حفظ استقلال سالمندان بهترین راه تکریم آنهاست
رئیس شورای ملی سالمندان حفظ استقلال سالمندان را بهترین راه برای تکریم آنها دانست و گفت : رضایت قلبی و واقعی سالمندان باید اساس نوع رفتار ما با آنها باشد.
۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
[ تعداد بازدید : ۲۴ ]
بزرگ فامیل بودن را جدی بگیرید
تجربه مادربزرگ و پدربزرگ شدن، برای هر کسی خاص و منحصر به فرد است؛ اغلب پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها از همراهی با نوه‌ها و بودن در کنار آنها لذت می‌برند و به همین ترتیب، نوه‌ها هم از این‌که مادربزرگ و پدربزرگشان اینقدر آنها را دوست دارند، شاد و خوشحال هستند.
۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
[ تعداد بازدید : ۷۲ ]
دلایلی برای کنار آمدن با افزایش سن و سالمندی
در این مقاله دلایل خوبی برای داشتن احساسی پرصلابت تر، سرحال تر و شادتر در دهه 40 ، 50 ، 60 ، 70 و بالاتر از آن را به شما ارائه می کنیم. پس باهم بخوانیم.
۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
[ تعداد بازدید : ۲۶ ]
شادی را به کودکان هدیه دهید
شادی یکی از راهکارهای حفظ سلامت قلب کودکان است. کودکی که شاد است، قلب سالم‌تری دارد. دلیل علمی این اتفاق، تنظیم ضربان قلب و جلوگیری از ایجاد حمله قلبی ناشی از عصبانیت و از سوی دیگر کنترل میزان فشار خون است.
۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱۵۱ ]
پیری والدین ،فرصتی بی تکرار
بر اثر تحلیل رفتن قوای جسمانی و ذهنی سالخوردگان، تنوع و کثرت مسایل در سالخوردگی امری کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. از این رو، شاید هیچ دوره‌ای از زندگی مانند سالخوردگی پر مسأله و نگران کننده نباشد، به همین دلیل، سالخوردگان برای سالم زیستن، به سازگاری فراوانی نیاز دارند و صد البته نیازمند توجه و مراقبت بیشتری از جانب فرزندان نیز هستند.
۱۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
[ تعداد بازدید : ۱۱۳ ]
​سبد فرهنگی خانواده‌های ایرانی با چه چیزی پر شده است؟
گاهاً برخی از والدین وظایف خود را فراموش کرده و تربیت فرزندان در فضاهای مجازی انجام می‌شود
۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
[ تعداد بازدید : ۸۶ ]
سالمندانی که نباید تنها زندگی کنند!
سالمندانی، جزئی جدایی ناپذیر از زندگی هر فرد است.برخی سالمندان حتی در 90 سالگی نیز زندگی مستقلی دارند اما برخی دیگر با آن که در سنین 60 و یا 70 سالگی به سر می برند به کمک بیشتر اطرافیان نیاز دارند.
۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
[ تعداد بازدید : ۱۵۰ ]
​سایه سالمندان از سرمان کم‌ نشود
سالمندان امروز از منزلت اجتماعی هم سن و سال‌هایشان در گذشته برخوردار نیستند
تحولات اجتماعی و تغییر کارکرد خانواده در سال‌های اخیر سبب شده جایگاه سالمندان در خانواده و حتی جامعه نیز تغییر کند.
۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
[ تعداد بازدید : ۱۰۹ ]
سالمندان ؛مکمل های تربیتی
وجود سالمندان در خانه برای تربیت کودکان یک امتیاز خاص است کودکان در ارتباط با سالمندان احساسات و خلقیاتی می آموزند که برای تکمیل شخصیت خود و اعتلای اخلاق بدان نیازمندند.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۹
[ تعداد بازدید : ۱۷۰ ]
با سالمندان چگونه بهترین رفتار را داشته باشیم؟
سالمندان در زندگی نیاز به مهر و محبت شما دارند و این تفکر که سالمندان مانند بچه ها شده اند را فراموش کنید. سعی کنید با سالمندان رفتار بهتری داشته باشید.
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
[ تعداد بازدید : ۸۲ ]
راهنمای سفر با سالمندان
یه سفر شاد و دسته جمعی، بهترین راه برای آزادی فکرمونه. سفری که برای آرامش همه ی اعضای خانواده باشه!حالا خیلی بهتر میشه که پدر بزرگ و مادربزرگ ها رو هم با خودمون همراه کنیم
۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۳۲
[ تعداد بازدید : ۱۷۱ ]
۳ شیوه برای تعامل بهتر با فرزندان جوان در خانه
اگر لازم است به فرزندتان در زمینه‌ای تذکر داده شود، در ابتدا از روش‌های غیرمستقیم استفاده کنید. خواندن کتابی خاص و یا گوش‌دادن به سخنرانی دیگران، برای او می‌تواند از گوش‌دادن به تذکرات شما مؤثرتر باشد.
۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
[ تعداد بازدید : ۵۴ ]
درد دل سالمندان
می‌گوید: دیگر پیر شده‌ام و بدون عصا راه رفتن سخت شده است. می‌گویم: من عصای دستت می‌شوم. می‌گوید: خرج مریضی‌ام سنگین شده و بارم به دوش تو افتاده. می‌گویم: برکت خانه‌ام هستی، هر چه دارم از توست.
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹
[ تعداد بازدید : ۱۴۷ ]
ارتباط خصوصیات فردی با فرزند چندم خانواده بودن
انسان ها در آفرینش همگی برابر آفریده شده اند. اما مسائلی در زندگی وجود دارد که باعث بهم ریختن این تعادل می شود.
۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۵
[ تعداد بازدید : ۸۲ ]
بهترین عیدی از لحاظ روانشناسی برای بچه ها
عیدی می تواند همیشه پول نباشد و چیزی که بعنوان عیدی مادر و پدر به فرزندشان می دهند می تواند خاطره انگیزترین و ارزشمندترین عیدی غیرنقدی باشد که با دادن آن برای وی تازگی و تحول ایجاد کند.
۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
[ تعداد بازدید : ۱۴۳ ]
اختلالات ناشی از صرف هزینه به جای محبت به فرزندان
بعضی از کودکان باجگیر بسیار آرام و زیرکانه رفتار می کننند در حالی که بعضی از انها خیلی خشن وآشکار این کار ارا انجام می دهنددر کل این امر اشتباه و مضر برای روح و روان یک فرد است
۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
[ تعداد بازدید : ۸۵ ]
چگونه با کـودکان در رابطه با خداوند صحبت کنیم
حتی والدینی که از فرزند خود می‌خواهند هر سوالی که در ذهن خود دارد را مطرح کند، وقتی فرزندشان در رابطه با خداوند از آنها سوال می‌کند، برای پاسخ کمی ‌تعلل می‌کنند و گاه حتی از پاسخ دادن فرار می‌کنند.
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۰
[ تعداد بازدید : ۱۵۷ ]
زندگی با والدین سالمند
در میان جوانان، برخی ممکن است به دلایل مختلف از جمله ازدواج نکردن یا بازگشت به خانه پدری و... ، همچنان در منزل والدین خود ساکن باشند و زندگی با پدر و مادر یا پدربزرگ و مادربزرگ در سنین بالای 60 سال و سالمندی را تجربه کنند.
۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱۶۷ ]
مدیریت مشاجره بین والدین و ‌فرزندان
برخلاف تصور عموم، درجات خفیفی از اختلاف و کشمکش بین افراد نه‌تنها طبیعی است بلکه زمانی که دو طرف بتوانند و بدرستی با آن برخورد کرده، راه‌حل مناسبی برای آن پیدا کنند و به تفاهم و سازگاری (نه سازش) برسند مفید و سازنده هم خواهد بود. این امر در مورد والدین و فرزندان نیز صدق می‌کند.
۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۷
[ تعداد بازدید : ۱۲۷ ]
حرمت پدر ، حرمت خداست
کودک در سن ۳-۲ سالگی پدر را بزرگترین شخصیت و عاقل ترین افراد می داند. اگر کسی علیه پدر چیزی بگوید، ا و از پدر خود دفاع می کند. کودک در خانه با پدر رفتاری رسمی دارد و بیشتر اوقات از کانال مادر با پدر ارتباط برقرار می کند.
۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲
[ تعداد بازدید : ۱۳۰ ]
نگهداری از کودکان عمرتان را بالا می‌برد / رابطه جالب بین داشتن نوه و افزایش عمر
تحقیقات جدید بر روی افراد مسن نشان می‌دهد مراقبت از کودکان را می‌توان به عنوان یکی از عوامل افزایش عمر تلقی کرد.
۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵
[ تعداد بازدید : ۱۳۳ ]
مراقبت روحی و روانی از بزرگترها
برخورد با افراد سالمند چگونه باید باشد بهتر است روابط خود را با این افراد حفظ کنید و از آن ها فاصله نگیرید اجازه ندهید تنهایی در این افراد رخنه کند و روح و روان آن ها را تسخیر کند،اعتماد به نفس در سالمندان به مرور زمان کم می شود و روابط اجتماعی این افراد نیز کم می شود.وظیفه اطرافیان و فرزندان است که مراقب سلامت روحی و روانی این افراد باشند.
۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵
[ تعداد بازدید : ۱۱۹ ]
شیرین کاری پدربزرگ برای اثبات اینکه پیر نشده
«وین مکینتایر» دندانپزشک 68 ساله همراه با نوه 19 ساله اش برای پنجمین بار که در بازی های المپیک حاضر می شود به ریو سفر کرد.
۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸
[ تعداد بازدید : ۹۶ ]
نقش خانواده در عبور ایمن  نوجوان از فضای مجازی
گاهی والدین از ورود فرزند خود به دوره نوجوانی دچار حول و هراس می‌شوند که نکند او آسیبی ببیند. آگاهی و تامل در مورد مسائل نوجوانی، به والدین کمک می‌کند که دورانی سرشار از شادی و امنیت را برای خود و نوجوان رقم زنند.
۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲
[ تعداد بازدید : ۱۰۹ ]
اگر فرزند نوجوانی در خانه دارید بخوانید
یکی از کارهایی که می‌توان در این زمینه انجام داد صرف وقت با نوجوان است. صرف وقت با نوجوان باعث می‌شود تا محبت بین والد و فرزند بیشتر شود و از طرف دیگر نوجوان رابطه نزدیکی را با والدین برقرار کند و مسائل و مشکلاتش را بیان کند.
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲
[ تعداد بازدید : ۱۸۶ ]
6 کاری که قبل از سپردن بچه‌ها به مادربزرگ باید انجام دهید
مشغله‌های زندگی و کار بیرون از خانواده خیلی از مادران را وادار می‌کند تا نگهداری از فرزندانشان در طول روز را به پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها بسپارند. این هم مزیت‌هایی دارد و هم معایبی. مثلاً بچه‌ها روابط اجتماعی بهتری خواهند داشت اما در عوض ممکن است لوس شوند یا تربیت دوگانه‌ای پیدا کنند.
۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۷
[ تعداد بازدید : ۲۰۳ ]
زمان مناسب خرید موبایل برای بچه ها
کودکان در جامعه امروز از سنین پایین با وسایل تکنولوژی سروکار پیدا می‌کنند اطراف ما را در دنیای امروز انواع و اقسام وسایل جدید و تکنولوژی‌های مختلف گرفته است.
۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۴
[ تعداد بازدید : ۱۸۸ ]
چگونگی ارتباط مادربزرگ ها با نوه
رابطه نوه و مادر بزرگ بسیار مهم و قابل توجه و در عین حال از نظر تربیتی فوق العاده حساس است. چگونگی ارتباط "مادربزرگ" با "نوه" نقش تعیین کننده در تکوین وشکل گیری شخصیت کودک دارد.
۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶
[ تعداد بازدید : ۲۱۰ ]
بایدها و نبایدهای نوه داری
روان ​شناسان معتقدند حضور نوه ها در کنار سالمندان جوانی و شور و شوق بچه داری را به آنها بازمی گرداند و در آنان شور زندگی پدید می آورد.
۱۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۹
[ تعداد بازدید : ۲۹۹ ]
دردسر های سالمندان پولدار
گاهی روابط عاطفی و محبت موجود بین والدین و فرزندان ،تحت الشعاع مسائل مالی و اقتصادی قرار می گیرد لذا روابطشان حتی اگر ظاهرا خوب به نظر برسد، بسیار مشکل دار و تاسف بار خواهد بود.
۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
[ تعداد بازدید : ۱۶۲ ]
پیامبر در مورد حفظ حرمت فرزندان چه سفارشی فرمودند!
حفظ حرمت فرزندان گاه بقدری عظیم دانسته شده که هم پای حفظ حریم والدین خوانده شده است
۰۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
[ تعداد بازدید : ۱۲۵ ]
عشق مادری یا وجدان کارمندی؟
در حال حاضر بسیاری از زنان در جوامع ، شاغل هستند و شغل خود را به دلیل درآمد یا ارتباط با رشته و تخصص یا صرفا لذت بردن از کار و به روز بودن در محیط های اجتماعی انتخاب کرده اند.
۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۲
[ تعداد بازدید : ۳۶۷ ]

تلگرام