صدای رسای بازنشستگان در مراجع تصمیم گیر و تصمیم ساز می شویم

صدای رسای بازنشستگان در مراجع تصمیم گیر و تصمیم ساز می شویم
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صدای بازنشستگان را به خوبی می شنوم گفت: صدای رسای بازنشستگان در مراجع تصمیم گیر و تصمیم ساز می شویم.
 
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صدای بازنشستگان را به خوبی می شنوم گفت: صدای رسای بازنشستگان در مراجع تصمیم گیر و تصمیم ساز می شویم.
 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری درنشست صمیمانه با جمعی از بازنشستگان کشوری که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزارشد، با بیان اینکه نیت از برگزاری این جلسه شنیدن صدای بازنشستگان بود که محقق شد، گفت: این وزارتخانه مجمعی از گروه های مختلف اجتماعی است و ما مکلفیم که چنین نشست هایی را برگزار کنیم.
 
شریعتمداری با ابراز اینکه گروه های زیادی مخاطب این مجموعه هستند، گفت: گروه های اجتماعی مختلفی از جمله بازنشستگان کشوری، تأمین اجتماعی و مجموعه بزرگی از کارگران سراسر کشور مخاطب این وزارتخانه هستند و اینجا را محل ارتباط خود با نظام می دانند.
 
او با اشاره به اینکه امیدوارم این جلسات بازهم شکل بگیرند تا صدای بازنشستگان را به مراجع تصمیم گیری و تصمیم سازی برسانیم، گفت: ما هرآنچه در اختیار این وزارتخانه است، به دیده منت، برای بازنشستگان عزیز انجام می دهیم و صندوق بازنشستگی و تأمین اجتماعی متعلق به بازنشستگان است.
 
وی با بیان اینکه ترکیب هیأت امنای تأمین اجتماعی 6 به 3 است، یعنی 6 نفر از دولت و 3 نفر از کارگران، افزود: ما می توانیم از گروه های هدفمان افرادی را در این ترکیب هیأت امنا عضو کنیم.
 
او در پاسخ به بخشی از سخنان بازنشستگان، با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی کشوری می تواند تبدیل به سازمان شود، گفت: ما به فوریت به سازمان اداری و استخدامی نامه می نویسیم و به آن ها اعلام می کنیم که این فقط یک صندوق نیست بلکه فعالیت های مختلفی ازجمله فعالیت های رفاهی، فرهنگی و اجتماعی را پوشش می دهد.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ارتباط منطقی با مجموعه کانون ها و نمایندگان قانونی این افراد می تواند در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها کمک کند و تحولی را در حوزه بازنشستگی ایجاد کنند.
 
شریعتمداری با بیان اینکه تشکیل کارگروهی از نمایندگان قانونی بازنشستگان و نشست با افراد حقوقی می تواند در احقاق حقوق بازنشستگان اثرگذار باشد، افزود: باید شرایطی فراهم شود که زبان واحدی از نظام بازنشستگی کشور به گوش برسد و کسانی را به عنوان نمایندگان قانونی بازنشستگان داشته باشیم و تا آن زمان با تشکل های موجود باید فعالیت کنیم.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن ابراز خرسندی از تشکیل فراکسیون بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از نمایندگان قانونی و منتخبان بازنشستگان دعوت می کنیم که در تصمیم سازی ها کمک کنند.
 
شریعتمداری تشکیل این فراکسیون را قدم بجا و مثبتی ارزیابی کرد و افزود: اگر بتوانیم در مجلس صدای بازنشستگان را بشنویم می تونیم لوایح را غنی سازی کنیم یا در قالب طرح های مختلف به مجلس ارائه کنیم.
 
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مردم تبعیض را نمی پذیرند، گفت: اگر گرفتاری هست، برای همه است و باید تا جایی که می توانیم این تبعیض ها را کاهش دهیم.
 
وی با بیان اینکه در صندوق بازنشستگی باید دارایی های بازنشستگان به شیوه ای شفاف اداره شود، گفت: اگر شفاف عمل کردیم، شایستگان بر سر کار می آیند، پشت میز می نشینند و بازده سرمایه های شما بازده واقعی می شود.
 
شریعتمداری تأکید کرد: من به دنبال شفافیت هستم و در مسیری می روم که منافع اصلی شما در آن است.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خطاب به بازنشستگان گفت: دارایی اصلی شما در صندوق است و باید بازده آن بالا برود و همه دارایی ها باید تبدیل به سود معقول بشود.
 
او گفت: باید جوانان را مشغول به کار کنیم. اگر جوانترها بیایند، با نشاط بیشتری هم امور را مدیریت می کنند.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ابراز اینکه ما و بازنشستگان در دو صف مختلف نیستیم، گفت: همه در یک طرف هستیم. من هم در کنار بازنشستگان هستم و بین بازنشستگان و دولت فاصله ای نمی بینم.
 
وی ادامه داد: باید همه در جامعه جایگاه رفیع و بلند بازنشستگان را تقدیس کنیم. امیدوارم با پیگیری و تشکیل کمیسیونی مشترک میان این جمع و صندوق بازنشستگی به اهداف مورد نظر برسیم. باید بازنشستگان به شرکای اجتماعی در تدوین و اجرای برنامه های رفاهی تبدیل شوند.
 
۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۴
روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۱۳۱
کد خبر : ۱۰,۰۴۱

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید