انجیر تیغی
اپونتیا ها مشخص ترین و معروفترین گیاهان خانواده Cactaseae است
کلمه اپونتیا نام یکی از شهرهای یونان و جائیست که از قدیم ایام و پس از آوردن از سرزمین اصلی خود در آنجا پرورش یافته است
[ تعداد بازدید : ۱,۱۶۰ ]
اشوریا
Mauna Loa یک آتشفشان فعال در جزیره هاوایی است. این گیاه از آنجا که شبیه یک مینی آتشفشان است، اینور نامیده میشود.اشوریا در خانواده سدوم ها (کراسولاسه) و بومی مکزیک میباشد.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۱۰ ]
اچینو گروزنی
نام گل : اچینو گروزنی (Echinocactus grusonii )

(توپ طلایی-خمره طلایی- صندلی مادر زن-بالش مادر زن)
گیاهی کروی شکل است با تنه سبز کم رنگ و پر از تیغ ...
[ تعداد بازدید : ۱,۹۸۵ ]
آگاو ویکتوریا
بومی ارتفاعات شمال شرقی مکزیک می باشد . عمدتا در خاک های آهکی در محیط های بیابانی تا نیمه بیابانی و در دامنه های شیب دار و نزدیک صخره های عمودی و در دیواره های دره های عمیق به شکل یک کلنی گسترده پدیدار می شوند . از نام های دیگر آگاو ویکتوریا گل سرخ مکزیکی است .

نام ویکتوریا به افتخار ملکه انگلیس توسط توماس مور نام گذاری شده است .
[ تعداد بازدید : ۲,۷۸۹ ]
ایستر لیلی
کاکتوس ایستر لیلی که به نام(کاکتوس عید پاک) نیز شناخته میشود، گونه ای زیبا از کاکتوس ها از جنس اچینوپسیس (Echinopsis) بومی بولیوی و پاراگوئه است.

این گونه دارای ساقه کشیده تا 30 سانتی متر ارتفاع با 8 تا 12 شیار است
[ تعداد بازدید : ۱,۱۵۷ ]
نانانتوس ویتاتوس
Nananthus Vittatus گیاهی از خانواده Aizoaceae میباشد که این خانواده گیاهانی هستند علفی یا درختچه‌ای ، معمولاً دارای برگ‌ های گوشتی ، متقابل ، ساده ، گوشواره‌دار یا بدون گوشواره دارای گل‌های دوجنسی ، منظم ، با گلبرگ زیاد و ۵ تا ۸ کاسبرگ پیوسته و پرچم زیاد با ۳ تا ۵ برچهٔ پیوسته و تخمک زیاد و تمکن محوری یا کناری که میوهٔ آنان معمولاً کپسولی است.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۷۴ ]
گاسترهاورتیا روزاوا
جنس GASTERHAWORTHIA هیبرید بین دو جنس Gasteria و Haworthia است و دارای خصوصیاتی از هر دو جنس است
این گونه یکی از زیباترین و سازگارترین ارقام کاکتوس است. با برگ های سبز تیره کوچک همراه با خال خال های سفید .برگ ها ضخیم و بدون دندانه و صاف می باشد به شکل روزت .
[ تعداد بازدید : ۱,۰۷۴ ]
هاورتیا گورخری
آلوئه گورخری از گیاهان گلدار چندساله در خانواده سریشیان (Xanthorrhoeaceae) و تیره فرعیAsphodeloideae بومی کشور آفریقای جنوبی است. آنها گیاهان کوچکی هستند و به طور معمول حدود 20 سانتی متر ارتفاع دارند و به صورت انفرادی و یا انبوه در آفریقای جنوبی دیده میشوند.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۹۶ ]
کارپوبروتوس ادولیس
کارپوبروتوس ادولیس بومی آفریقای جنوبی است و همچنین به نام های ice plant ، highway ice plant ، pigface و در آفریقای جنوبی با نام sour fig شناخته می شود .میوه آن خوراکی محسوب می شود .این گیاه قبلا در جنس Mesembryanthemum طبقه بندی می شده است و گاهی به این نام نامیده می شده.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۵۶ ]
آلودیا آسندنس
Alluaudia ascendens (آلودیا ) درختی برگریز بوده از خانواده Didiereaceae ( دیدیارسیا ) که بومی ماداگاسکار میباشد.
