» از اشتغال تا بازنشستگی
دوران بازنشستگی شیرین
بسیاری از مردم بر این باورند که وقتی بازنشسته می‌شوند، می‌توانند به راحتی هر کاری را که دوست دارند انجام دهند اما حقیقت این است که اگر شما از همین الان آمادگی لازم برای بازنشسته‌شدن نداشته باشید و از هم‌اکنون خودتان را آماده نکرده باشید
7 گام تا رویای شیرین بعد از بازنشستگی
وقتی‌ بازنشسته شدم رفتم و در خانه نشستم، اما خانه دیگر خانه قدیم نبود. یک پسر سی و پنج ساله در خانه داشتم که آنقدر پای لپ‌تاپش نشسته بود که قوزش در آمده بود.
معلم بازنشسته‌ای که خیّر مدرسه‌ساز شد
معلم بازنشسته مراغه‌ای؛ رحیم رحیمیان اقدم به دلیل عشق و علاقه‌ای که به کلاس درس و مدرسه دارد، خود خیّر مدرسه‌ساز شد.
کارمند بازنشسته ای که کارآفرین شد
یک کارمند شیلات با اشاره به اینکه با ۷۰۰ هزار تومان در سال ۷۸ کار پرورش ماهی را آغاز کردم گفت: به سمت تولید بروید وقتتان هدر نرود.جوانی که اهل کار باشد برای خود کار درست می‌کند.
سلامت ماندن به هنگام بازنشستگی
رمز و راز سلامتی جسم و روان افراد پس از بازنشستگی تنها در یک چیز نهفته است : کار !
اولین توصیه بازنشستگان: هر چه زودتر پس انداز را آغاز کنید
به گزارش ریسک نیوز، در بررسی تازه ای که توسط "شرکت بیمه عمر و سلامتی بنکرز" (BANKERS) از 300 فرد بازنشسته با سن بین 55 تا 75 سال و درآمد خانوار سالانه بین 25 هزار الی 75 هزار دلار انجام گرفت، انواع سوالات با جواب دلخواه پرسیده شد. سوالاتی حول این موضوع که در سال های گذشته زندگی چه آموختید و بزرگترین توصیه به نسل جوان از سوی شما چیست؟
بازنشستگان ، گنجینه هایی هستند برای خردورزی
آنانکه واژه « بازنشسته »را برای اولین بار بکار بردند مرادشان ازکار افتاده نبوده است .
« باز » را به معنی « بلند » تعریف کرده اند و بازنشستگان را بعنوان اینکه از ذخایرفرهنگی ،علمی ، فنی وصنعتی میدانسته اند آنها را بالا نشستگانی میدانستند
نکاتی طلایی برای داشتن دوران بازنشستگی بهتر
بازنشستگی یکی از دوران معمول زندگی است، پس نیاز به آماده شدن و مهارت یابی برای آن هم مثل همه دوران ها جدی می شود. در اغلب موارد در این دوران خانه نشینی های مداوم زندگی را به سکون تبدیل کرده، حال آنکه تحرک و شادی تکراری شدن زندگی را کمرنگ می کند.
بازنشستگی فرصتها و تهدیدها
بنا بر تعریف علمی، بازنشستگی عبارت از حالتی است که کارمند رسمی دولت با داشتن شرط معینی از سن و دارا شدن سنوات معینی از خدمت، طبق قانون و به موجب حکم مقام صلاحیت دار، احراز می کند و ضمن خاتمه یافتن حالت اشتغال، وی مادام العمر مستحق دریافت حقوق بازنشستگی می گردد.
قدم به‌قدم‌ تا سازگاری
بازنشستگی حادثه مهمی در زندگی فرد است. افراد باید قادر به پذیرفتن این اندیشه بشوند که می‌توانند به‌طور موفق و با سربلندی به‌عنوان یک فرد کامل بدون آنکه شغل داشته باشند به زندگی ادامه دهند؛به‌طوری که بازنشستگی امکان تصمیم‌گیری گسترده‌تری در مورد زندگی شخصی فراهم می‌آورد.
سنین سالمندی و پرکردن اوقات فراغت
اگر در سنین سالمندی به سر میبرید سعی کنید زدگی تان را از حالت یکنواخت بیرون بیاورید و به آن معنا ببخشید با کمک گرفتن از سرگرمی های های مختلف اوقات فراغتتان را پر کنید در سنین پنجاه و شصت نیاز به شور و هیجان و سرگرمی های مختلف برای مقابله با افسردگی و زوال عقل هستید با کمک گرفتن از ورزش و گردش در طبیعت و حضور در جمع دوستان و آشنایان می توانید از این عارضه ها در امان بمانید .
بهداشت روانی در دوران بازنشستگی و راه کارهای غنی سازی آن دوران
سعادت هر کس ، بستگی به تصمیم هایی دارد که می گیرد و اگر تصمیم بگیرد شاد زندگی کند ، طبیعتا شادابی را تجربه می کند و یقین داشته باشید که هیچ کس اندازه ی شما ، زندگی تان را کنترل نمی کند .
بازنشستگی دوران طلایی سلامت بدن
به گفته محققان، با وجودی که افزایش سن به معنای وجود مشکلات فیزیکی و جسمی بیشتر است اما بازنشستگی می تواند به افراد در داشتن زندگی سالم تر کمک کند.
سالهای متانت و آرامش
سال های پیری را می توان سال های متانت و آرامش دانست. سالمندی که عمری کار کرده و مسئولیت بسیاری را پذیرفته و به انجام رسانده است، اکنون در نزد وجدان احساس رضایت می کند؛ اما ...
الماس درون بازنشستگان
هر شخصی درون خود، دارای مشخصات و مواهبی است که ما به آن الماس درون می گوئیم و این الماس در زمانی که فرد به درجه بازنشستگی نائل میشود، به مراتب درخشان تر و پرنورتر از زمانهای دیگر نمایان می شود.