سن پایین بازنشستگی هم می تواند به آلزایمر بیانجامد

سن پایین بازنشستگی هم می تواند به آلزایمر بیانجامد
مدیر اجرایی انجمن آلزایمر ایران گفت: سن پایین بازنشستگی در کنار کمبود برنامه های اجتماعی، تفریحی در دوران سالمندی باعث بروز افسردگی می‌شود که زمینه ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می‌دهد.
 
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهرداد خوانساری مدیر اجرایی انجمن دمانس و آلزایمر ایران و عضو شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر کشور اظهار داشت: براساس آخرین تحقیقات، بازنشستگی، خانه‌نشینی و نبود برنامه‌های اجتماعی و تفریحی برای سالمندان باعث بروز افسردگی در آنها می شود و افسردگی طولانی مدت زمینه ابتلای سالمندان به دمانس و بیماری آلزایمر را فراهم می‌کند.
 
عضو شبکه ملی پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر کشور تصریح کرد: سن بازنشستگی در ایران حدود ۵۰ سال است که در مقایسه با کشورهای دیگر، مردم ایران زودتر بازنشسته می شوند.
 
خوانساری افزود: همزمان با رشد سالمندی در ایران از 8.2 درصد در سال 90 به 9.3 درصد در سال 95، شیب ابتلا به بیماری آلزایمر نیز افزایش یافته به گونه ای که تا سال ۱۴۲۰ پیش بینی می شود، تعداد مبتلایان به بیماری آلزایمر به 3.5 میلیون نفر در ایران برسد.
 
مدیر اجرایی و عضو هیئت مدیره انجمن آلزایمر ایران گفت: اجرای برنامه‌های آموزشی، تفریحی و مشارکت دادن سالمندان در برنامه‌های اجتماعی و امور نیکوکاری و افزایش سن بازنشستگی و اشتغال به کار، باعث ایجاد روحیه و شادابی در سالمندان می‌شود که به موازات‌ افزایش امید به زندگی در این گروه ابتلا به بیماری آلزایمر نیز به نحو چشمگیری کاهش می‌یابد.
 
۱۷ دی ۱۳۹۷ ۰۹:۵۴
باشگاه خبرنگاران جوان |
تعداد بازدید : ۲۱۰
کد خبر : ۱۰,۱۵۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید