» خنده و سرگرمی » دانستنیها
طنز شیرین پدربزرگ و مادربزرگ ها
بامزه ترین لحظاتی که پدربزرگ مادربزرگ ها خلق کرده اند و اطرافیانشان را متعجب کرده اند در این مطلب مشاهده می کنید.
[ تعداد بازدید : ۱۰ ]
چرا زلزله بیشتر شب ها رخ می دهد؟
چرا زلزله شب اتفاق می افتد : قطعا تا به امروز و پس از زلزله هایی که اخیرا در شهرهای ایران نظیر کرمانشاه و حتی تهران و کرج اتفاق افتاد، برای شما نیز این سوال پیش آمده است که چرا این زمین لرزه ها در شب اتفاق می افتند؟! چرا روزها کسی احساس زمین لرزه نمی کند؟!. برخی از افراد نیز تاکنون به این باور رسیده اند که زلزله های بسیار شدید نیز قطعا شب ها رخ می دهند و نمونه ی آن زلزله ی بم در سال 1382 بود.
[ تعداد بازدید : ۱۶۹ ]
بدون کدام اعضای بدن زنده می مانیم؟
بدن انسان فوق العاده انعطاف پذیر است. هنگامی که یک واحد خون اهدا می کنید، حدود 3.5 تریلیون گلبول قرمز از دست می دهید، اما بدن به سرعت آنها را جایگزین می کند. برخی اندام بدن نیز وجود دارند که در نبود آنها، بدن همچنان می تواند به فعالیت خود ادامه دهد.
[ تعداد بازدید : ۵۱ ]
با این ۶ نکته از شرایط بحرانی خارج شوید
این روزها خبرهای زیادی در مورد کسانی که دچار بحران شده اند می شنویم، یک نفر در آسانسور گیر میکند، یکی در جنگل گم یا کوهستان گم می شود دیگری در برجی بلند آتش محاصره اش می کند و ...بنابراین نمی توان گفت که چه زمانی ممکن است اتفاقی ناگوار برایتان رخ خواهد داد و پیش بینی این موضوع غیرممکن است.
[ تعداد بازدید : ۱۴۸ ]
کدام گروه خونی برای حشرات لذیذتر است؟‎
رفته رفته به فصل هجوم حشرات نزدیک می شویم؛ تابستانی که همراه با گرما انواع و اقسام حشرات را مهمان خانه ها می کند؛ حشراتی که با نیش ها و صدایشان ما را آزار می دهند؛ اما در این بین هستند افرادی که به هیچ وجه طمع حشرات نمی شوند. فکر می کنید دلیل این امر چیست؟ آیا به نوع پوست مربوط است؟
[ تعداد بازدید : ۲۰۲ ]
6حقیقت جالب و کمتر شنیده شده از گوشه و کنار جهان
این حقیقت ها در مورد درختانی که روی شاخه های خود میوه های گوناگون بار می دهند تا دست های سمورهای آبی که کیسه ای مخفی دارند تا این حیوان غذا یا سنگ مورد علاقه اش را آنجا مخفی کند را شامل می شوند.
[ تعداد بازدید : ۱۲۴ ]
تبدیل گرافیتی های شهری به تصاویر متحرک
گرافیتی یا دیوار نگاری، در دهه هفتاد در شهر نیویورک بوجود آمد، زمانی که برخی از جوانان شهر، شروع به کشیدن چیزهایی بر روی دیوار کردند.
[ تعداد بازدید : ۱۱۴ ]
چگونه در بازی «سنگ، کاغذ، قیچی» برنده شویم؟
شاید تصور کنید که بازی نوستالوژیک «سنگ، کاغذ قیچی» به شانس بستگی دارد و هر چه خوش شانس تر، احتمال برنده شدن بیشتر. اما این طور نیست و بخش بزرگی از این بازی هم همانند دیگر بازی ها، به دانستن روش درست و ترفندهای آن وابسته است.
[ تعداد بازدید : ۱۸۶ ]
حقایق جالب در مورد اورست که نمی‌دانید
صخره‌ای که در قله‌ی اورست قرار دارد، سنگ آهک دریایی است که می‌تواند متعلق به بستر دریایی باشد که ۴۵۰ میلیون سال قبل وجود داشت.
[ تعداد بازدید : ۲۴۷ ]
شهرهای کدام کشورها پاک‌ترین هوای دنیا را دارند؟
کشور آمریکا در صدر فهرست کشورهایی قرار گرفته که پاک‌ترین هوا را دارند. این کشور با توجه ویژه به این مسئله توانسته هوای بسیاری از شهرهای خود را پاکیزه نگه دارد.
[ تعداد بازدید : ۲۰۵ ]
10 راز ناشناخته که علم هیچ توجیهی برایشان ندارد
علارغم پیشرفت‌هایی که در عرصه علم شده است، هنوز هم رازهای کشف نشده‌ای وجود دارد که برای ما غیرقابل درک هستند. با ارایه نظریه تکامل و انتخاب طبیعی توسط داروین، پنجره‌‌ی جدیدی به روی علم گشوده شد و دیدگاه ما را نسبت به جهان، همانند نظریه نسبیت عام اینشتین و توالی یابی کل ژنوم انسان، تغییر داد.
[ تعداد بازدید : ۱۶۰ ]
خانه‌ای رویایی برای عاشقان کتاب
در طراحی این خانه با در نظر گرفتن دید به طبیعت اطراف و ایجاد فضای باز روشن و اختصاص فضای زیادی به قفسه های کتاب و فضاهای مطالعه خانه ای رویایی برای کتاب دوستان با دید و منظر عالی ایجاد کرده است.
[ تعداد بازدید : ۱۷۵ ]
کشف یک اندام جدید در بدن!
محققان موفق به کشف یک عضو جدید در داخل بدن انسان شدند
[ تعداد بازدید : ۲۱۷ ]
دانستنی های جالب(11)
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
[ تعداد بازدید : ۲۶۸ ]
دانستنی‌ های جالب(10)
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
[ تعداد بازدید : ۲۱۵ ]
چگونه یک مکعب روبیک را حل کنیم؟
مکعب روبیک از آن دسته بازی ها و سرگرمی هایی است که می تواند برای مدت ها ما را مشغول کند.
[ تعداد بازدید : ۲۵۳ ]
برچسب روی میوه ها و سبزیجات چه می گویند؟
آیا درباره برچسب هایی که روی میوه ها و سبزیجات هستند می دانید؟ به این برچسب ها ( PLU ) گفته می شود که حروف اختصاری جستجوی محصول (Produce Look Up ) است.
[ تعداد بازدید : ۲۵۳ ]
16حقیقت درباره آلودگی محیط زیست که احتمالا نمی دانستید
جامعه ای که ما امروزه در آن زندگی می کنیم، به صنعت اهمیت بسیار زیادی می دهد و آن را به صورت جدی دنبال می کند. به همین دلیل، آلودگی ناشی از این مسئله روز به روز در حال افزایش بوده و جهان پیرامون ما را تحت تاثیر قرار داده است.
[ تعداد بازدید : ۱۹۸ ]
جدیدترین مدل های کیک جشن بازنشستگی برای بازنشسته های عزیز
بازنشستگی یکی از دوران طلایی و در عین حال خسته کننده زندگی هر شخص است. بسیاری از افراد بعد از بازنشستگی دچار افسردگی می‌شوند در حالی که با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توانند بهترین استفاده را از این دوران داشته باشند. زیرا بعد از یک دوره‌ی طولانی کار و خستگی اکنون وارد دوران استراحت و تفریح شده‌اند که می‌تواند جزو بهترین دوران زندگی باشد. بسیاری از افراد برای آشنایان و دوستان خود جشن بازنشستگی برگزار می‌کنند و ورود به این دوران را به او تبریک می‌گویند. مانند هر جشنی در این جشن نیز کیک یکی از خوراکی‌های محبوب است که مدل‌های مختلفی برای کیک جشن بازنشستگی وجود دارد که بسته به وسعت مهمانی مدل دلخواهی برای آن انتخاب می‌شود که در ادامه چند مدل از آن‌ها را با هم می‌بینیم.
[ تعداد بازدید : ۱,۶۳۸ ]
دانستنی‌ های جالب (9)
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
[ تعداد بازدید : ۱۶۲ ]
21 نکته جالب در اشیا که از کاربرد آن ها بی اطلاعید
زندگی بشر طی سال های گذشته پیشرفت زیادی را تجربه کرده است. ما توانسته ایم وسایل پیشرفته ای بسازیم و توسط آن ها شرایط را راحت تر از قبل کنیم.
[ تعداد بازدید : ۲۰۲ ]
اعضای بدن انسان که پس از مرگ هم فعالیت دارند!
وقتی قلب از عمل متوقف می شود، تنفس هم از کار می افتد و پزشکان مرگ فرد را اعلام می کنند، این در حالی است که شاید مغز همچنان فعال باشد، به طوری که سلول های مغز در دقایق اولیه پس از مرگ در جستجوی اکسیژن و مواد مغذی برای زنده ماندن باشند.
[ تعداد بازدید : ۱۶۰ ]
دانستنی‌ های جالب (8)
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
[ تعداد بازدید : ۲۴۷ ]
دانستنی‌ های جالب(7)
در زندگی همه ما پیش آمده که برخی اصطلاحات را بدون دانستن ریشه و وجه تسمیه اش بکار ببریم و یا یک رسم و آداب خاص را به صرف تقلید از پیشینیان خود، بدون اینکه بدانیم چیست و از کجا آمده انجام داده باشیم.
