» سلامت جسم و روان » دهان و دندان
فرمول غذایی برای داشتن لثه و دندان سالم
ویتامین C از اهمیت ویژه ای برای سلامت کلی بافت ظریف لثه برخوردار است زیرا این ویتامین از تخریب کلاژن جلوگیری می کند. بدون کلاژن، لثه ها هر چه بیشتر تضعیف شده و از این رو، مستعد ابتلا به بیماری پریودنتال می شوند.
۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
[ تعداد بازدید : ۱,۴۳۶ ]
آیا دندان ها با جرمگیری لق می شوند؟
۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
[ تعداد بازدید : ۵,۲۸۰ ]
از تحلیل لثه هایتان جلوگیری کنید
وقتی تغذیه ما سالم باشد، مواد معدنی و کربو هیدرات را به بدن می‌رساند و به سلامت دهان هم کمک می‌کند. یعنی رفتارهای تغذیه‌ای نا مناسب، فرد را مستعد بیماری لثه می‌کند. مصرف نوشابه‌های گازدار، نوشابه‌های اسیدی، استعمال سیگار و انواع دخانیات و هر عاملی که به نسج دندان آسیب بزند، به لثه هم آسیب می‌رساند.
۰۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
[ تعداد بازدید : ۳,۶۸۷ ]
6 ماده غذایی ایجاد کننده جرم دندان
جرم دندان در نتیجه پلاکی است که از بین نرفته و روی دندان ها باقی مانده است. پلاک نیز لایه نازک و چسبناکی است که روی دندان ها را می پوشاند و حاوی باکتری است
۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
[ تعداد بازدید : ۲,۷۱۲ ]
این افراد هرگز دندان‌هایشان را ایمپلنت نکنند
داشتن دندان های مرتب، سفید و زیبا می تواند لبخند شما را چندین برابر دلنشین تر کند و جذابیت بیشتری به چهره شما ببخشد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
[ تعداد بازدید : ۱,۴۹۱ ]
چه عواملی باعث تغییر شکل لثه‌ها می‌شود؟
آیا می‌دانید یک رابطه مستقیم بین بهداشت دهان و سلامت کلی بدن وجود دارد؟ بنابه گزارش بهداشت جهانی، دهان یک آینه از سلامت و بیماری است، به همین سبب دهان می‌تواند یک سیستم هشدار دهنده برای سلامت بدن به شمار آید.
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
[ تعداد بازدید : ۲,۷۲۵ ]
ارتباط تعداد دندان‌ها با بیماری قلبی
نتایج یک تحقیق نشان داده است که از دست دادن دندان‌ها در سنین بزرگسالی می‌تواند با افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی مرتبط باشد.
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۸:۵۷
[ تعداد بازدید : ۱,۹۱۲ ]
آیا افراد سیگاری ، بیماران قلبی و دیابتی می توانند ایمپلنت کنند؟
کسانی که ایمپلنت انجام داده اند نباید سیگار بکشند. باید بدانید کاشت دندان در افراد سیگاری احتمال شکست خوردن درمان ایمپلنت را زیاد می کند
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
[ تعداد بازدید : ۳,۳۷۱ ]
چگونه با دندان مصنوعی کنار بیاییم؟
اگر بار اول‌تان است که از دندان مصنوعی استفاده می‌کنید، حتما سوال‌ها و نگرانی‌های زیادی دارید. نحوه نگهداری، غذاخوردن و صحبت با آن، تمیزکردن و... اما نگران نباشید میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از دندان‌های مصنوعی استفاده می‌کنند و به خوبی با آن کنار آمده‌اند فقط باید کمی صبور باشید.
۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
[ تعداد بازدید : ۸,۵۵۵ ]
اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن
احتمالا از اینکه دندان‌هایتان زرد شده یا جرم گرفته و یا از لثه‌هایتان خون می‌آید، شکایت دارید، چون به طور مرتب مسواک می‌زنید، اما با این مشکلات نیز دست به گریبان هستید.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۰۲
[ تعداد بازدید : ۱,۸۲۰ ]
اختلالات شایع دهان و دندان در سالمندان
کارشناس مسئول بهداشت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه با افزایش سن به طور طبیعی ترشح آب دهان کمتر می‌شود، گفت: این امر موجب افزایش خشکی دهان در افراد سالمند خواهد شد.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
[ تعداد بازدید : ۳,۴۲۲ ]
نکاتی درباره بهداشت دهان و دندان
با افزایش سن به طور طبیعی ترشح آب دهان کمتر می‌شود، این امر موجب افزایش خشکی دهان در افراد سالمند خواهد شد. خشکی دهان یکی از مشکلات مهمی است که موجب می‌شود جویدن و قورت دادن غذا سخت شده و مزه غذاها کمتر احساس شود.
