در نشست خبری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مطرح شد:

ثبت نام 188 هزار نفر برای مرحله دوم وام ضروری

ثبت نام 188 هزار نفر برای مرحله دوم وام ضروری
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست با اصحاب رسانه و خبرنگاران از ثبت نام اینترنتی 188 هزار و 867 نفر برای مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان کشوری خبر داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، جمشید تقی زاده در نشست خبری با بیان اینکه در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم و 40 سالگی نشانه بلوغ و عقلانیت انقلاب اسلامی ایران است، گفت: در این سال ها دستاوردهای بی نظیر و چشمگیری در تمام عرصه از علمی تا بهداشتی، آموزشی، صنایع دفاعی، فناوری های نوین مثل نانوتکنولوژی، حوزه صنعت، بخش های فرهنگی و اجتماعی و ورزشی و ... بدست آمده است. 

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری در ابتدای انقلاب اسلامی، 67 هزار و 153 نفر را زیرپوشش خود قرار داده بود، گفت: در سال 97 این صندوق بیش از یک میلیون و 412 هزار نفر بازنشسته را تحت پوشش خود قرار داده است.

تقی زاده با اشاره به مصوبه هیات وزیران در خصوص میزان پاداش آخر سال (عیدی) کارکنان و بازنشستگان، اظهار داشت: براین اساس مبلغ یک میلیون تومان به عنوان عیدی تعیین شده که تلاش می کنیم این رقم را تا پایان بهمن ماه همراه با حقوق، به بازنشستگان تحت پوشش پرداخت کنیم.

ثبت نام 188 هزار نفر برای دریافت وام ضروری مرحله دوم

 

تقی زاده با اشاره به آغاز ثبت نام اینترنتی مرحله دوم وام ضروری 5 میلیون تومانی از اول بهمن ماه، تصریح کرد:  برای مرحله دوم که با اعتبار یک هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، از اول بهمن تا هشتم بهمن 188 هزار و 867 نفر ثبت نام کردند. این ثبت نام اینترنتی برای 200 هزار فقره تسهیلات است که از فروردین تا شهریورماه 98 به عزیزان و براساس نوبت بندی و اولویت ها پرداخت خواهد شد. 

وی یادآور شد: پرداخت وام ضروری به بازنشستگان، پس از انقلاب اسلامی و از سال 1377 اجرایی شده و تاکنون بیش از 2 میلیون فقره وام ضروری به ارزش 5 هزار و 280 میلیارد تومان پرداخت شده است. 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص سفرهای بازنشستگان نیز گفت: با تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای توجه جدی به رفاه و فراغت بازنشستگان عزیز و در قالب طرح در خانه نمانیم، 50 هزار تسهیلات جدید به 200 هزار تسهیلات سفر که برای امسال در نظر گرفته شده بود، اضافه شده است که بازنشستگان می توانند با کمک هزینه 740 هزار تومان برای یک بازنشسته و یک همراه، از این تورها استفاده کنند.

تقی زاده ادامه داد: پس از انقلاب اسلامی و از سال 1386 تاکنون، مجموع استفاده کنندگان از تورهای صندوق بازنشستگی به بیش از یک میلیون نفر می رسد و جمع هزینه پرداختی به بازنشستگان نیز 200 میلیارد تومان بوده است.

افزایش 30 درصدی اعتبارات خدمت بیمه تکمیلی

 

وی در خصوص بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و با بیان اینکه 2 میلیون نفر از بازنشستگان به همراه افراد تحت تکفل آن ها زیرپوشش این خدمت قرار دارند، گفت: انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی درمان و نقش این قرارداد در جبران بخشی از هزینه های مازاد بر بیمه پایه بازنشستگان، موظفان و افراد تحت تکفل اهمیت بسیار زیادی برای ما داشته و دارد.

تقی زاده تاکید کرد: اعتبار خدمت بیمه تکمیلی با 30 درصد افزایش از یک هزار میلیارد تومان به 1400 میلیارد تومان افزایش یافته است. همچنین 35 هزار بازنشسته دارای بیماری های خاص نیز تحت پوشش هستند. این خدمت نیز پس از انقلاب اسلامی و از سال 1377 آغاز شده که همچنان نیز ادامه دارد.

گام های اساسی در راه شفاف سازی

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه مهم ترین مسائلی که ایران امروز به آن نیازمند است، شفافیت است، گفت: اثر و نتیجه اجرای درست شفافیت، اعتمادسازی در بین مردم است که خوشبختانه در ادبیات امروز دولت و مجلس و به خصوص وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد.

تقی زاده راه اندازی سامانه شفافیت هلدینگ ها و شرکت های تابعه صندوق بازنشستگی را یکی از روش های دستیابی به شفافیت عنوان کرد و افزود: این سامانه برای نخستین بار در صندوق بازنشستگی در راستای ایجاد همین شفافیت و تاکید وزیر با عنوان هوش تجاری یا BI طراحی و اجرا شده که در دهه فجر امسال رونمایی می شود. 

وی در خصوص عملکرد و سیاست های حوزه اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری نیز گفت: پنج محور شامل اجرای سیاست های انضباطی در شرکت ها، اجرای حاکمیت شرکتی، ورود و نظارت جدی بر مگاپروژه های در جریان، توجه به مسائل خاص شرکت های تابعه به ویژه شرکت های بحران زده و انجام حسابرسی های ویژه در دستور کار صندوق قرار دارد.

تقی زاده تصریح کرد: شرکت های کفش ملی، آپادانا سرام، هواپیمایی آسمان، لوله سازی اهواز و تعدادی دیگر از شرکت ها در چندماه اخیر از بحران گذشته خارج شده و در مسیر تولید و بهبود فرآیندها قرار گرفته اند. 

وی با بیان اینکه این صندوق افتخار دارد برای نخستین بار در بین ۱۸ صندوق بازنشستگی و همچنین در بین زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدام به راه اندازی صندوق VC یا جسورانه کرده است، گفت: مهم ترین مخاطب این طرح بازنشستگان و سالمندان هستند که با توجه به رشد جمعیت سالمندی در کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این صندوق ششمین VC ثبت شده در بازار فرابورس ایران است.

 

 

۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۰۴
صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۵۷۳
کد خبر : ۱۰,۲۲۳

نظرات بینندگان

شیرزاد جهانی
۱۳۹۷/۱۱/۰۹
4
0
0

باسلام خدمت همه ی عزیزانی که دراین مسیر گام برداشته اند حکت بسیار خوبی است به شرط اینکه درمرحله عمل امکانات بالقوه به فعلیت درآید .اطلاع رسانی ونمایش رویدادها به نظر مخاطبین می رسد .


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید