» از اشتغال تا بازنشستگی
آموزگار محیط‌زیســت
مادربزرگ برای سرگرمی ‌نوه خردسالش با چوب بستنی کلی کاردستی ساخت. آدمک، قاب عکس و... و. نوه از این همه اسباب‌بازی جدید ذوق کرد و سرکیف شد.
توصیه چند بانوی بازنشسته: از دوران پس از کار نترسید زندگی کنید
از آنجا که شغل، بخشی از هویت ما محسوب می‌شود، کنار‌گذاشتن آن در سن بازنشستگی نباید احساس خوشایندی داشته باشد.
فرد بازنشسته را نباید به چشم کهنسال نگاه کرد/ افراد بازنشسته، مُستعد ابتلا به افسردگی هستند
در جامعه ایرانی، ‌دوران بازنشستگی یکی از مراحل زندگی فرد است که بسته به زمان آغاز اشتغال از دهه پنجم زندگی آن ها آغاز می شود.
شما همانقدر سن و سال دارید که حس میکنید نه اونی که در شناسنامه نوشته شده است!
بازنشستگی به عنوان یک واقعه مهم در زندگی و انتقال از دوره کار به دوره فارغ از مسئولیت های اصلی اجتماعی و زندگی است.
روشهای فرار از کسالتهای بازنشستگی
مهم‌ترین کلید برای داشتن دوران بازنشستگی شاد و موفق این است که به سادگی خودتان را به انجام دادن کاری مشغول‌سازید و هر آنچه دوست دارید، انجام دهید...
چگونه از دوران بازنشستگی لذت ببرید
امنیت مالی در دوران بازنشستگی چیزی است که بیشتر مردم به آن توجه دارند و این امنیت به وجود نخواهد آمد مگر این‌که از قبل برای آن برنامه‌ریزی و نسبت به آن احساس مسئولیت کرده باشید.
از سلامت روان بازنشستگان چه خبر؟!
سازمان جهانی بهداشت، سلامت را تنها در وضعیت جسمانی مطلوب نمی داند بلکه سلامتی را مجموعه رفاه و آرامش روانی، جسمانی و اجتماعی تعریف کرده است.
اوقات فراغت در فصل بازنشستگی‌
جامعه و نمونه مورد بررسی این گزارش، پارک ملت تهران است؛ سعی کرده‌ایم یافته‌های تحقیقمان را از طریق مصاحبه و مشاهده مشارکتی دریافت کنیم تا دریابیم سالمندان چگونه اوقات فراغتشان را می‌گذرانند؟ آیا نحوه گذران اوقات فراغت بین جنس زن و مرد متفاوت است؟ مردان از این اوقات بهره بهتری می‌برند یا زنان؟ و...
روزهای خاطرات و دلبستگی
در نظر بسیاری از دانشمندان ، یک انسان وقتی پیر است که در راه زندگی احساس می کند که مسافت راه آینده او خیلی کوتاهتر از راه گذشته اوست . پیری زمانی است که نوه و نتیجه های عمر انسان به حد جوانی و بلوغ رسیده اند...
از این زمین همان درو می‌کنید که کاشته‌اید
اگرچه بازنشستگی یک پیشامد غیرمترقبه نیست اما برای بسیاری از ما ممکن است عبارتی ناخوشایند باشد، با وجود اینکه برخی افراد منتظرند تا بازنشسته شوند و وقت بیشتری برای کار‌های مورد علاقه‌شان داشته باشند، کسانی هم هستند که با شنیدن این کلمه رعشه بر اندامشان می‌افتد.
چگونه بازنشستگی را سپری کنیم؟
بازنشستگی به معنای عدم فعالیت و بی‌تحرکی و تعطیل دائمی کار و فعالیت‌ها نیست.
تغییر در بازنشستگی چیست؟
پس از ۳۰ سال که در اداره مشغول خدمت باشیم، نهایتاً با ابلاغ حکم بازنشستگی مجبور به خانه نشینی می­گردیم، چه بسا این خانه نشینی(البته برای بعضی­ها) مسائل و مشکلاتی را به همراه داشته باشد.
پزشکی که نباید بازنشسته شود

این پزشک با مدرک فوق تخصص از کشور انگلیس دادرس نیازمندان است و باید الگوی جامعه پزشکی شود. دکتر«بهرام نصیری رازین» در هشتمین دهه عمرش زندگی اش را وقف رسیدگی به مردم محروم کرده است.
آشنایی با مشکلات بازنشستگی و روش‌های غلبه بر آنها
بازنشستگی بخشی از تحولات زندگی است که باید بدرستی مدیریت شود؛ اما نداشتن برنامه‌ریزی درست و مصادف شدن آن با دوران سالمندی، این دوره را به عصری مشکل‌ساز از زندگی تبدیل کرده است.
داستان بانوی مدرسه‌سازی که مادر سیستان‌وبلوچستان لقب گرفت
من می‌توانم، تو می‌توانی و او می‌تواند، شعار موسسه خیریه مهرگیتی است که حدود 6 سال پیش برای زدودن چهره فقر از مدارس مناطق کم‌برخوردار وارد عرصه مدرسه‌سازی شده است و توانسته سرپناه علمی برای دانش‌آموزان احداث کند.
برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.