پیگیر تصویب قانون مدیریت خدمات کشوری هستیم

افزایش سهم صندوق بازنشستگی در بیمه تکمیلی

افزایش سهم صندوق بازنشستگی در بیمه تکمیلی
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: همه توان خود را برای پیگیری انتظارات بازنشستگان و تحقق آن در قانون مدیریت خدمات کشوری به کار بسته ایم.
 
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست صمیمانه محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با جمعی از بازنشستگان کشوری که در محل این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به جلسات مختلفی که با کمیسیون های مجلس دربارۀ قانون خدمات کشوری انجام شده است، گفت: این قانون هنوز در کمیسیون ها در دست بررسی است و باید تا زمانی که از کمیسیون ها خارج نشده است، دوستان نظراتشان را بدهند تا بتوانیم مطالب جمع بندی شده را به کمیسیون منتقل کنیم. 
 
جمشید تقی زاده با اشاره به اینکه در بحث بیمه تکمیلی سعی شده است تا سهم پرداختی صندوق بیشتر از سهم بازنشستگان باشد، گفت: هرآنچه از دستمان برمی آید برای بازنشستگان انجام می دهیم. 
 
او به اجرای ماده 85 قانون مدیریت خدمات کشوری، اشاره کرد و گفت: باید همه خدماتی که به شاغلان داده می شود، به بازنشستگان هم ارائه شود.
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: خواسته های بازنشستگان را به اضافه موارد دیگری به بیمه آتیه سازان حافظ تکلیف کردیم تا به بازنشستگان خدمات مناسبی ارائه کنند.
 
تقی زاده گفت: 48 خانه امید در سراسر کشور در حال تکمیل است و چند خانه امید هم آماده کلنگ زنی هستند که در سفرهای وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی کلنگ آنها بر زمین زده خواهد شد.
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه تاکنون برای تهران خانه امید ساخته نشده است، گفت: باید جایی برای این کار در تهران در نظر گرفته شود.
 
وی گفت: امیدواریم یک دهکده سلامت نیز برای بازنشستگان تهران فراهم کنیم که هم خانه سالمندان داشته باشد، هم امکان انجام فعالیت های ورزشی در آن فراهم باشد و هم سالن های پذیرایی برای برگزاری مراسم جشن فرزندان بازنشستگان مهیا باشد.
 
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به سامانه ثبت اطلاعات برای اشتغال فرزندان بازنشستگان تحت پوشش، گفت: تاکنون حدود 26 هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.
 
تقی زاده با بیان اینکه آنچه دوستان در اینجا مطرح کردند، اصلاحات قانونی است که باید در مجلس صورت گیرد، گفت: پیگیر همه آنچه در قانون خدمات کشوری مطرح شده است، هستیم و هرچه به ذهنمان می رسد، به عنوان خدمتگزاران شما انجام می دهیم.
 
او ابرازامیدواری کرد که با حضور شریعتمداری روزهای خوبی برای بازنشستگان رقم بخورد و گفت: از اینکه تا به حال نتوانسته ام خواسته قلبی شما را به منصه ظهور برسانم عذرخواهی می کنم و امیدوارم که بتوانیم خواسته های شما را محقق کنیم. 
 
تقی زاده گفت: با تصویب ماده 10 قانون احزاب در مجلس، مشکل مجوز کانون ها برطرف و بسیاری از امور به کانون ها تفویض خواهد شد.
 
*در این نشست صمیمی، تعدادی از بازنشستگان و نمایندگان کانون های بازنشستگی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.
 
مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول کانون های مرکزی بازنشستگان : شریعتمداری درک درستی از سرزمین بازنشستگی دارد 
احمد صافی، مشاور وزیر آموزش و پرورش و مسئول کانون های مرکزی بازنشستگان، با بیان اینکه شریعتمداری وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی درک درستی از سرزمین بازنشستگی دارد و این نکته بسیار مهم است، گفت: بازنشستگی یک فرصت است نه یک تهدید. اگر این را قبول کنیم، استفاده از دانش و تجربه پیشکسوتان زمینه ساز پیشرفت کشور است. 
وی با اشاره به بندهایی از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که به بهره گیری از دانش و تجربه بازنشستگان و پیشکسوتان اشاره دارد، سند سالمندی، توجه به سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی بازنشستگان، رفع تبعیض ها و همسان سازی حقوق بازنشستگان، اشتغال فرزندان بازنشستگان، حمایت از بازنشستگان فرهیخته و تبدیل نام صندوق به سازمان بازنشستگی را از دیگر موارد مورد نیاز در حوزه بازنشستگی عنوان کرد.
 
