» سلامت جسم و روان » سلامت روان
فعالیت هنری، استرس را کاهش می‌دهد
یافته‌های یک تحقیق تازه نشان می‌دهد، انجام یک فعالیت هنری کوتاه مدت در کاهش میزان استرس موثر است.
۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۹:۲۲
[ تعداد بازدید : ۳,۲۷۵ ]
تاثیر رنگ لباس بر روحیه ی افراد
لباس می تواند تاثیر مستقیمی بر روی وضعیت روحی شما داشته باشد. برای مثال لباسی که رنگ مشکی داشته باشد باعث بروز حس افسردگی در فرد می شود. پس به همین علت باید توجه داشته باشید که در محیط خانه و یا محیط کار و … لباس مناسب بپوشید.
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
[ تعداد بازدید : ۴,۷۵۴ ]
مغز و علت آشفتگی ذهن
آشفتگی ذهنی یعنی فکر کردن به چیزی غیر از آنچه در حال حاضر مشغول انجام آن ویا مایل به فکر کردن در مورد آن هستید .ذهن پریشان ماجرا می سازد، اگرها و ای کاش زیادی را به تصویر می کشد وگرفتار گفتگو های بی هدف میشود وقایع به ظاهر مرتب را از دل زمان بیرون میکشد و به آنها فکر میکند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
[ تعداد بازدید : ۵۵,۰۸۴ ]
با این 20 نکته همیشه جوان بمانید
من آدم نسبتا سالمی هستم و هرکس من را می بیند سن من را کمتر از آنچه واقعا هست حدس می زند، علت این مسئله کاملا مشخص است؛ من تمام توصیه هایی را که به بیمارانم می کنم ، خودم هم به کار میبرم. در واقع نکات زیر مواردی است که من همه آنها را خودم در زندگی ام به کار گرفته ام و مطمئن هستم در زندگی شما هم بسیار تاثیر خواهند گذاشت.
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
[ تعداد بازدید : ۵,۳۳۰ ]
با جادوی جودوسر به جنگ افسردگی برویم
افسردگی با احساس ناراحتی و غم طولانی‌مدت و از دست دادن تمایل به زندگی و از بین رفتن انگیزه برای انجام کارهای روزمره همراه است،که باعث اختلال خواب و از دست دادن اشتها و... می‌شود.
۳۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۵
[ تعداد بازدید : ۳,۲۲۰ ]
برای خودت زندگی کن، نه برای انتظارات دیگران!
آیا گاهی اوقات احساس می‌کنید زندگی تان را دوست ندارید؟ یا مثل این که چیزی را گم کرده اید؟ به این دلیل است که برای دیگران زندگی می‌کنید. به دیگران اجازه می‌دهید روی تصمیمات تان تاثیر بگذارند و سعی می‌کنید انتظارات آن‌ها را برآورده کنید.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹
[ تعداد بازدید : ۵,۱۴۳ ]
در زمان حال زندگی کنید/ روش های ساده برای رسیدن به آرامش در زندگی
بسیاری از مشکلاتی که در زندگی داریم به خاطر عدم آرامش و کم تحملی مان است. در بحث اگر یکی نظر مخالفمان را داشته باشد کار را به غرور می کشانیم و ممکن است دعوایمان شود. چه چیزهایی می توانند آسودگی، بلوغ و آرامش درونی را وارد زندگی مان کنند؟ هر چیزی که روی آن تمرکز کنید، ممکن است گسترش پیدا کند. بنابراین اگر به غم و ناراحتی فکر کنید چیزی هم که به دست می آورید همان است، اما اگر تمرکزتان روی آرامش باشد مشخص است شرایط خیلی بهتر می شود.
۰۳ تیر ۱۳۹۹ - ۹:۳۰
[ تعداد بازدید : ۴,۶۱۴ ]
این تله‌ها زندگی شما را خراب می‌کنند
همه ما از کودکی با تله‌هایی رشد کرده‌ایم که تاثیر بسیاری بر سبک زندگی‌، تصمیم‌ها، شغل و آینده ما داشته‌اند. کار تله‌ها این است که فرصت تصمیم‌گیری و تفکر صحیح را از ما بگیرد، با آنها آشنا شویم و به جنگ‌شان برویم.
۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۰۴
[ تعداد بازدید : ۱,۳۰۰ ]
تاثیر تغییر فصل ها بر نحوه رفتار ما!
پژوهش هایی که توسط روان شناسان کانادایی انجام شده نشان می دهد که هوا تاثیر قابل توجهی بر خلق و خوی بسیاری از افراد می گذارد. با این حال تاثیرات آب و هوا به فاکتورهای متعددی وابسته است که مهم ترین آنها شخصیت افراد است.
۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۹:۴۸
[ تعداد بازدید : ۴,۷۷۷ ]
با داشتن این ویژگی‌ها از سلامت روانتان مطمئن شوید
فردی که از لحاظ روانی نرمال است در وهله ی اول، فقط دریافت‌کننده محبت نیست و خود نیز به دیگران مهر می‌ورزد، بنابراین فردی که همنوعش برایش مهم نیست و روابط عاطفی‌اش با فرزند، همسر، دوست، خواهر و برادر و... کند یا ضعیف است یا برعکس آنقدر روابط عاطفی‌اش بیش از حد می‌شود که به وابستگی می‌انجامد نرمال نیست.
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
[ تعداد بازدید : ۴,۳۰۱ ]
نیمه پر لیوان یا نیمه خالی؟/چگونه می توان در بدترین شرایط زندگی شاد زندگی کنیم؟
با به کارگیری قانونی خاص در شرایط زندگی همواره شاد زندگی کنید و آرامش را به زندگی خود بازگردانید.
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
[ تعداد بازدید : ۵,۲۲۶ ]
اثبات تغییر شخصیت انسان در گذر زمان
شاید "شما" در کل زندگی‌تان "شما" باقی بمانید،‌ اما نباید انتظار داشته‌باشید که شخصیت‌تان نیز ثابت باقی بماند.
۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
[ تعداد بازدید : ۳,۵۸۶ ]
مراقب سلامت روان خود باشیم
سلامت روان در شرایط بحران اهمیت زیادی دارد و رفتارهای وسواسی که برای پیشگیری از کرونا به وجود آمده نباید مانع توجه به آن شود.
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
[ تعداد بازدید : ۱,۷۳۲ ]
چگونه از اضطراب ها و تشویش خلاص شویم؟
در به در به دنبال آرامش بود. هر کار که می کرد می گفت برای این است که به آرامش برسم. حتی زمانی که سیگار می کشید می گفت می خواهم به آرامش برسم!! اما آنچه من می دیدم این بود که پُر از اضطراب بود و آنقدر اضطراب آزارش می داد که دست به دامن سیگارِ خانمان برانداز می شد!
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۱۷
[ تعداد بازدید : ۳,۳۷۰ ]
چرا همه آدم‌ها به دنیا از دیدی متفاوت نگاه می‌کنند؟
آدم‌ها اعتقادات و باورهای متفاوتی دارند. دستگاه اعتقادی آدم‌ها بر نگرش آنها از واقعیت تاثیر دارد. مثلاً اگر باور داشته باشید که همه آدم‌ها بدجنس هستند، آنوقت رفتارهای آنها را براساس این باور قضاوت خواهید کرد و سعی خواهید کرد ثابت کنید که این باور درست است.
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۰۹
[ تعداد بازدید : ۱,۷۴۸ ]
تلفن‌های هوشمند خواب شما را مختل می کنند
یک تحقیق جدید نشان می‌دهد هر چه شما مدت بیشتری از تلفن‌های هوشمندتان استفاده کنید، خوابتان بیشتر مختل می‌شود.
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱,۵۸۹ ]
چطور شادی جان‌تان را نجات می‌دهد؟
شادمانی واژه گسترده‌ای است که انواع احساسات مثبت از جمله خوشحالی، رضایت و هرگونه خشنودی را در برمی‌گیرد. تحقیقات نشان داده که شاد بودن نه تنها باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید پتانسیل سلامت بودن هم برایتان به ارمغان می‌آورد.
۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۱۷
[ تعداد بازدید : ۱,۶۸۶ ]
اشتباهات رایج زندگی تان را اصلاح کنید
تعداد زیادی از اشتباهات در زندگی ما تکرار می شوند که قابل اصلاح کردن هستند. اما برخی از مشکلات و اشتباهات نیز اگر بیش از حد مورد غفلت قرار گیرند، تبدیل به مشکلات جدی می گردند بنا براین بهتر است که در این سال جدید از تکرار مکررات خودداری کنید. در اینجا برخی ازاین خطاهای رایج و راههای اجتناب از آنها توصیه می شود:
۰۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹
[ تعداد بازدید : ۴,۶۴۸ ]
پذیرفتن افزایش سن با مثبت اندیشی
مثبت اندیشی فواید بسیاری دارد که از میان آن می‌توان به کاهش استرس، بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن، کاهش خطرات بیماری‌های قلبی و... اشاره کرد.
۰۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
[ تعداد بازدید : ۱,۶۵۳ ]
برای شاد بودن در سال جدید، این چیز‌ها را رها کنید
سال جدید فرصتی برای تازه شدن فراهم می‌کند، در حالی که وزن و قدرت آنچه بر ما گذشته است سعی می‌کند ما را از فعالیت باز دارد. به همین دلیل خیلی مهم است که بدانیم چه زمانی باید چیز‌هایی را که دیگر کمکی به رشد و شادی‌مان نمی‌کنند رها کنیم.
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
[ تعداد بازدید : ۱,۶۹۰ ]
برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.