6 گونه متفاوت در این خانواده وجود دارد که همگی بومی ماداگاسکار میباشند ، قابل ذکر است که آلودیا بلندترین گونه در این خانواده محسوب میشود.
[ تعداد بازدید : ۱,۲۰۳ ]
سمپرویووم آراکنویدیوم
سمپرویووم آراکنویدیوم که گاهی به نام گیاه تار عنکبوت نیز شناخته می شود یک گیاه چند ساله از جنس Sempervivum در خانواده Crassulaceae است. نام arachnoideum به رزت های مرکزی خز داری است که شبیه تار عنکبوت است.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۴۰ ]
ساگوارو طلایی
Neobuxbaumia Polylopha که با نام ساگوارو طلایی(Golden Saguaro) معروف است، گونه ای از کاکتوس ها میباشد که تنها در مکزیک یافت می شود و محدود به یک منطقه کوچک در ایالت Guanajuato است و در دره های با دامنه سنگ آهک رشد می کند.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۵۷ ]
ژیمنو کالیسیم
اسم علمی این گیاه Gymnocalycium mihanovichii ، از خانواده Cactaceae می‌باشد. اغلب گونه های این جنس بومی آرژانتین، پاراگوئه، اروگونه و بولیوی هستند
[ تعداد بازدید : ۱,۱۸۰ ]
کاکتوس خلال دندان
کاکتوس خلال دندان گونه ای از جنس Stetsonia در خانواده کاکتوس "Cactaceae" است که دارای همین یک گونه با نام علمی stetsonia coryne می باشد.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۱۸ ]
اونیوم دکوریوم
Aeonium decorum (اونیوم دکوروم ) گیاهی است از خانواده Crassulaceae ( کراسالاسه ) که بومی جزایر قناری میباشد .
این گیاه همیشه سبز از جنس Aeonium میباشد ، این جنس شامل 35 گونه متفاوت میباشد .
[ تعداد بازدید : ۱,۷۵۸ ]
اورئوسریوس کلسیانوس
اورئوسریوس کلسیانوس نوعی کاکتوس ستونی پشمالو از جنس Orocereus که با نام "پیرمرد کوههای آند" شناخته میشود. این گونه بومی بخش های کوهستانی بولیوی ، پرو و ​​شمال آرژانتین و بیشتر در ارتفاعات بالای 4000 متر رشته کوههای آند است. نام آن از یونان شکل گرفت و به معنای "کوه سرئوس" است.
[ تعداد بازدید : ۹۳۱ ]
استروسیلیندرو پونتیا وستیتا
گیاهی متعلق به خانواده Cactacea است و بومی جنوب امریکا بخصوص بولیوی و آرژانتین است
[ تعداد بازدید : ۱,۰۲۸ ]
افوربیا اینگنس
Euphorbia ingens گونه ای گیاهی از جنس Euphorbia و خانواده Euphorbiaceae ، گیاهی محبوب ، بومی آفریقای جنوبی،بوتسوانا،تانزانیا و زیمباوه است که بیشتر درمناطق نیمه گرمسیری و ساوانا می روید و قابل نگهداری در ساختمان میباشد
[ تعداد بازدید : ۱,۲۹۴ ]
افوربیا کانارنسیس
این گیاه عموما به عنوان فرفیون جزیره شناخته میشود .گونه ای آبدار از خانواده Euphorbiaceae و جنس Euphorbia است و بومی پایین ترین مناطق در جزایر قناری می باشد
[ تعداد بازدید : ۱,۱۶۲ ]
هاورتیا کوپری
هاورتیا کوپری از گیاهان چندساله در خانواده سریشیان (Xanthorrhoeaceae) و تیره فرعیAsphodeloideae بومی کیپ شرقی در آفریقای جنوبی است.
[ تعداد بازدید : ۲,۳۰۸ ]
افوربیا هوریدا
گیاه افوربیا یک گونه گلدار، همیشه سبز و شبیه به کاکتوس در خانواده افوربیاسه بوده که بومی جنوب آفریقا میباشد.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۴۵ ]
​استروسیلیندرو پونتیا پاچیپوس
استروسیلیندرو پونتیا پاچیپوس از جنس Austrocylindropuntia در خانواده Cactaceae از گونه های گلدار متعلق به خانواده کاکتوس است که در لیما در کشور پرو یافت می شود
[ تعداد بازدید : ۱,۰۹۵ ]
سمپرویووم آراکنویدیوم
سمپرویووم آراکنویدیوم که گاهی به نام گیاه تار عنکبوت نیز شناخته می شود یک گیاه چند ساله از جنس Sempervivum در خانواده Crassulaceae است. نام arachnoideum به رزت های مرکزی خز داری است که شبیه تار عنکبوت است
[ تعداد بازدید : ۷۲۳ ]
سرئوس
سِرِئوس یا کاکتوس سیبی نارنجی گونه ای گلدهنده از خانواده کاکتوس ها می باشد.
این گیاه بومی Catamarca Chaco , Córdoba ,می باشد. می تواند در جنگلهای پست و کوه ها یافت شود.
[ تعداد بازدید : ۱,۱۹۷ ]
کاکتوس انگشتی
کاکتوس انگشتی گونه ای کاکتوس از جنس Chamaecereus دارای بسیاری از ساقه های شلوغ مانند انگشت است. این گونه بومی آرژانتین میباشد و در بعضی کشور ها با عنوان کاکتوس بادام زمینی نیز شناخته میشود.
[ تعداد بازدید : ۱,۶۷۳ ]
سدوم
اسم علمی این گیاه Sedum rubotinctum ، از خانواده Crassulaceae میباشد. این جنس دارای ۶۰۰ گونه از گیاهان خشبی ، غیر خشبی و علفی یک ساله وچند ساله خزان کننده و همیشه سبز گوشتی است
[ تعداد بازدید : ۳,۵۰۵ ]
کاکتوس جوجه تیغی
"کاکتوس جوجه تیغی" یکی از گیاهان زینتی از خانواده کاکتوس ها است.
این گیاه کروی شکل تا کمی کشیده بوده که حدود 20 تا 30 سانتیمتر پهنا و بیش از 60 سانتیمتر نیز طول دارد.
[ تعداد بازدید : ۳,۱۶۸ ]
اچینوپسیس اسپاچیانا
Echinopsis Spachiana گونه از کاکتوس ها بومی آمریکای جنوبی (آرژانتین ، شیلی ، بولیوی ، پرو ، برزیل ، اکوادور ، پاراگوئه و اروگوئه) است. این گونه حالت ستونی دارد و به طور معمول به صورت گلدانی زینتی در سراسر جهان کشت می شود.
[ تعداد بازدید : ۱,۳۵۱ ]
کلاه کشیشی
از بلندترین انواع کاکتوس های استروفیلوم است که منشا آن فلات مرکزی مکزیک می باشد و دما های بسیار سرد و کمتر از 20 درجه فارنهایت را متحمل می شود و به نام هود راهب معروف است
[ تعداد بازدید : ۱,۰۵۶ ]
کاکتوس دم موشی
کاکتوس دم موشی گونه ای از خانواده Cactaceae است و به دلیل سهولت در کشت و همچنین گل های زیبا اغلب به عنوان گیاه زینتی کشت می شود و خاستگاه آن ها مکزیک است.
[ تعداد بازدید : ۱,۰۵۷ ]