بازنشسته آموزش و پرورش : شما اولین کسی هستید که خواستید صدای ما را بشنوید
غضنفری، بازنشسته آموزش و پرورش نیز گفت: در این چند سالی که ما بازنشستگان به دنبال احقاق حقوقمان هستیم شما اولین کسی هستید که خواستید صدای ما را بشنوید. 
او ضمن تشکر از جمشید تقی زاده مدیرعامل صندوق بازنشستگی برای اینکه تلاش و تعامل لازم را به خرج داد تا حقوق بازنشستگان به موقع پرداخت شود، گفت: اسم صندوق حقیر است و ما می خواهیم که نام آن به سازمان تغییر کند.
وجود یک بیمارستان تخصصی برای آموزش و پرورش و حضور دو نفر از میان بازنشستگان در هیأت مدیره شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی از دیگر مطالبی بود که وی به آن ها اشاره کرد.
 
بازنشسته آموزش و پرورش : دیدها نسبت به فرهنگ باید تغییر کند 
مهدی کریمی با بیان اینکه دیدها نسبت به فرهنگ باید تغییر کند، گفت: درکشور ما دید نسبت به فرهنگ ضعیف است. به همین دلیل است که بیشتر معترضان به مسائل معیشتی بازنشستگان آموزش و پرورش هستند.
او گفت: من همیشه به این موضوع معترض بوده ام که چرا به فرهنگ بعد از همه امور پرداخته می شود.
اجرانشدن قانون خدمات کشوری در مواد 64 و 65 و مشکلات بیمه ای بازنشستگان موضوعات دیگری بود که وی به آن ها اشاره کرد.
او همچنین گفت: قانون را نباید تفسیر کرد و من از طرف همکارانم به تفسیر قانون خدمات کشوری معترضم.
 
بازنشسته آموزش و پرورش : افزایش حقوق بر اساس افزایش قیمت مواد غذایی و مسکن انجام شود
نسرین بصیری، بازنشسته آموزش و پرورش، به تبصره ماده 64 قانون خدمات کشوری اشاره کرد و گفت: در این تبصره به معیشت سالانه اشاره شده که هرگز به آن توجه نشده است. 
او گفت: همسان سازی و همطرازی به درد ما، مخصوصا به درد آموزش و پرورش، نمی خورد چون همسان سازی با سازمان های خود افراد قرار است انجام شود. 
وی گفت: درخواست ما این است که افزایش حقوق ما بر اساس افزایش قیمت مواد غذایی و مسکن انجام شود. 
افزوده شدن سهم دولت در بیمه تکمیلی موضوع دیگر مورد اشاره این بازنشسته آموزش و پرورش بود، وی ادامه داد: امیدوارم به جای همسان سازی، حقوق حداقلی یک شهروند را برای هر بازنشسته با رتبۀ شغلی که دارد حساب کنند.
 
بازنشسته آموزش و پرورش : همسان سازی فقط یک مُسکن است
سوسن ملک کندی، بازنشسته آموزش و پرورش، با اشاره به بحران اقتصادی کشور گفت: درباره قانون خدمات کشوری در تمام این سالها فقط خواهان اجرای قانون هستیم.
او گفت: همسان سازی فقط یک مُسکن است و دردی از خیلی از ما دوا نمی کند. ما اجرای قانون مصوب سال 86 را می خواهیم چون ماده 64 اصلاح شده آن کاملا به ضرر ماست.
 
بازنشسته آموزش و پرورش : رفع تبعیض ها از خواسته های ماست
مرتضی یعقوبی، بازنشسته آموزش و پرورش، با بیان اینکه ما باید زبان یک میلیون و 400 هزار نفر باشیم، مطالبات خود را این چنین مطرح کرد: رفع اختلاف حقوق بازنشستگان قدیم و جدید هر دستگاه، رفع اختلاف حقوق بین بازنشستگان دستگاه های مختلف، رفع اختلاف حقوق میان شاغلان و بازنشستگان، ارائه خدمات بیمه بازنشستگان همانند شاغلان و رفع تبعیض ها از خواسته های ماست.
وی گفت: همیشه سنجیده ترین و ماندگارترین تصمیم ها در شرایط سخت گرفته می شوند و الان شما باید آن تصمیم را بگیرید که رفع تبعیض است.
 