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۹:۱۵
[ تعداد بازدید : ۲,۲۶۹ ]
برطرف کردن جرم دندان با روش‌های طبیعی
وقتی لایه‌های متعددی از جرم با موادمعدنی موجود در بزاق ترکیب می‌شود، به ماده‌ای آهکی و گچی سفیدرنگی تبدیل می‌شود که رسوب یا تاتار نام دارد.
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۹:۰۵
[ تعداد بازدید : ۲,۰۴۶ ]
روکش های دندانی تا چند سال ماندگاری دارند؟
برای اینکه روکش دندان عمر مفید داشته باشد، توصیه می کنیم افراد در جاهایی که امکان مسواک زدن و تمیز کردن دندان وجود ندارد، از نخ دندان بهره بگیرند.
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
[ تعداد بازدید : ۴,۳۰۸ ]
دیابت با دهان و دندان  هم ارتباط دارد؟
برخی افراد مبتلا به دیابت، خشکی دهان را به عنوان یکی از علائم افزایش سطح قند خون تجربه میکنند. خشکی دهان خطر پوسیدگی دندان را افزایش میدهد چون بزاق کمتری برای شستن و زدودن باکتریها و میکروبها و جلوگیری از اسیدی شدن دهان که ناشی از فعالیت باکتریها است، وجود دارد.
۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
[ تعداد بازدید : ۳,۲۴۶ ]
۶ راه خانگی برای سفید کردن دندان‌ ها
گاهی اوقات شما نمی‌خواهید که برای کمی‌روشن تر کردن دندانهایتان، مقدار زیادی مواد شیمیایی روی آنها بمالید. خوشبختانه، مجبور نیستید این کار راانجام دهید. فقط کافی است این جایگزین‌های خانگی ساده را امتحان کنید.
۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
[ تعداد بازدید : ۱,۰۷۹ ]
انواع ایمپلنت معمولی، انواع مختلف ایمپلنت و تفاوت هر یک از آن‌ها
اگر در مورد ایمپلنت کنجکاو هستید، حتماً تا حالا در این باره مطالبی خوانده‌اید. بنابراین احتمالاً می‌دانید که انواع ایمپلنت وجود دارد که برای موارد مختلف به کار گرفته می‌شوند.
۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۲
[ تعداد بازدید : ۵,۹۶۸ ]
علت درد دندان عصب کشی شده بعد از چند سال چیست؟
یک متخصص سلامت دهان و دندان علت درد دندان عصب کشی شده بعد از چند سال را تشریح کرد.
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
[ تعداد بازدید : ۱,۰۲۵ ]
بهترین زمان برای گذاشتن ایمپلنت چه وقتی است؟
در جدیدترین تکنولوژی ایمپلنت، که تحت نام ایمپلنت دیجیتال شناخته می شود، طی یک جلسه درمان، دندان پوسیده کشیده شده، ایمپلنت گذاشته می شود و روکش موقت روی آن نصب می شود
۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
[ تعداد بازدید : ۱,۸۶۹ ]
دهان شویه بهتر است یا آب نمک؟
آب نمک یا نمک حالت ضد عفونی دارد که در جای خودش مفید است. دهان شویه نیز برای مشکلات خاصی توسط دندانپزشک توصیه می‌شود که آن هم جای خودش را دارد. پس آب نمک یا دهان شویه را با نظر پزشک خودتان مصرف کنید.
۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
[ تعداد بازدید : ۱,۶۵۶ ]
مضرات استفاده خودسرانه از گیاه «میخک» برای کاهش درد دندان
یک جراح فک و صورت در پاسخ به این پرسش که آیا درمان خانگی به ویژه استفاده از میخک در تسکین درد دندان مؤثر است یا خیر، گفت: استفاده از میخک نه تنها تاثیر عمیقی در رفع دندان درد ندارد، بلکه ممکن است در نتیجه استفاده خودسرانه از آن، عوارضی را هم برای فرد به دنبال داشته باشد.
۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
[ تعداد بازدید : ۹۳۷ ]
برای سلامت دندان چه خوراکی‌هایی بخوریم؟
برای دندان‌ها، بهتر است شکلات بخورید. شکلات سرشار از فلور و فسفات است. این دو، یعنی فلور و فسفات در پیشگیری از پوسیدگی دندان سهیم هستند، اما بهتر است شکلات تلخ با 70 درصد کاکائو را انتخاب کنید.
۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
[ تعداد بازدید : ۱,۴۲۸ ]
مصرف انگور و پیشگیری از پوسیدگی دندان
ترکیب طبیعی در هسته انگور نه تنها دندان را تقویت می‌کند بلکه از پوسیدگی آن هم پیشگیری می‌کند.
۰۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
[ تعداد بازدید : ۱,۱۱۴ ]
مسواک کردن زبان فراموش نشود!
باکتری هایی که روی زبان تجمع می کنند می توانند به دندان ها گسترش یابند و موجب التهاب و قرمزی لثه ها شوند. اگر درمان نشود، التهاب می تواند پیشرفت کرده و به بیماری پریودنتال تبدیل شود.
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۴۱
[ تعداد بازدید : ۱,۲۲۶ ]
نسخه طب سنتی برای درد دندان
گاهی دچار دندان‌دردهای شدیدی می‌شویم اما به‌دلیل شرایط زمانی یا مکانی نامناسب نمی‌توانیم خود را فوری به درمانگاه و دندان‌پزشکی برسانیم. در این شرایط برخی درمان‌های خانگی که مورد تایید حکمای طب سنتی است، ممکن است به تسکین درد شما کمک کند.
۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
[ تعداد بازدید : ۱,۲۱۰ ]
علائم سرطان دهان؛ 10 علامت هشداردهنده که هرگز نباید نادیده گرفت !
سرطان دهان ششمین سرطان شایع در جهان اعلام شده است. اما هنروز برخی افراد اطلاعاتی در رابطه با این سرطان ندارند. افراد بین 50 تا 75 سال بیشترین آمار ابتلا را به خود اختصاص داده‌اند.
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۵۴
[ تعداد بازدید : ۱,۸۹۵ ]
دندان مصنوعی‌هایی که باعث سرطان دهان می‌شود
اگر دندان مصنوعی شما بدرستی روی لثه‌هایتان جا نمی‌افتد و با تحریک فضای دهان سبب آزار و اذیتتان می‌شود، لازم است هر چه زودتر به دندانپزشک مراجعه کنید زیرا در غیر این صورت، در برابر خطر ابتلا به سرطان دهان قرار خواهید گرفت.
۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
[ تعداد بازدید : ۲,۷۰۰ ]
عوامل ایجاد کننده تبخال و روش های درمان آن
تبخال از جمله بیماری های ویروسی و واگیر دار است البته معنی این حرف آن نیست که به محض لمس فردی که به تبخال مبتلا است شما هم تبخال خواهید زد! این ویروس را می توان ویروسی فرصت طلب نامید!
۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵
[ تعداد بازدید : ۷۰۸ ]
پیشگیری از بروز آفت دهان با کاهش استرس/ کدام میوه‌ها برای سلامتی دندا‌ن‌ها مفیدند؟
رییس انجمن دندان پزشکان عمومی ایران گفت: مصرف سبزی‌ها، میوه‌هایی مانند هویج و کلم می توانند به سلامت دندان ها کمک کنند، استفاده از نان و سیب نیز می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های لثه کمک شایانی کند.
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
[ تعداد بازدید : ۸۰۱ ]
علت خونریزی گهگاه لثه موقع مسواک زدن
خونریزی گهگاه لثه موقع مسواک زدن شاید برای شما هم پیش آمده باشد. آیا باید به سادگی از کنار خونریزی لثه موقع مسواک زدن گذشت؟
۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۴۳
[ تعداد بازدید : ۲,۷۵۰ ]
شیوع پوسیدگی ریشه دندان در سالمندی
متخصص پروتزهای دندانی گفت:در دوران سالمندی به دلیل تحلیل رفتن لثه نوع خاصی پوسیدگی دندان شیوع پیدا می کند که به آن، پوسیدگی ریشه دندان گفته می شود.
۰۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
[ تعداد بازدید : ۲,۸۵۷ ]
چگونه از خشکی لب در فصل زمستان جلوگیری کنیم؟
از مرطوب‌کننده لب که حاوی الکل یا رتینول است، استفاده نکنید.
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰
[ تعداد بازدید : ۶۲۸ ]
طب سنتی؛ بهترین روش درمان آفت دهان
آفت های دهانی زخم‌های دردناکی هستند که درون دهان و اغلب در پایه لثه، درون گونه‌ها یا لب‌ها، روی کام نرم یا روی زبان به وجود می‌آیند. هرچند درمان قطعی برای آفت وجود ندارد اما روش‌هایی وجود دارد که در کاهش مدت زمان حضور زخم و نیز کاهش درد و ناراحتی و تسریع بهبودی بیمار موثر است، این روش‌ها شامل بکار گیری نکات تغذیه‌ای و غیر تغذیه‌ای است.
۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۸
[ تعداد بازدید : ۱,۰۸۹ ]
نحوه استفاده صحیح دهان شویه‌ها
رییس انجمن دندان پزشکان عمومی ایران گفت: دهان شویه باید به مدت یک ساعت در دهان بماند یا هر ده دقیقه تخلیه و تعویض شود.
۲۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
[ تعداد بازدید : ۲,۴۵۴ ]
دندان افتاده در اثر ضربه را داخل شیر بگذارید
هنگام افتادن دندان‌ها در اثر ضربه یا تروما، اولین کاری که باید انجام شود این است که دندان را داخل یک لیوان شیر قرار داده و مصدوم را خیلی سریع به دندانپزشک ارجاع دهند.
۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹
[ تعداد بازدید : ۹۶۸ ]
ساده‌ترین روش برای پیشگیری از پوسیدگی از دندان
مراقبت از دندان‌ها شامل مسواک زدن و استفاده از نخ دندان بطور کامل و روزانه و مراجعه منظم به دندان پزشک برای بررسی دندان‌ها لازم است.
۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱,۰۲۱ ]
بعد از ترمیم (پرکردن) دندان چه مراقبتهایی باید انجام دهیم
اگرهمین الان دندانتان را پر کرده اید و دوست دارید بدانید چه مواردی را باید انجام دهید این مطلب مختص شماست
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
[ تعداد بازدید : ۲,۵۰۳ ]
دندان مصنوعی سالمندان باید هر 3 سال اصلاح شود
یک متخصص دندانپزشکی گفت:دندانهای مصنوعی سالمندان به طور متوسط باید هر 3 سال پس از معاینه دندانپزشک اصلاح شود تا لق شدگی آن باعث آسیب به لثه سالمندان نشود.
۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱,۹۴۹ ]
کارگزاری ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان یا Fresh socket
ایمپلنت پیشرفته ترین و بهترین روش جایگزینی دندانهای از دست رفته است که از یک تا تمامی دندانها را می تواند شامل شود . از زمانی که دندان پوسیده یا دچار بیماری لثه در دهان بوجود می آید از بین رفتن بافت های نگهدارنده دندان (لثه و استخوان ) نیز آغاز می شود و هر چقدر درمان دندان دیرتر انجام شود این نابودی بافت­ ها نیز بیشتر می شود .
۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
[ تعداد بازدید : ۳,۴۶۳ ]
کدام بیماری های دهان و دندان نادیده گرفته می شوند؟
مراقبت از دندان ها مسئله ای است که اکثر افراد نسبت بهش بی اهمیت هستند. این نادیده گرفتن ها بیشتر اوقات مشکلات کوچیک رو به موارد پیچیده تبدیل میکند.
۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
[ تعداد بازدید : ۹۱۹ ]
چه آدامسی برای دندان مفید است؟
برای حفظ سلامت دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی آنها، مصرف آدامس بدون قند توصیه می‌شود.
۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
[ تعداد بازدید : ۱,۰۰۹ ]
سفیدکننده‌های دندان را با احتیاط مصرف کنید
درمان سفید کردن دندان‌ها به چند روش امکان‌پذیر است که یکی از این روش‌ها سفید کردن در مطب است که تحت نظر دندانپزشک و با دوز بالای مواد سفیدکننده انجام می‌شود. روش بعدی سفید کردن در منزل است که تحت نظر دندانپزشک و با دوز پایین‌تری از مواد سفیدکننده نسبت به روش قبل انجام می‌گیرد.
۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۶
[ تعداد بازدید : ۷۶۷ ]
چند نکته درباره دندان عقل
ک متخصص جراحی فک و صورت گفت: دندان عقل به آخرین دندان در هر قوس فکی گفته می‌شود که بین سنین ۱۸ تا ۲۵ سالگی در دهان می‌روید.
۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
[ تعداد بازدید : ۸۷۲ ]
تسکین دندان درد با گیاهان طبیعی
می توانید یک حبه سیر را روی دندان دردناک و همچنین لثه بمالید. همچنین می توانید با له کردن سیر یک مرهم تهیه کنید. سیر له شده را روی محل دردناک قرار دهید و صبر کنید تا درد تسکین پیدا کند.
۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۷
[ تعداد بازدید : ۱,۴۲۴ ]
رابطه عجیب بوی بد دهان و سکته مغزی
افرادی که مبتلا به عفونت‌های دندان و دهان هستند با احتمال بیشتری میکروب به خون آنها ورود پیدا می کند.
۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳
[ تعداد بازدید : ۷۳۰ ]
تاثیرات درمانی شستشوی دهان با آب و نمک
آب نمک نوعی محلول پرخاصیت برای شیت و شوی دندان هاست که می توانید در صورتی که مسواک در دسترس نداشته باشید می تواند پاک کننده ای مفید برای دندان هایتان باشد ضدعفونی کردن دندان ها و لثه ها از تاثیرات مختلف مصرف آب و نمک است و مانند یک دهانشویه سالم به شما کمک خواهد کرد در ادامه توصیه های مختلف دندانپزشکان در این زمینه را در اختیارتان قرار خواهیم داد .
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
[ تعداد بازدید : ۹۶۸ ]
دندان عقل را باید بکشیم؟
یک متخصص رادیولوژی فک و صورت گفت: کشیدن دندان عقل ضرورت نداشته و بستگی به نظر دندانپزشک دارد.
۱۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
[ تعداد بازدید : ۱,۴۲۸ ]
طرز تهیه خمیر دندان گیاهی برای رفع بوی بد دهان
یک دستیار تخصصی طب سنتی ایران طرز تهیه خمیر دندان گیاهی برای سلامت دندان‌ها و رفع بوی بد دهان را تشریح کرد.
۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۳
[ تعداد بازدید : ۹۱۸ ]
۸ دندان بیشتر پر نکنید
محققان به تازگی دریافته‌اند داشتن بیش از هشت دندان پر شده در دهان می‌تواند به افزایش میزان جیوه در جریان خون بدن انسان شود.
۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵
[ تعداد بازدید : ۱,۲۵۷ ]
تحقیقات نشان می‌دهد؛ تاثیر خرابی دندان‌ها در ناتوانی جسمی دوران سالمندی
به گفته محققان، حفظ سلامت دهان و دندان می‌تواند به پیشگیری از انواع مشکلات و ناتوانی‌های سلامت در افراد مسن کمک کند.
۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۲۹
[ تعداد بازدید : ۶۳۸ ]
بهترین و بدترین غذاها برای سلامت دندان‌ها
برای حفظ سلامت دندان‌ها و پیشگیری از پوسیدگی آنها اولین و مهم‌ترین اقدام مسواک زدن منظم و استفاده از نخ دندان است، اما در کنار این دو ضرورت بهداشتی، کاهش مصرف شیرینی نیز اهمیت بسیاری دارد. یعنی نه‌تنها بهتر است شیرینی، کمتر مصرف شود بلکه کاهش مصرف میان وعده‌هایی نظیر پفک و چیپس نیز که از عوامل پوسیدگی زای دندانی است باید مورد توجه قرار گیرد.
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
[ تعداد بازدید : ۹۸۸ ]
دندان‌های خود را بدون نیاز به دندانپزشک سفید و پر کنید+دستورالعمل
به کمک دو ماسک طبیعی، سیاهی حفره های دندانی شما بدون مراجعه به دندانپزشک ازبین رفته و مثل روز اولش سفید شده همچنین از پوسیدگی آن ها نیز جلوگیری می شود.
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۴۱
[ تعداد بازدید : ۶۹۱ ]
۶ راهکار ساده برای داشتن دندان سفیدتر
چقدر خنده خودتان را دوست دارید. آیا وقتی می‌خندید احساس می‌کنید زیباتر شده‌اید؟ اگر جواب شما به این پرسش‌ها نه است یعنی باید تغییری در وضعیت ایجاد کنید.
۲۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۸
[ تعداد بازدید : ۶۵۷ ]
زبان شما درباره سلامت‌تان هم حرف می زند!
هنگامی که مسواک می زنید تنها به فکر تمیز شدن دندان ها نباشید و نگاهی ویژه به ناحیه درونی دهان و زبان خود هم داشته باشید تا از ابتلا به بسیاری از بیماری ها در امان بمانید.
۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶
[ تعداد بازدید : ۷۸۹ ]
نخ دندان و ادعای تازه دندانپزشکان!
استفاده از نخ دندان سودمند نیست مگر در شرایطی که فاصله بین دندان‌ها به حدی کم و چسبیده به هم باشد که استفاده از مسواک بین دندانی امکان‌پذیر نباشد و نخ دندان انتخاب بهتری باشد.
۱۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۷
[ تعداد بازدید : ۷۳۷ ]
جای دندان از دست رفته را با ایمپلنت پر کنید!
ایمپلنت دندانی یک دندان مصنوعی است که توسط دندانپزشک در فک قرار داده و یک گزینه ایده‌آل برای کسانی است که دندان‌های آنها از بین رفته است.
۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
[ تعداد بازدید : ۱,۴۷۰ ]
جرم گیری دندان به روش خانگی
در اینجا به طرز تهیه ترکیبی خانگی اشاره می‌کنیم که در چند دقیقه جرم و آلودگی‌های دهانتان را از بین می برد و هیچ گونه اثر جانبی بر سلامتی دهان و دندان شما ندارد. برای این کار می‌توانید یک قاشق غذاخوری دانه کنجد بردارید و آن‌ها را بجوید.
۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹
[ تعداد بازدید : ۸۰۳ ]
این نخ باعث می شود بیش از 100 سال عمر کنید!
استفاده از نخ دندان فوایدی فراتر از تمیزی دندان‌ها دارد چرا که این عمل باعث می شود چندین سال به طول عمر شما افزوده شود.
۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴
[ تعداد بازدید : ۷۲۶ ]
پوسیدگی‌ دندان را کُند کنید
پوسیدگی، شایع‌ترین بیماری عفونی است که منشأ باکتریال و میکروبی دارد و از هنگامی که این بیماری آغاز می‌شود تا زمانی که به حفره تبدیل شود و نیاز به ترمیم داشته باشد، مدت زمان نه‌چندان کوتاهی به طول می‌انجامد و با مدیریت و مشاوره مناسب با دندانپزشک در این فرصت می‌توان روند رو به پیشرفت بیماری را متوقف کرده و برای بهبود و بازسازی دندان اقدامات شایسته‌ای انجام داد به این معنی که پوسیدگی دندان‌ها تا قبل از تبدیل به حفره در دهان قابل برگشت بوده و نیاز به مداخله دندانپزشکی برای ترمیم ندارد .
۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
[ تعداد بازدید : ۷۳۸ ]
غذاهایی که عامل بوی بد دهان هستند را بشناسید! + نظر طب سنتی
همیشه بوی بد دهان از موارد آزار دهنده ای بوده که علاوه بر کاهش اعتماد به نفس خود فرد، برای اطرافیان نیز زجرآور و غیر قابل تحمل است. اما در همین گیر و دار با پرهیز از برخی غذاها شما می توانید از این بوی بد در امان باشید!
۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
[ تعداد بازدید : ۶۹۸ ]
راهکار های فوق العاده عالی برای کاهش درد دندان(Tooth pain relief)
اگر برای شما درمان ریشه انجام شده است و کار عصب کشی شما تمام شده یا بین جلسات درمان هستید و هنوز عصب کشی شما تمام نشده است، به توصیه های دندانپزشک خود عمل کنید، داروهای تجویز شده را مصرف کنید و همچنین می توانید در این وبسایت، توصیه های بعد از درمان ریشه را بخوانید.
۱۵ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۶
[ تعداد بازدید : ۸۶۹ ]
رابطه سلامت دهان و دندان با مبتلا شدن به زوال عقل
مقاله ای که از سوی محققان دانشکده پرستاری دانشگاه دوک در دورهام در مجله " American Geriatrics Society " به چاپ رسیده نشان می دهد که سلامت دهان و عملکردهای ذهنی می توانند با هم مرتبط باشند.
۱۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۲۶
[ تعداد بازدید : ۶۴۱ ]
گیاه مسواک ضد عفونی کننده قوی دهان است
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: چوب‌های درخت مسواک از پوسیدگی دندان و بیماریهای دهان جلوگیری می‌کند و ضدعفونی کننده بسیار قوی برای دهان است.
۰۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
[ تعداد بازدید : ۹۷۱ ]
پیاز را با .... بخورید تا دهان شما بوی بد ندهد!
اما بر اساس یک تجربه قدیمی که در بسیاری از مناطق ایران به ویژه در آذربایجان رواج دارد، می توان از خوردن پیاز با غذاهای متنوع لذت برد و از بوی آن نیز نگران نبود.
۰۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
[ تعداد بازدید : ۶۴۶ ]
نوشابه هایی که مینای دندان را حل می کنند
نوشابه های ورزشی و انرژی زا برای سلامت دندان ها مضر هستند. اسیدیته بالا در این نوشیدنی ها موجب آسیب رساندن به مینای دندان ها می شود.
۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۰
[ تعداد بازدید : ۱,۱۷۲ ]
خمیر دندان سفید کننده ، مفید یا مضر؟
اگر در استفاده از خمیر دندان های سفید کننده افراط کنید، درخشندگی دندان‌هایتان و مینای دندانتان از بین می‌رود و دیگر تشکیل نمی‌شود و نبود مینای دندان هم بعد از گذشت مدتی باعث پوسیدگی خواهد شد.
۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۷
[ تعداد بازدید : ۱,۳۵۳ ]
مخرب های دندانی را بشناسید
نوشیدنی های قند دار و حتی بدون قند از جمله چای و قهوه نیز برای دندان ها مضر هستند زیرا محیط دهان را اسیدی می کنند و احتمال تخریب و پوسیدگی دندان را افزایش می دهند.
۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۳
[ تعداد بازدید : ۱,۰۹۸ ]
آدامس ، دوست یا دشمن دندان؟
بهتر است شما به دنبال آدامس‌هایی باشید که علاوه بر بدون قند بودن، حاوی عوامل درمانگری باشند که منافع اضافی داشته باشند.
۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۷
[ تعداد بازدید : ۱,۲۷۰ ]
نسخه های طب سنتی  برای سلامت لثه و دندان
در طب سنتی به داروهایی که جهت رفع مشکلات دندان ساخته می‌شوند، «سنون» گفته می‌شود. سنون محکم کردن لثه با هدف به دست آوردن سلامت دندان تجویز می‌شود.
۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۴
[ تعداد بازدید : ۲,۳۶۶ ]
چه کسانی نبایدخمیر دندانهای سفید کننده استفاده کنند!
افرادی که دچار تحلیل لثه هستند مصرف زیاد خمیر دندان‌های سفید کننده، لثه و دندان آن‌ها را دچار سایش بیشتری می‌کند. همچنین کشیدن نخ دندان به‌صورت زیاد و نامناسب نیز، تحلیل لثه بین‌دندانی را در پی خواهد داشت.
۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۶
[ تعداد بازدید : ۱,۱۴۱ ]
روشی جالب برای خداحافظی با درد دندان
درد دندان یکی از مشکلات رایج است که با رعایت ده نکته ساده می توان از بروز این درد پیشگیری نمود.
۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۹
[ تعداد بازدید : ۱,۲۷۴ ]
برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.