[ تعداد بازدید : ۱۹۰ ]
اینفوگرافی؛ موسیقی و تاثیر آن بر کارایی
اصولا صدا می تواند با تأثیر بر سیستم شنوایی باعث انگیزش و تحریک و فعالیت بیشتر شده و به ویژه در مشاغل و فعالیت هایی که حالت یکنواختی و مداومی دارا هستند، موثر واقع می شود. البته در این مورد انتخاب نوع موسیقی متناسب با نوع کار و یا فعالیت مسئله بسیار مهمی است.
[ تعداد بازدید : ۱۷۰ ]
شادترین و پایدارترین کشور دنیا
مطالعه جدیدی که توسط بنیاد اقتصاد نوین (NEF) انجام شده، کشورهای شاد جهان را بر اساس معیارهای جدید رتبه‌بندی کرده است.
[ تعداد بازدید : ۱۶۰ ]
دانستنی های تصویری (6)
در این مطلب با دانستنی های تصویری اعم از علمی، ورزشی، سلامت و ... آشنا شوید.
[ تعداد بازدید : ۲۴۴ ]
این ترفند،خود واقعی تان را لو می‌دهد! +عکس
خطوط روی پیشانی با شخصیت و احساسات افراد مرتبط بوده و در موارد با برخی بیماری های جسمی و داخلی بدن نیز مرتبط است.
[ تعداد بازدید : ۲۴۳ ]
10 ویژگی انسانی که باور نمی کنید ژنتیکی باشند
تقریبا همه می دانیم که انسان ها ویژگی های ظاهری شان را از والدین خود به ارث می برند، از رنگ چشم و پوست گرفته تا قد و پرپشتی موها.
[ تعداد بازدید : ۲۴۳ ]
هر کشور در چه چیزی بهترین است؟
آیا می دانستید رواندا بیشترین زنان پارلمانی در جهان را دارد؟ یا اینکه هیچ کشوری به اندازه نروژ پیتزاخور ندارد؟ دیوید مک کندلس یک نقشه درست کرده که نشان می دهد کشورها در چه چیزی بهترین هستند و قطعا باعث شگفتی شما می شود.
[ تعداد بازدید : ۱۶۷ ]
امن‌ترین جاده‌های دنیا
در هر 30 ثانیه یک نفر در جاده‌های سراسر جهان جان می‌بازد. و در هر 30 ثانیه علاوه بر جان باختن یک نفر حداقل 20 نفر نیز زخمی می‌شوند. طبق آمارهای سازمان بهداشت جهانی، عابران پیاده و راننده‌ها در جاده‌های کشورهای فقیر بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.
[ تعداد بازدید : ۱۸۸ ]
خودرو آب سوز ایرانی تولید شد
اختراع خودرو آب سوز توسط یک فرد ایرانی صورت گرفت. این مخترع ایرانی برای اولین اول یک خودرو آب سوز را در دنیا اختراع کرده است این خودرو با آب کار میکند و در آینده می توانیم همه خودرو ها را به این سیستم مجهز نماییم.
[ تعداد بازدید : ۲۹۸ ]
17 امضای زیبا و جالب از افراد مشهور در طول تاریخ
بسیاری از ما برای امضا از اسم خود استفاده می کنیم و آن را به فرمی خاص می نویسیم. البته در ایران برخی به کشیدن خطوط دایره و بیضی و خطوط منحنی ساده بسنده کرده و طرح ویژه ای برای امضای خود در نظر ندارد.
[ تعداد بازدید : ۳۵۶ ]
مکان هایی که در گوگل مپ نمایش داده نمی شوند
گوگل مپ یکی از بهترین و شگفت‌انگیزترین بخش‌های تکنولوژی است که از دل دره سیلیکون (Silicon Valley) بیرون آمد. در Goggle Maps نقشه‌های کامل و دقیق بیش از 160 کشور جهان ارائه شده و شما می‌توانید با استفاده از آن کل دنیا را بدون ترک کردن اتاق نشیمن خود کشف کنید.
[ تعداد بازدید : ۱۷۱ ]
9 حقیقت جالب درباره برف
این روزها هوای بیشتر مناطق کشورمان برفی است و شهرها رنگ سفید به خود گرفته اند. برف احتمالا زیباترین پدیده طبیعی است که رخ می دهد و به جرات می توان گفت که تمام مردم دنیا عاشقش هستند.
[ تعداد بازدید : ۲۴۹ ]
حقایقی عجیب از زندگی
حقایق شگفت انگیز و عجیب و غریب بسیاری در مورد زندگی و بدن انسان وجود دارد که ممکن است تا بحال از آن خبر نداشته‌اید. در این مقاله چند حقیقت جالبی که شما را متحیر خواهد ساخت را به رشته‌ی تحریر در آورده‌ایم.
