در مقایسه با زمان مشابه سال قبل ثبت شد؛

رشد یک درصدی جمعیت زنان حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشوری

رشد یک درصدی جمعیت زنان حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشوری
از بین یک میلیون و 424 هزار و 320 حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشوری در سراسر کشور، 972 هزار و 670 نفر مرد و 451 هزار و 650 نفر زن هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، بر اساس اطلاعات نشریه آماری صندوق بازنشستگی کشوری (مربوط به بهار 98)، 68 درصد حقوق بگیران این صندوق را مردان و 32 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند. این رقم در ارتباط با زنان حقوق بگیر در مقایسه با سال گذشته یک درصد افزایش را نشان می دهد.

طبق آمار منتشر شده در این نشریه آماری، همچنین بیشترین حقوق بگیران صندوق در استان های تهران (304 هزار و 76 نفر)، خراسان رضوی (107 هزار و 875 نفر) و اصفهان (98 هزار و 181 نفر) هستند و کمترین تعداد حقوق بگیران در استان های خراسان شمالی (10 هزار و 959 نفر)، ایلام (11 هزار و 37 نفر) و کهگیلویه و بویراحمد (12 هزار و 542 نفر) هستند.

بر این اساس، درصد جمعیت زنان حقوق بگیر صندوق در استان تهران با نزدیک به 26 درصد، بیشترین و استان کهگیلویه و بویراحمد با حدود 0.38 درصد (سی و هشت صدم) کمترین تعداد را به خود اختصاص داده اند.

بیشترین درصد مردان حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشوری نیز متعلق به استان تهران با بیش از 19 درصد و کمترین درصد مردان حقوق بگیر این صندوق نیز مربوط به استان ایلام یعنی حدود یک درصد است.

اطلاعات نشریه آماری صندوق بازنشستگی کشوری (مربوط به بهار 98) همچنین نشان می دهد که بیش از 59 درصد حقوق بگیران صندوق بازنشستگی کشوری متعلق به وزارت آموزش و پرورش، حدود 13.5 درصد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حدود 5.5 درصد نیز مربوط به وزارت جهاد کشاورزی هستند.

 

 

۶ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۵۹
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۵۷۷
کد خبر : ۱۱,۱۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید

برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.