راهکارهای غلبه بر فشار عصبی و استرس
برای پاسخ دادن به پرسش بالا مقاله های علمی متعددی را مورد بررسی قرار داده و مهم ترین و با ارزش ترین سرفصل های آن ها را جدا کرده و در نهایت یک مطلب گردآوری شده جامع در مورد روش های گوناگون برای حفظ آرامش در زمان های فشار به شما ارائه کرده ایم.
۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
[ تعداد بازدید : ۷۲ ]
چرا احساس خوشبختی نمی‌کنیم؟/ خوشبختی خود را به دیگران گره نزنید
یک دکترای روان شناسی تنها توجه به داشته های دیگران را از عواملی دانست که سبب می‌شود افراد احساس خوشبختی و رضایت از زندگی نداشته باشند.
۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
[ تعداد بازدید : ۵۳ ]
تجارب تنش‌ زا در زندگی عامل پیریِ مغز است
متخصصان آلزایمر هشدار دادند که تجارب استرس‌زا در زندگی، مغز را با گذر زمان فرسوده و پیر می‌کند.
۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
یک روش ساده برای کاهش استرس
این گونه به نظر می رسد که یادآوری خاطراتی خوب می تواند نقش چشمگیری در کاهش پاسخ استرس روانی داشته باشد.
۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
[ تعداد بازدید : ۸۸ ]
۷ راه برای اینکه ساده‌تر و شادتر زندگی کنید
در عصری که همگی به خودمان افتخار می‌کنیم که به شدت مشغولیم و به لطف تکنولوژی بیست‌وچهار ساعته با هم در ارتباطیم، فراموش کردن این نکته که امور ساده‌ای در زندگی باعث شادیِ ما می‌شوند، بسیار آسان است. در نتیجه گاهی باید راه‌هایی برای بازگرداندن این سادگی به زندگی‌مان پیدا کنیم.
۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳
[ تعداد بازدید : ۱۱۶ ]
در زمان حال زندگی کنید/ روش های ساده برای رسیدن به آرامش در زندگی
بسیاری از مشکلاتی که در زندگی داریم به خاطر عدم آرامش و کم تحملی مان است. در بحث اگر یکی نظر مخالفمان را داشته باشد کار را به غرور می کشانیم و ممکن است دعوایمان شود. چه چیزهایی می توانند آسودگی، بلوغ و آرامش درونی را وارد زندگی مان کنند؟ هر چیزی که روی آن تمرکز کنید، ممکن است گسترش پیدا کند. بنابراین اگر به غم و ناراحتی فکر کنید چیزی هم که به دست می آورید همان است، اما اگر تمرکزتان روی آرامش باشد مشخص است شرایط خیلی بهتر می شود.
۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