[ تعداد بازدید : ۲۸۱ ]
در اعماق زمین چه چیزهایی پیدا می‌شود؟
اگر از شما بپرسند برای پیدا کردن گنجینه‌های پنهان در کجا باید جستجو کنیم، به احتمال زیاد می‌گویید اعماق زمین. اما آیا در اعماق زمین فقط گنج نهفته شده است؟
[ تعداد بازدید : ۲۶۴ ]
راز عطر باران پاییزی
با بارش باران پاییزی، چندین رایحه مختلف در فضا پخش می‌شود که برای ما خوشایند و مطبوع هستند اما راز عطر باران در چه عواملی نهفته شده است.
[ تعداد بازدید : ۳۰۷ ]
15 دقیقه پس از مرگ و دفن چه اتفاقی می افتد؟
چند دقیقه پس از مرگ ذخایر آب و اکسیژن در بدن تمام می شوند ، ساعتها که می گذرد کم کم حشرات برای تخم گذاری به سراغ جسد می آیند و بدن وارد مراحل گندیدگی و... می شود.
[ تعداد بازدید : ۳۷۰ ]
استتار جالب انسان
تصاویری از شبیه سازی انسان با محیط اطراف خودش منتشر می شود.
[ تعداد بازدید : ۳۲۳ ]
آثار هنری که با گرانش زمین مبارزه می کنند
هنرمند آلمانی «کورنلیا کونرادز» اینستالیشن های گیج کننده در مکان های عمومی، پارک های مجسمه سازی و باغ های خصوصی سراسر جهان می سازد.
[ تعداد بازدید : ۳۴۴ ]
خطرناک ترین رودخانه بی بازگشت جهان
هر کس پایش را به آب این رود نزدیک کند، به سرعت و ظرف چند ثانیه توسط آب های رود بلعیده خواهد شد و از جسد او اثری بر جای نخواهد ماند. افرادی که در این رودخانه افتاده اند، هرگز نجات نیافته و جسد آنها به طور کلی مفقود شده است. احتمال نجات یافتن از این رود صفر است.
[ تعداد بازدید : ۲۹۲ ]
عملکرد ضعیف تویوتا هایلوکس 2016 در تست موس
اگر سرعتتان بالا باشد و درست مقابل شما حادثه‌ای رخ دهد و قادر به جمع کردن ماشین نباشید، چاره‌ای جز فرمان دادن ناگهانی به ماشین نخواهید داشت تا حداقل در حادثه پیش رو شریک نباشید. اما اگر همین فرمان دادن ناگهانی خود باعث بروز حادثه شود، آنوقت چه می‌کنید؟!
[ تعداد بازدید : ۳۰۱ ]
راز عمر طولانی در غذای ملکه زنبورهای عسل
زنبورهای عسل دو مدل زنبور ماده دارند، یکی ملکه و دیگری زنبورهای کارگر و این تفاوت طبقاتی ارتباطی با تفاوت‌های ژنتیکی ندارد بلکه به مصرف ژله سلطنتی ارتباط دارد. با این همه فرایندی که بر اساس آن مصرف این غذای شاهانه منجر به ایجاد دودستگی میان زنبورهای ماده می‌شود تا به حال ناشناخته باقی مانده بود.
[ تعداد بازدید : ۲۸۶ ]
رودخانه ای با ده هزار کتاب در تورنتو
اجتماع اسپانیایی «Luzinterruptus» با استفاده از مفاهیم ترافیک و ادبیات اینستالیشنی راه اندازی کرده اند و یکی از خیابان های شلوغ شهر را بسته و به جای ترافیک 10 کتاب در آن جاری کرده اند.
[ تعداد بازدید : ۲۶۸ ]
پرنده‌ای که ۱۰ ماه در آسمان می‌ماند!
محققان دانشگاه لوند سوئد دریافته‌اند که بادخورک‌های معمولی (نوعی پرنده مشابه چلچله) می‌توانند ۱۰ ماه کامل در آسمان به پرواز ادامه داده و فرود نیایند.
[ تعداد بازدید : ۱۷۲ ]
مشاغل جالب مشهورترین نویسندگان جهان
خیلی از پدر و مادرها وقتی از علاقه فرزندشان به نویسندگی، شاعری، نقاشی، تئاتر و ... مطلع می شوند و می بینند که فرزندشان قصد تحصیل و یا گذران وقت در این حوزه ها را دارد می گویند اینها برای تو نان و آب ندارد برو دنبال کاری که خرج زندگی ات را درآوری و شاید به همین دلیل است که در خیلی از کشورها هنر و نوشتن کار دوم و سوم اهالی قلم محسوب می شود و آنها مخارج زندگی شان را از راه دیگری تامین می کنند.
[ تعداد بازدید : ۲۰۱ ]
محدوده دید انسان در سرعت+عکس
تصویری از محدوده دید انسان در سرعت های مختلف منتشر می شود.
[ تعداد بازدید : ۱۶۶ ]
زندگی در «سردترین نقطه جهان»
اگر در منطقه سردسیری زندگی می‌کنید و فکر می‌کنید زمستان‌های سختی را می‌گذرانید، پس بهتر است نگاهی به وضعیت روستای " اویمیاکن" روسیه بیندازید؛ جایی که دمای هوا به منفی 50 درجه سلسیوس نیز می‌رسد.
[ تعداد بازدید : ۱۸۹ ]
گشتی در زیبا‌ترین کتابخانه‌های جهان
تولد کتابخانه در تاریخ بشر به چهار هزار سال پیش برمی‌گردد؛ مکانی برای مطالعه در آرامش، آموزش و بحث و تبادل نظر که گاه به تالار قصر می‌ماند و گاه به بشقاب پرنده.
[ تعداد بازدید : ۳۱۸ ]
جویباری زیبا که آدم‌ها را می بلعد!
بین «Barden Tower» و «Bolton Abbey» در یورکشایر انگلستان یکی از خطرناک ترین دام های طبیعت نهفته است: یک رود کوهستانی به ظاهر بی ضرر به نام «بولتون استرید».
[ تعداد بازدید : ۲۳۴ ]
یک تست ساده برای بینایی چشم (تصاویر)
با این تست ساده می توانید پی ببرید که چشمانتان تا چه اندازه قدرت بینایی دارند.
[ تعداد بازدید : ۲۸۴ ]
لوکس‌ترین خانه درختی
در مکزیک خانه ای چوبی و فوق العاده لوکس در مدت کمتر از 6 ماه ساخته شده است که چشم خیلی از ثروتمندان جهان را به دنبال خود می کشد. این خانه درختی مکمل خوبی برای محیط زیست است و هیچ آلودگی را برای محیط پیرامون خود تولید نمی کند.
[ تعداد بازدید : ۲۷۲ ]
گران‌ترین اسباب‌بازی‌های بزرگسالان جهان
اقتصادنیوز فهرستی از گران‌قیمت‌‌ترین و باور‌نکردنی‌ترین اسباب‌بازی‌های بزرگسالان ثروتمند جهان را منتشر کرد.
[ تعداد بازدید : ۳۴۶ ]
نگهداری از سالمندان بجای پرداخت اجاره
یک خانه سالمندان در هلند آپارتمان هایی رابه دانشجویانی که حاضرند با سالمندان تعامل کنند مجانی اجاره می دهد.
[ تعداد بازدید : ۳۲۳ ]
یک کودک 5ساله به جمع باهوش‌ترین های دنیا پیوست
پدر گاس اظهار داشت که پسرش به قدری باهوش است که گاهی وی را نیز به چالش می کشد. وی سر پایتخت آلاسکا با من مجادله می کرد. من تصور می کردم که شهر انکوریج پایتخت آلاسکا است درحالی که ژونو پایتخت آلاسکا به شمار می رود.
[ تعداد بازدید : ۱۶۸ ]
دانستنی‌هایی جالب از دنیای اسب‌ها
اسب‌ها نمی‌توانند از طریق دهان، نفس بکشند؛ آنها برای نفس کشیدن، تنها از سوراخ‌های بینی خود استفاده می‌کنند. آخال تک اسبی با نژاد ترکمن است که عنوان زیباترین اسب جهان را به خود اختصاص داده است.
[ تعداد بازدید : ۱۷۸ ]
دانشمندان پاسخ می‌دهند یک انسان حداکثر چند سال عمر می‌کند؟
تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می‌دهد عمر انسان به ندرت از ۱۲۵ سال فراتر می‌رود.
[ تعداد بازدید : ۱۸۷ ]
وسواس فکری در فضای مجازی: این آب است یا یخ؟
انتشار یک فایل تصویری از جریان آبی که ظاهری عجیب دارد، در اینترنت بازخوردهای فراوانی را به همراه داشته‌است و بسیاری از کاربران تلاش داشته‌اند تا دلیل این ظاهر غیرعادی را توضیح دهند.
[ تعداد بازدید : ۲۱۷ ]
باهوش ترین پلیس جهان معرفی شد
اندی پوپ تا به حال بیش از 850 مجرم را با کمک قدرت بالای تشخیص چهره خودش دستگیر کرده و به قانون تحویل داده است.
[ تعداد بازدید : ۲۲۲ ]
دلیل عدم برخورد پرندگان با یکدیگر هنگام پرواز
محققان دلیل اینکه پرندگان هنگام پرواز با یکدیگر برخورد نمی‌کنند را توضیح دادند.
[ تعداد بازدید : ۱۸۰ ]
دریاچه ای که به نظر می رسد بالاتر از سطح زمین قرار دارد
در این مجمع الجزایر بادی و مرطوب، دریاچه «Sørvágsvatn» قرار دارد، دریاچه ای که به نظر می رسد ده ها متر بالاتر از سطح اقیانوس قرار دارد.