بازنشسته سازمان برنامه و بودجه : آقای شریعتمداری شما همواره به قوانین و مقررات پایبند بودید 
حسین درخشنده، بازنشسته سازمان برنامه و بودجه اظهارکرد: آقای شریعتمداری شما همواره به قوانین و مقررات پایبند بودید و اخلاق قانون مداری را رعایت کردید.
پیگیری نامه مربوط به اصلاح مدیریت خدمات کشوری و درخواست از دکتر لاریجانی، پیگیری پیشنهاد اصلاح نقایض قانون خدمات کشوری، پیشنهاد سیستم جامع امتیازدهی بر مبنای سنوات، شغل و تحصیلات هر بازنشسته و بازگرداندن سهم بیمه ای دولت در بیمه تکمیلی بازنشستگان از موارد مطرح شده این بازنشسته بود.
 
بازنشسته آموزش و پرورش : بازگرداندن اعتماد به جامعه یک غیرت جمعی را می طلبد
فرامرز میرزایی، بازنشسته آموزش و پرورش، با بیان اینکه بازگرداندن اعتماد به جامعه یک غیرت جمعی را می طلبد، گفت: در اتاق تقی زاده همیشه به روی ما باز بوده است و امیدواریم که این آخرین دیدار ما با شما نباشد. 
او گفت امیدواریم در این فرصتی که از عمر دولت آقای روحانی باقی مانده است، این مشکلات حل شوند.
 
بازنشسته آموزش و پرورش : اعتماد ملت ها مهم ترین ثروت و دارایی دولت هاست
جواد سلیمی، بازنشسته آموزش و پرورش نیز گفت: اعتماد ملت ها مهم ترین ثروت و دارایی دولت هاست. 
موضوع معیشت، درمان و حفظ شأن و منزلت بازنشستگان از موضوعات مورد اشاره وی بود.
 
بازنشسته آموزش و پرورش : تضییع حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست
سید ولی میرزا سیدی، بازنشسته آموزش و پرورش، ضمن تشکر از برگزاری چنین جلساتی گفت: تضییع حقوق بازنشستگان پذیرفتنی نیست و انتظار داریم که با ما صادقانه رفتار شود و رقم 30 هزار میلیارد تومان رقمی نیست که دریافت آن به این زودی میسر باشد.
او گفت: انتظار داریم که مسئولان دست از شعار دادن بردارند.
 
بازنشسته آموزش و پرورش : خواسته ما اجرای قانون خدمات کشوری مصوب سال 86 است
ناهید داوودی، بازنشسته آموزش و پرورش گفت: به هیچ عنوان همسان سازی را که دولت دارد برای ما اجرا می کند قبول نداریم. خواسته ما اجرای قانون خدمات کشوری مصوب سال 86 است. 
موضوع دیگر مورد اشاره این بازنشسته، مشکلات بیمه ای بازنشستگان کشوری بود.
 
بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امور وزارتخانه خود مطلع است
فرامرز مقدم، بازنشسته وزارت جهاد کشاورزی، ضمن تشکر از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به امور وزارتخانه خود مطلع است و وزارت خود را با شنیدن صدای بازنشستگان آغاز کرده است، گفت: ما در مجموع سه دغدغه داریم: حقوق و معیشت، بیمه و درمان و امور رفاهی و فرهنگی.
مغفول ماندن بحث تشکل ها در ماده 10 قانون احزاب، بیمه تکمیلی بازنشستگان همانند شاغلان (که در وزارت جهادکشاورزی در حال اجراست) و نیاز به ایجاد تشکل های قوی در حوزه بازنشستگی از مسائل عمده ای بود که این بازنشسته به آن ها اشاره کرد.
 
۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۵
روابط عمومی صندوق بازنشستگی کشوری |
تعداد بازدید : ۲۲۹
کد خبر : ۱۰,۰۴۰

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید