» از اشتغال تا بازنشستگی
بازنشستگان آئینه تمام نمای شاغلین است
بازنشستگی حادثه مهمی در چرخش زندگی فرد است. افراد باید قادر به پذیرفتن این اندیشه بشوند که می‌توانند بطور موفق و با سربلندی به عنوان یک فرد کامل بدون آنکه شغل داشته باشند به زندگی ادامه دهند. بطوری که بازنشستگی امکان تصمیم‌گیری گسترده‌تری در مورد زندگی شخصی فراهم می‌آورد. اگر این تصمیمات خوب اتخاذ شوند، فرد ، سازمان و جامعه در مجموع منتفع می‌شوند.
بررسی مسائل عاطفی دوران بازنشستگی
توصیه هایی به بازنشستگان میانسال و سالمندان پیرامون مسائل روان شناختی،اجتماعی و غیره پس از بازنشستگی
هیچ‌وقت برای یادگیری دیر نیست
به گفته محققان، یادگیری یک فرآیند بی‌پایان است و قدرت یادگیری هیچ‌کس حتی در زمان پیری نیز هرگز متوقف نمی‌‌شود.
بازنشسته و روحیه بازنشستگی(قسمت دوم)/اقدامات لازم مدیران و رهبران رسمی برای بازنشستگان
همه انسانها فطرتاً دوست دارند که اهمیت و ارزش کارشان شناخته شود تا فرصتی باشد که نیروهای تازه استخدام شده بدانند کارشان منشأ خدمت واقعی برای تأمین سلامت و سعادت جامعه می گردد. از عوامل مؤثر در روحیه هر کارمند...
شادترین ایام زندگی کدامند؟در این سنین به اوج شادی می‌رسید
محققان از داده‌های به دست آمده یک نمودار منحنی مانند به شکل یو به دست آورند که دو نقطه اوج این منحنی در سنین ۲۳ و ۶۹ سالگی بود و بقیه زیر منحنی بودند.
بازنشسته و روحیه بازنشستگی(قسمت اول)
کسی که دارای روحیه ی مثبت است که از وضع موجود راضی بوده و از لحاظ روحی در آرامش است و روحیه ی منفی از آن کسی است که ضمن نارضایتی از وضع فعلی ناامیدی و بی اعتمادی در گفتار و کردار وی نمایان است.
شغلهایی مناسب برای دوران بازنشستگی
در گذشته بازنشستگی به معنی پایان زندگی کاری بود و معمولا افراد فعالیت کاری خود را بسیار محدود می کردند. اما امروزه افراد زیادی در سرتاسر دنیا به دنبال کار بعد از بازنشستگی هستند. طبق آمار مؤسسه Bank rates ، بیش از نیمی از کارمندان در امریکا به دنبال کار بعد از بازنشستگی هستند. 39 درصد این افراد اعلام کرده اند که به کار کردن علاقه دارند ،‌32 درصد اعلام کرده اند که به پول احتیاج دارند و مابقی به دلایل مختلف خواهان ادامه فعالیت های کاری خود هستند.
دوران بازنشستگی شیرین
بسیاری از مردم بر این باورند که وقتی بازنشسته می‌شوند، می‌توانند به راحتی هر کاری را که دوست دارند انجام دهند اما حقیقت این است که اگر شما از همین الان آمادگی لازم برای بازنشسته‌شدن نداشته باشید و از هم‌اکنون خودتان را آماده نکرده باشید
7 گام تا رویای شیرین بعد از بازنشستگی
وقتی‌ بازنشسته شدم رفتم و در خانه نشستم، اما خانه دیگر خانه قدیم نبود. یک پسر سی و پنج ساله در خانه داشتم که آنقدر پای لپ‌تاپش نشسته بود که قوزش در آمده بود.
معلم بازنشسته‌ای که خیّر مدرسه‌ساز شد
معلم بازنشسته مراغه‌ای؛ رحیم رحیمیان اقدم به دلیل عشق و علاقه‌ای که به کلاس درس و مدرسه دارد، خود خیّر مدرسه‌ساز شد.
کارمند بازنشسته ای که کارآفرین شد
یک کارمند شیلات با اشاره به اینکه با ۷۰۰ هزار تومان در سال ۷۸ کار پرورش ماهی را آغاز کردم گفت: به سمت تولید بروید وقتتان هدر نرود.جوانی که اهل کار باشد برای خود کار درست می‌کند.
سلامت ماندن به هنگام بازنشستگی
رمز و راز سلامتی جسم و روان افراد پس از بازنشستگی تنها در یک چیز نهفته است : کار !
اولین توصیه بازنشستگان: هر چه زودتر پس انداز را آغاز کنید
به گزارش ریسک نیوز، در بررسی تازه ای که توسط "شرکت بیمه عمر و سلامتی بنکرز" (BANKERS) از 300 فرد بازنشسته با سن بین 55 تا 75 سال و درآمد خانوار سالانه بین 25 هزار الی 75 هزار دلار انجام گرفت، انواع سوالات با جواب دلخواه پرسیده شد. سوالاتی حول این موضوع که در سال های گذشته زندگی چه آموختید و بزرگترین توصیه به نسل جوان از سوی شما چیست؟
بازنشستگان ، گنجینه هایی هستند برای خردورزی
آنانکه واژه « بازنشسته »را برای اولین بار بکار بردند مرادشان ازکار افتاده نبوده است .
« باز » را به معنی « بلند » تعریف کرده اند و بازنشستگان را بعنوان اینکه از ذخایرفرهنگی ،علمی ، فنی وصنعتی میدانسته اند آنها را بالا نشستگانی میدانستند
نکاتی طلایی برای داشتن دوران بازنشستگی بهتر
بازنشستگی یکی از دوران معمول زندگی است، پس نیاز به آماده شدن و مهارت یابی برای آن هم مثل همه دوران ها جدی می شود. در اغلب موارد در این دوران خانه نشینی های مداوم زندگی را به سکون تبدیل کرده، حال آنکه تحرک و شادی تکراری شدن زندگی را کمرنگ می کند.