[ تعداد بازدید : ۳۴۹ ]
مردی که قوی ترین حافظه را در دنیا دارد
وی که حالا 59 ساله است می گوید: در دوران کودکی مشکل حافظه و یادگیری داشتم و کلا به هیچ چیزی توجه نمی کردم. من از 30سالگی شروع به تمریناتی برای تقویت حافظه ام کردم و خیلی زود توانستم به رکوردی جهانی دست یابم.
[ تعداد بازدید : ۲۷۵ ]
عکس/ از کار در این مکان خسته نخواهید شد
شرکت گوگل همیشه جزء شرکت هایی است که بیشترین ارزش و احترام را به پرسنل خود قائل بوده و بهترین شرایط را برای آنها فراهم می کند. تصاویر زیر مربوط به دفاتر این شرکت در کشورهای مختلف دنیاست.
[ تعداد بازدید : ۲۳۵ ]
مغرور نباشید؛ ۹۹.۹۹۹۹۹۹۹ درصد از بدن انسان فضای خالی است
انسان در برخی روزها از زندگی احساس بیش از اندازه مهم‌بودن می‌کند، شاید به خاطر دوستان زیاد، یا شغلی مهم یا خودروی بزرگی که دارد، اما اگر بداند همین دوستان، خودرو و حتی بدن خود وی ۹۹.۹۹۹۹۹۹۹ درصد از فضای خالی تشکیل شده‌است، شاید کمی از غرورش کاسته شود.
[ تعداد بازدید : ۲۰۹ ]
دفتر کاری در جنگل برای رفاه کارمندان
یک شرکت معماری اسپانیایی برای رفاه کارمندانش دفتر کاری را در جنگل طراحی کرده است که تمام منظره طبیعت پیش روی آنان است.
[ تعداد بازدید : ۲۴۴ ]
ساکنان عجیب‌ترین روستاهای جهان +تصاویر
مردم این روستاها با ساکنان تمامی روستاهای دنیا تفاوت دارند. این تفاوت آنقدر زیاد است که باعث شده نام آنها در فهرست عجیب ترین روستاهای دنیا بیاید.
[ تعداد بازدید : ۱۶۰ ]
تصاویر متحرکی که دنیا را از دید افراد کور رنگ نمایش می دهند
اختلال در تشخیص رنگ ها یا به اصطلاح کور رنگی به بیماری الطاق می گردد که در آن فرد مبتلا نمی تواند رنگ ها را تشخیص دهد. اگر شما هم در تشخیص رنگ های سبز، قرمز، زرد و یا آبی دچار مشکل می شوید، به احتمال بسیار زیاد با چنین مشکلی مواجه هستید.
[ تعداد بازدید : ۲۵۴ ]
روش سرو چای در کشورهای جهان
در هر کشور و فرهنگی، چای نوشیدن شکل و رنگ و بوی خاص و منحصر به فرد خود را دارد. برخی چای سیاه را ترجیح می دهند و برخی به چای سبز دلبستگی دارند. این موضوع به ذائقه مردم مناطق مختلف بستگی دارد؛
[ تعداد بازدید : ۱۴۹ ]
عکس‌های حیرت انگیزی که یک نوجوان را در جهان مشهور کرد (تصاویر)
عکس‌های شگفت انگیزی که یک نوجوان 16 ساله در المان و اتریش از مناظر طبیعی گرفت باعث شد که در تمام جهان مشهور شود.
[ تعداد بازدید : ۲۲۴ ]
خواندن کتاب های قدیمی بدون نیاز به ورق زدن
بعضی از کتاب‌ها آنقدر قدیمی یا ظریف و شکننده‌اند که با یک ورق زدن از هم می‌پاشند اما محتویات آنها آنقدر باارزش است که گذشتن از آنها کار آسانی نیست. در همین راستا محققان موسسه فناوری ماساچوست (MIT) روش جدیدی را برای خواندن محتوای کتاب‌های آسیب‌پذیر ابداع کرده‌اند که می‌توان با کتاب بسته هم محتوای آن را خواند.
[ تعداد بازدید : ۳۲۳ ]
زنان بالای صد سال ژاپنی
حدود ۹۰ درصد افراد بالای صد سال در ژاپن، زن هستند.
[ تعداد بازدید : ۲۱۸ ]
دومینو مارپیچ 15 هزار قطعه‌ای
در این ویدئو دومینوی 15هزار قطعه‌ای را مشاهده می‌کنید که چیدمان آن طی 8 روز و با صرف 25 ساعت ساخته شده است.
[ تعداد بازدید : ۱۷۳ ]
خارق‌العاده‌ترین عکس‌های مریخی را ببینید
کاوشگر کنجکاوی ناسا که درحال تجسس در بخش‌های کم‌ارتفاع کوه شارپ در مریخ است، مجموعه‌ای از تصاویر رنگی با وضوحی بالا را به زمین ارسال کرده‌است که دیدگاهی بی‌سابقه را از سازند‌های سنگی در این سیاره در اختیار دانشمندان قرار می‌دهد.
[ تعداد بازدید : ۱۸۷ ]
شهرهای جهان را در قطره‌های آب ببینید + تصاویر
یک عکاس صربستانی با استفاده از دوربین خود توانسته تصاویر جالبی از کشورهای مختلف را درون قطرات آب ثبت کند.
[ تعداد بازدید : ۲۶۷ ]
جان سخت
موجوداتی هستند که حتی اگر آنها را در آب بجوشانید، در دمای انجماد قرار دهید یا با بارانی از رادیواکتیو بمبارانشان کنید، چنان سخت جان هستند که اتفاقی برایشان نمی‌افتد و همچنان زنده می‌مانند!
[ تعداد بازدید : ۱۷۹ ]
راز طول عمر ساکنین یک روستای ایتالیایی
یک گروه تحقیقاتی برای بررسیِ راز طول عمر ساکنینِ یک دهکده در ایتالیا که در آن از هر 10 نفر یک تن بیش از 100 سال عمر می‌کند، 6 ماه را با این روستاییان گذرانده‌اند.
[ تعداد بازدید : ۲۹۷ ]
جنگلی در زیر آب
در سال ۱۹۱۱ وقوع یک زمین لرزه باعث رانش قسمت بزرگی از زمین شد که گلوگاه منطقه را مسدود کرد. گذر زمان و بارش باران، توأمان سبب پیدایش سدی طبیعی بر روی دامنه های این رشته کوه شدند، سدی که دریاچه کایندی نام گرفت.
[ تعداد بازدید : ۲۴۶ ]
نایاب‌ترین گروه خونی میان ایرانی‎ها کدام است؟
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور با اشاره به اینکه ۹۰ درصد مردم ایران گروه خونی مثبت دارند، گفت: AB منفی نادرترین و نایاب‌ترین خون کشور است.
[ تعداد بازدید : ۲۶۱ ]
5 عذرخواهی مهم و معروف سیاستمداران بزرگ جهان+ تصاویر
عذرخواهی حتی در شرایط عادی نیز دشوار است؛ اما این اقدام زمانی سخت‌تر می‌شود که ناچار به انجام آن در مقابل چشم میلیون‌ها نفر باشید.
[ تعداد بازدید : ۳۰۲ ]
عکس/ استتار بی‌نظیر جغد
[ تعداد بازدید : ۲۵۷ ]
اقدام جالب معلم باهوش برای افزایش تمرکز دانش آموزان
یک ساعت کامل نشستن سر کلاس بدون حرکت و تکان خوردن واقعا کار دشواری است. به خصوص وقتی کودک باشید و کلاس ریاضی باشد.خوشبختانه معلم ریاضی از «ویک کانتری» راه حلی برای این مشکل پیدا کرده است.
[ تعداد بازدید : ۲۶۲ ]
عکس های جالب و دیدنی از زندگی عجیب مردم کره شمالی
چندی پیش Artemy Lebedev، از فعالان طراحی وب، سفری به کره شمالی داشت. او عکس‌های بسیار جالبی در جریان سفرش به این کشور عجیب و غریب گرفته است؛ کشوری که حقیقتا از آن اطلاعات بسیار کمی در دسترس ذهن‌های کنجکاو است .
[ تعداد بازدید : ۲۷۶ ]
داستان جالب تختخواب مرگ
این مسئله باعث شگفتی پزشکان آن بخش شده بود به طوری که بعضی آن را با مسائل ماورای طبیعی و بعضی دیگر با خرافات و ارواح و اجنه و موارد دیگر در ارتباط می دانستند.
[ تعداد بازدید : ۱۶۶ ]
۵ مکان مرموز در جهان را بشناسید + موشن گرافیک
در جهان مکان های زیادی وجود دارند که رفتن به آن اماکن به نوعی غیرقانونی است و جرم به حساب می آید. در این موشن گرافیک شما با این مکان‌های مرموز آشنا می‌شوید.
[ تعداد بازدید : ۲۷۰ ]
خانه‌ای زیبا مخصوص سالمندان
این شکل زیبا و داخلی زیبا باعث می شود این خانه یک محل مناسب برای دوران بازنشستگی باشد.
[ تعداد بازدید : ۳۱۸ ]
باهوش ترین موجودات دریا
می توان گفت دلفین ها باهوش ترین موجودات آبزی هستند که کارشناسان از حس همدردی این حیوان شگفت زده می شوند.
