گلخانه مجازی بازنشستگان در پورتال پایش

گلخانه مجازی بازنشستگان در پورتال پایش
پورتال پایش با راه اندازی گلخانه مجازی بازنشستگان کشوری با عنوان «گل و گلخانه» اقدام به معرفی بازنشستگان فعال و علاقه مند به گلکاری، باغبانی و گلخانه و ارائه آموزش های تصویری و نوشتاری به مخاطبان خود کرده است.
 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، مطالعات نشان داده که پرداختن به گلکاری و باغبانی به خصوص در دوران بازنشستگی با ایجاد محیطی دلپذیر باعث بالابردن حس اعتماد به‌نفس، افزایش فعالیت بدنی و همچنین کاهش استرس و گذران اوقات فراغت در این دوران می شود.
 
پورتال پایش از سال 1396 با راه اندازی بخش گلخانه مجازی به معرفی بازنشستگان علاقه مند و فعال در این زمینه پرداخته تا از این طریق بتواند به ترویج فرهنگ نگهداری و پرورش گل در محیط داخل یا بیرون از منزل توسط بازنشستگان یا حتی فعالیت های کارآفرینی این عزیزان در زمینه راه اندازی و توسعه گلخانه ها در سطح کشور کمک کند. 
 
در حال حاضر این بخش مجازی، شامل 140 عنوان آموزش اصول اولیه و دانستنی های گلکاری، معرفی تصویری بیش از 130 گل و گیاه مختلف، معرفی 40 بازنشسته علاقه مند و فعال و همچنین ارائه 50 فیلم و بیش از 650 مقاله آموزشی در زمینه انواع گیاهان آپارتمانی و فضای باز بوده که از طریق نشانی payesh8523.ir/fa/plant قابل دسترس و مشاهده علاقه مندان است.
 
براساس تحقیقات علمی، باغبانی و پرورش گل و گیاه یکی از لذت های ساده زندگی است که می تواند به سلامت افراد کمک کند. کاهش استرس، افزایش سلامت روانی و بهبود سلامتی، افزایش فعالیت بدنی و تصفیه کننده هوا به خصوص در منزل و در ارتباط با فرد از جمله آثار مثبت باغبانی و پرورش گل و گیاه است.
 
انجام گلکاری پس از انجام یک عمل استرس زا می تواند سطح کورتیزول بدن را کاهش دهد و در نتیجه می تواند باعث کاهش سطح استرس در انسان شود. همچنین تحقیقات ثابت کرده، افرادی که در طول روز سرگرم باغبانی می شوند، از سلامت روان بیشتری برخوردار بوده و دید زیباتری نسبت به زندگی و آینده دارند. 
 
از سوی دیگر، انجام باغبانی انسان را وادار به تحرک و فعالیت بدنی می کند، ضمن اینکه هوای تمیز بر سلامت افراد خانه اثر مثبت فراوانی دارد، چراکه نگهداری گیاهان در منزل به عنوان موجودات زنده سبب جذب دی اکسید کربن محیط و آزادسازی اکسیژن می شود.
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹
روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۶۶۵
کد خبر : ۱۱,۱۷۶

نظرات بینندگان

Mitra Mozaffari
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
0
0
0

سلام من مشخصات عضویت وارد کردم شماره موبایل (علیرغم اینکه درست تایپ کرده بودم ) اشتباه اعلام کرد ، دوباره شماره رو وارد کردم و هر چه منتظر کد امنیتی شدم کدی ارسال نشد این عملیات رو چندین بار تکرار کردم بازم نتیجه نگرفتم لطفأ راهنمایی بفرمایید یا اگر این قسمت از سایت اشکال داره اعلام کنید

پشتیبانی محتوا
۱۳۹۸/۰۶/۱۶
0
0
1

با سلام قسمت مذکور کنترل و مشکل خاصی مشاهده نشد برای معرفی خود در قسمت گلخانه پایش از قسمت همکاری داوطلبانه نیز میتوانید وارد شوید و فرم مذکور را تکمیل نمایید


مهگل
۱۳۹۸/۰۶/۱۹
0
0
0

باسلام وتشکرچگونه میتوان درگلخانه مجازی عضوشد


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.