مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه سیستم های صندوق بازنشستگی کشوری:

رونمایی از سامانه نظام پیشنهادهای صندوق بازنشستگی کشوری

رونمایی از سامانه نظام پیشنهادهای صندوق بازنشستگی کشوری
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه سیستم های صندوق بازنشستگی کشوری از رونمایی و آغاز به کار سامانه نظام پیشنهادهای این صندوق با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران و با هدف بهبود فرآیند و رضایت شرکای اجتماعی خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، بهروز انتظاری با اعلام این خبر گفت: نظام پیشنهادها با توانمندسازی نیروی انسانی به عنوان یکی از مهمترین اقدامات در جهت استقرار مدیریت مشارکتی، از سکون و رکود حاصل از روش های سنتی حاکم بر روش های اداری سازمانی جلوگیری و زمینه رشد همه جانبه در سازمان را فراهم می کند.

انتظاری با بیان اینکه تمام کارکنان صندوق بازنشستگی کشوری می‌توانند از طریق سامانه نظام پیشنهادها، پیشنهاد و طرح های مورد نظر خود را ثبت کنند، اظهار داشت: از سال1381 نظام پیشنهادها در صندوق بازنشستگی کشوری آغاز به کار کرده و از همان ابتدا دارای آئین نامه مصوب بوده و پیشنهادها از طریق فرم معینی در اختیار همکاران قرار می‌گرفت و به صورت سنتی تکمیل و گردآوری می‌شد.

وی ادامه داد: درآن دوره، به دلیل نیاز به تخصص در امور بازنشستگی، نظام پیشنهادها در زیرمجموعه اداره کل درآمد و هزینه قرار داشت که درحال حاضر این ساختار در حوزه برنامه ریزی تعریف و فعالیت می کند. از سال گذشته نیز آئین نامه نظام پیشنهادها متناسب با شرایط جدید بازنگری و تدوین شده است.

انتظاری با بیان اینکه برای جلب مشارکت هدفمند مدیران و کارکنان صندوق، تعیین موضوعات محوری و پیشنهاد، از طریق ارائه فراخوان صورت می‌پذیرد، گفت: در نیمه نخست سال 96، به منظور ارتقاء توانمندی ارزیابان، دوره‌ای به ‌نام «ارزیاب خوب، ارزیابی خوب(نظام پیشنهادها)» به میزان 448 نفر‌ساعت برگزار شد. 

وی از جمله ماموریت های  اصلی نظام پیشنهادها را ایجاد وحدت و هم افزائی پایدار میان مدیریت، کارکنان، مشترکین صندوق، فراهم کردن بسترهای مناسب برای تصمیم سازی و تصمیم گیری و تشویق و ترغیب کارکنان و سایر ذینفعان به حضور و مشارکت فعال در تمامی سطوح سازمان درجهت تحقق اهداف صندوق عنوان کرد. 

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه سیستم های صندوق بازنشستگی کشوری همچنین با اشاره به اهداف نظام پیشنهادها یادآور شد: ارج نهادن به شان و منزلت انسانی و قابلیت های کارکنان و مشترکین صندوق، اشاعه فرهنگ همکاری داوطلبانه و تقویت حس مسئولیت پذیری به منظور ایجاد انگیزه و بهبود روابط سازمانی، شکوفا کردن استعدادها، قدرت ابتکار و نوآوری، افزایش بهره وری و اعتماد به نفس کارکنان و مشترکین، اصلاح فرآیندهای انجام کار، افزایش بهره وری در راستای تحقق اهداف صندوق، شناسایی توانایی و قابلیت های ویژه به منظور بهره گیری از اندیشه و تجربه های آنان، افزایش قدرت تصمیم گیری و توان اجرایی در اداره امور و در نتیجه سرعت بخشیدن به روند رشد و پیشرفت صندوق از جمله اهداف این حوزه است.

 

 

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۲۶
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۱۹۳
کد خبر : ۱۰,۲۷۳

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید