مدیرکل امور حقوقی و استان های صندوق بازنشستگی کشوری:

بازگرداندن یک ملک تجاری به اموال صندوق بازنشستگی کشوری/ 100 میلیارد تومان ارزش این ملک تجاری است

بازگرداندن یک ملک تجاری به اموال صندوق بازنشستگی کشوری/ 100 میلیارد تومان ارزش این ملک تجاری است
مدیرکل امور حقوقی و استان های صندوق بازنشستگی کشوری از بازگرداندن یک ملک تجاری به ارزش 100 میلیارد تومان به اموال و سرمایه های بازنشستگان این صندوق خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، سید حسین ساقی اظهار داشت: اداره کل حقوقی صندوق بازنشستگی کشوری با همکاری هلدینگ عمران و ساختمان تراز پی ریز و با پیگیری های حقوقی و قانونی، توانست یک ملک تجاری متعلق به صندوق و بازنشستگان عزیز را که غیرقانونی به یک شرکت تجاری واگذار شده بود، به اموال صندوق بازگرداند.

ساقی با بیان اینکه وظیفه صندوق بازنشستگی کشوری حراست از سرمایه های موجود است گفت: این ملک در خیابان باب همایون و محله بازار تهران به مساحت 2180 متر مربع واقع شده و در مجموع از 97 واحد تجاری تشکیل شده است. 

وی یادآور شد: ارزش این ملک تجاری 100 میلیارد تومان است که خوشبختانه پس از ماه ها تلاش و پیگیری حقوقی به مجموعه اموال صندوق بازگشت. 

مدیرکل امور حقوقی و استان های صندوق بازنشستگی کشوری همچنین گفت: این اداره کل در حال حاضر پیگیر قانونی بازگشت اموال دیگری چون ملک مینی سیتی تهران، عظیمیه کرج و دو ملک واقع در خیابان های مطهری و سپهبد قرنی است که در صورت تعیین تکلیف آن ها، اطلاعات و جزئیات بازگشت این اموال به صندوق بازنشستگی کشوری در اختیار بازنشستگان عزیز به عنوان سرمایه داران اصلی این صندوق قرار خواهد گرفت.

ساقی در خصوص رسیدگی به پرونده های مطرح در دیوان عدالت اداری نیز گفت: خوشبختانه امسال دیوان عدالت اداری رضایت خوبی نسبت به سایر دستگاه ها از عملکرد صندوق بازنشستگی در حوزه پاسخگویی و شفافیت داشته است. بر همین اساس، در سال جاری تعداد پرونده ها و آرای صادره از دیوان حدود 20 هزار پرونده بوده که به 11 هزار پرونده کاهش داده شده است. 

وی اظهار داشت: پیگیری سایر مطالبات صندوق و شرکتهای تابعه نیز با جدیت درحال پیگیری است که متعاقبا نتیجه آن اعلام می شود.

 

 

۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۱۲
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۱۸۶
کد خبر : ۱۰,۲۸۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید