» از اشتغال تا بازنشستگی
آثار هنرمندان در منزل آنها حبس شده است/ لزوم ماندگار شدن آثار هنرمندان برای نسل‌های آینده
استاد طراح، گرافیست و خوشنویس و از پیشگامان انقلاب در دیدار با شهردار اصفهان با بیان اینکه گالری آثار هنرمندان در منزل آنها حبس شده است، گفت: می‌توان برای نامگذاری معابر از اسامی هنرمندان استفاده کرد؛ همچنین چاپ کتاب آثار هنرمندان، نام این قشر فرهیخته را ماندگار می‌کند.
مدرسه سازی طعمی الهی دارد
پس از بازنشستگی از آموزش و پرورش به دنبال این بود که کاری انجام دهد تاهم رضایت حق تعالی در آن باشد و از طرفی هم مخزن آرامش و مامنی برای ارتقای هر چه بیشترمعنوی.
معلم کرمانی در طی چهل سال مدرسه سازی 250 مدرسه احداث کرد
اول آذرماه بزرگداشت مردی از جنس بخشش و گذشت است. کسی که همه زندگی‌اش را وقف مردم کرده است. پهلوانی لقبی است که مردم او را با آن می‌شناسند.
فرصت ها و تهدیدهای روانشناختی دوران بازنشستگی
تولد، ازدواج، یافتن شغل مناسب و اموری از این دست مهم ترین برهه های زندگی به شمار می روندو هر دوره از زندگی نیز فرصت هاوچالش های خاص خود را دارد.در این بین، بازنشستگی به لحاظ تغییر ساختار زندگی از این قاعده مستثنی نیست.
شادترین ایام زندگی کدامند؟در این سنین به اوج شادی می‌رسید
محققان از داده‌های به دست آمده یک نمودار منحنی مانند به شکل یو به دست آورند که دو نقطه اوج این منحنی در سنین ۲۳ و ۶۹ سالگی بود و بقیه زیر منحنی بودند.
افزایش جمعیت سالخوردگان؛ تهدیدی برای صندوق‌های بازنشستگی/ حرکت جهانی به سمت افزایش سن بازنشستگی
میانگین سن بازنشستگی در ایران حدود ۵۲سال است. این در حالی است که در بسیاری از کشورهای پیشرفته، کارمندان تا ۶۵سالگی کار می‌کنند.
پیش بینی اخلاق شما در سالمندی
اگر تنبل و کم حوصله اید در پیری وبال دیگران خواهید شد .اکنون تنبلی شما در حدی نیست که به انجام کارهای شخصی خود مبادرت نکنید بلکه تنها از کمک به دیگران ابا می کنید اما در سالخوردگی چه بخواهید و چه نخواهید خودتان را بلای زندگی دیگران خواهید کرد.
الماس درون بازنشستگان
هر شخصی درون خود، دارای مشخصات و مواهبی است که ما به آن الماس درون می گوئیم و این الماس در زمانی که فرد به درجه بازنشستگی نائل میشود، به مراتب درخشان تر و پرنورتر از زمانهای دیگر نمایان می شود.
​نامه بازنشستگی‌ام را پاره کردم و گفتم هستم
می‌پرسم: «شما بازنشسته شده بودید، اما داوطلبانه آمدید بخش قرنطینه. بدون تعارف بعد از گذشت 10 روز پشیمان نشدید؟» جوابش به کار همه ما در این روزها می‌آید: «شب‌ها در قرنطینه، نماز که می‌خوانم و دراز می‌کشم، وقتی شانه‌هایم را از فرط خستگی نمی‌توانم روی بالش بگذارم، وقتی دلم هوای بچه‌هایم را می‌کند و دلم می‌گیرد، شعری که وِرد زبان رفیق جانبازم بود را زمزمه می‌کنم و آرام می‌شوم؛ گرچه شب تاریک است... دل قوی‌دار، سحر نزدیک است».
چگونه سالمند شادتری را داشته باشیم؟
سالمندی آخرین مرحله زندگی هر فردی محسوب می شود. سن مربوط به این دوران از 65 سالگی به بعد است. یعنی سن هر فردی که از 65 سال گذشت، وارد مرحله سالمندی شده است. حال چگونه می توان در این دوران شادکامی را چاشنی زندگی سالمند کرد؟
راههای جلوگیری از افسردگی در دوران بازنشستگی
بازنشستگی رویداد مهمی است که از جنبه های گوناگون قابل مطالعه و بررسی می باشد و دگرگونی و تغییرات در زندگی به وجود می آورد که از ابعاد گوناگون این تغییر و تحولات قابل بررسی است .
پایگاه اینترنتی " لیو استرانگ " درگزارشی درباره ویژگی های بازنشستگی و تاثیرات آن بر زندگی اشخاص ، راههای جلوگیری از ابتلا به افسردگی و دیگر عوارض روحی را در دوران بازنشستگی را توصیه کرده است .
دوازده فعالیت مهم که پس از بازنشستگی باید به آنها بپردازید
اولین بخش زندگی بسیاری از افراد به فعالیتهای کاری خسته کننده می گذرد، و بخش آخر زندگی شان پس از بازنشستگی نیز با انجام کارهای خسته کننده تلف می شود. با این حال، خبر خوب این است که تعداد کسانی که از بازنشستگی لذت می برند بیش از آنهایی است که آن را تلف می کنند.
کارآفرینی شغلی مناسب برای بازنشسته ها
توجه به اقلیم، ظرفیت ها و نیازهای هر منطقه یکی از نکات کلیدی کارآفرینی می باشد. "محمدرضا ابراهیمی" با نگاه به این نکته "کارگاه تولید کودهای آلی" احداث نموده و با تولید 4 نوع کود آلی توانسته تولید محصول پسته در منطقه بافق استان یزد را چند برابر نماید. اشتغال زایی و افزایش سرانه تولید از ثمرات فعالیت های این بازنشسته بافقی می باشد. گفت و گوی کوتاهی با این کارآفرین و پیشکسوت جهادی انجام گرفته که ادامه خلاصه از آن را می خوانید:
آموزگار محیط‌زیســت
مادربزرگ برای سرگرمی ‌نوه خردسالش با چوب بستنی کلی کاردستی ساخت. آدمک، قاب عکس و... و. نوه از این همه اسباب‌بازی جدید ذوق کرد و سرکیف شد.
توصیه چند بانوی بازنشسته: از دوران پس از کار نترسید زندگی کنید
از آنجا که شغل، بخشی از هویت ما محسوب می‌شود، کنار‌گذاشتن آن در سن بازنشستگی نباید احساس خوشایندی داشته باشد.
برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.