[ تعداد بازدید : ۲۴۰ ]
قطره های شگفت انگیز اشک را زیر میکروسکوپ ببینید
آیا می‌دانید اشک‌های‌تان زیر میکروسکوپ چه شکلی هستند؟ موریس میکرز (Maurice Mikkers) هنرمند آلمانی این را می‌داند! ظاهرا اشک‌های ما مثل دانه‌های برف هرکدام شکل منحصربه‌فردی دارند و بی‌همتا هستند. میکرز قبل از این‌که به تحصیل هنر بپردازد، یک متخصص آزمایشگاهی بود و حالا با اهداف هنری در آزمایشگاه دنبال دو قطره اشک می‌گردند که شبیه به هم باشند. او همچنین در تحقیقاتش بررسی می‌کند که دما، رطوبت و وحتی دلیل گریه چه تاثیری روی ساختار قطره‌ی اشک می‌گذارند.
[ تعداد بازدید : ۲۸۶ ]
ببر سوماترایی در دندانپزشکی
گروهی از دامپزشکان در باغ وحش رُم توانستند ظرف سه ساعت دندان پوسیده یک ببر دوساله سوماترایی را عصب کشی کنند.
[ تعداد بازدید : ۲۱۷ ]
جالب‌ترین مراکز خیریه دنیا
به هر کجای دنیا نگاه کنیم، نیازمندانی هستند که انتظار کمک از سوی همنوعان خود دارند. مردم سراسر دنیا هم از روش‌های متفاوت و گاه خلاقانه به نیازمندان کمک می‌کنند. برخی از آنها فقط به انسان‌ها توجه نشان می‌دهند و برخی هم نگاهی به طبیعت و موجودات آن دارند و در حفظ آنها می‌کوشند.
[ تعداد بازدید : ۱۷۷ ]
گربه ای که مرد گمشده را نجات داد
این گربه مصمم است تا ثابت کند فقط سگ ها نیستند که می توانند به عنوان حیوانات ناجی کار کنند. یکی از کابران ردیت توضیح می دهد که در حال پیاده روی و گردش در سوئیس گم شده و از یک شهر متروک سردرآورده است.
[ تعداد بازدید : ۱۸۳ ]
تصاویری جالب از موزه خودروسازی BMW
با رفتن به موزه شرکت خودروسازی BMW آلمان می توانید گذشته کاری این شرکت خودروسازی پر نام و نشان را در عرض چند ساعت ببینید.
[ تعداد بازدید : ۲۷۴ ]
دانستنی های تصویری(5)
در این مطلب با دانستنی های تصویری اعم از علمی، ورزشی، سلامت و ... آشنا شوید.
[ تعداد بازدید : ۲۲۵ ]
نزدیکترین خویشاوند زنده پرنده دودو با پرهای رنگین کمانی
مدت زیادی است که پرنده «دودو» منقرض شده اما هنوز هم خویشاوندان زنده ای در جهان دارد. این موجود کمیاب که با نام کبوتر «نیکوبار» شناخته می شود، نزدیک ترین ارتباط را با این پرنده مشهور دارد.
[ تعداد بازدید : ۲۸۱ ]
دانستنی‌ های جالب(7)
جمله های زیبا، دلنوشته های دلنشین، اشعار ماندگار، پاراگراف های تاثیرگذار و بی‌نظیر از یک کتاب یا مقاله. همه این‌ها می‌تواند بهانه ای برای هایلایت کردن آنها در کتاب، مجله و یا ذهنتان باشد.
[ تعداد بازدید : ۲۶۶ ]
تنها آرزوی پیرمرد ۱۴۵ ساله مرگ است
بر اساس مدارک موجود در سازمان ثبت احوال کشور اندونزی، Mbah Gotho در سال ۱۸۷۰ میلادی متولد شده و در حال حاضر ۱۴۵ سال سن دارد.
[ تعداد بازدید : ۳۰۰ ]
جوان ترین زن 80 ساله دنیا چه غذاهایی میخورد؟
"ارنستین شفرد" 80 ساله ورزشکار و قهرمان فعال پرورش اندام هفته گذشته تولید هشتاد سالگی خود را جشن گرفت.
[ تعداد بازدید : ۲۳۰ ]
وحشتناک ترین نیش حشرات جهان+تصاویر
در این مطلب دردناک‌ترین نیش حشرات از زبان شخصی که همه آنها را تجربه و شدت درد ناشی از گزش‌ها را رتبه‌بندی کرده است، معرفی می‌شوند.
[ تعداد بازدید : ۲۹۶ ]
تصاویر باورنکردنی بزهای درختی در مراکش
آیا می دانستید در مراکش بزها از درخت بالا می روند؟ روستاییان از این روش کشاورزی عجیب و غریب حمایت می کنند و گله هایشان را رها می کنند تا از درخت ها بالا روند و میوه ها را بخورند.
[ تعداد بازدید : ۲۲۸ ]
10 پزشک مشهور ادبیات جهان (اینفوگرافی)
درباره پزشکان معروفی که نام شان در ادبیات جهان ماندگار شده است.
[ تعداد بازدید : ۱۸۴ ]