اهدای سرمایه عمر بازنشسته نهاوندی برای دانش آموزان بی بضاعت
خانواده مرحومه «محبوبه بحیرایی»، از بازنشستگان فرهنگی شهرستان نهاوند در عملی خداپسندانه ۲۰ میلیون تومان سرمایه بیمه عمر وی را برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت اهدا کرد.
۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
[ تعداد بازدید : ۱۷ ]
آسیبی که متوجه شب کارهاست!
طبق نتایج یک مطالعه، شیفت کاری شبانه ممکن است مانع از توانایی فرد در ترمیم آسیب DNA ناشی از فرایندهای عادی سلولی شود.
۰۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
[ تعداد بازدید : ۴۱ ]
مادربزرگی که «ناگهان در 86 سالگی» نقاش شد
​أفت صراف مادربزرگ ۸۶ ساله‌ای است که برای راحت سپری کردن دوره درمانش اتفاقی دست به قلم می‌شود و اتفاقی به معجزه نقاشی پی می‌برد. نمایشگاه نقاشی او این روز‌ها در گالری گلستان درحال برگزاری است.
۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱۰۹ ]
افسردگی مردان به دلیل بیکاری و راههای درمان آن
متاسفانه مردان بیکار نسبت به مردان شاغل از افسردگی بیشتری رنج می برند و سلامت روان آن ها در خطر است به گونه ای که با بیکار بودن دچار اختلالات روانی خواهند شد .
۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
[ تعداد بازدید : ۱۰۷ ]
راههای ساده برای ایجاد انگیزه
اگر بی‌حوصله‌اید و انگیزه کاری را ندارید، تصور کنید که سرشار از انگیزه‌اید. حسن این کار در این است که به محض شروع، آرام آرام احساس می‌کنید که شور و علاقه، حقیقتا در وجود شما زنده شده است.
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
[ تعداد بازدید : ۳۸ ]
از کرج تا قلب اروپا
سیده ناهید حسینی سال 1346 در یک خانواده انقلابی در تهران به دنیا آمد، او فرزند سوم خانواده هشت نفره سیف الدین حسینی است که یکی از صادر کنندگان نمونه فرش و مربیان تراز اول کشور است
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
[ تعداد بازدید : ۴۵ ]
معامله با خدا کرده‌ام
از زمانی که با مدرک دندانپزشکی به کشور برگشت، خودش را وقف خدمت به نیازمندان کرد تا گوشه‌ای از مشکلاتشان را حل کند.
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
[ تعداد بازدید : ۷۷ ]
من وارث بستنی«اکبرمشتی» هستم
معروف‌ترین بستنی پایتخت مغازه کوچکی‌ست در حوالی میدان تجریش تهران که بیش از 70 سال قدمت دارد. به بهانه بازگشایی دوباره بستنی اکبرمشتی بعد از یکسال به مشهورترین بستنی فروشی تهران سر زدیم.
۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵
[ تعداد بازدید : ۵۱ ]
5 اشتباه بزرگ در پیدا کردن کار
پیدا کردن کار یکی از بزرگترین مشکلات هر انسانی است. اگر می خواهید در پیدا کردن کار به مشکلی بر نخورید از این 5 اشتباه دوری کنید.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
[ تعداد بازدید : ۸۲ ]
کار آفرینی برای 30 زن با گلیم و جاجیم بافی
بانوی کارآفرین سمنانی با تلاش و پشت کار خود توانست کارآفرین 30 بانوی دیگر در تولید بافت گلیم و جاجیم شود.
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۹
[ تعداد بازدید : ۶۴ ]
۱۶ علامتی که نشان می‌دهد باید از کارتان استعفا دهید
اگر تا بحال در گوگل جستجو کرده‌اید که «آیا باید از کارم استعفا دهم؟»، احتمالاً وقتش است که به این موضوع جدی فکر کنید.
۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
[ تعداد بازدید : ۸۱ ]
به تعطیلات دل بدهید، باعث پیشرفت‌تان در کار می‌شود!
تا به حال برایتان پیش آمده که تعطیلات را پشت میز در محل کارتان بگذرانید صرفا به این دلیل که رییس خود را تحت تاثیر این همه سختکوشی قرار بدهید؟ اگر چنین بوده یا برای آینده چنین تصمیمی دارید باید بدانید اغراق در این کار یک اشتباه محض است.
۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
[ تعداد بازدید : ۶۴ ]
چگونه در زیر زمین منزل قارچ پرورش دهیم، بازاریابی کنیم و پول به جیب بزنیم
طبق آمار سازمان خواربار کشاورزی ملل متحد (فائو)، تولید سالانه قارچ جهان در مجموع هفت میلیون و 700 هزار تن است که از این میزان، پنج میلیون تن مربوط به کشور چین، 761 هزار تن ایتالیا، 390 هزار تن آمریکا، 304 هزار تن هلند، 148 هزار تن اسپانیا، 115 هزار تن فرانسه است و ایران با تولید 90 هزار تن قارچ در سال، رتبه پنجم را در جهان دارد.
۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
[ تعداد بازدید : ۱۱۵ ]
از رُزهای سیاه و سفید تا ماست بندی آقای کاظمی / یک روز کار نکنم، بیمار می شوم
سالانه 70 تن ماست تولید می کنم و سود حاصل از آن بیش از 50 میلیون تومان در سال است. 17 سال است که هفته ای یک بار خودم ماست ها را با نیسان از خمین به تهران می آورم و می فروشم. گوشه خیابان، جا و مشتری های ثابتی دارم، 7 صبح که می رسم تهران تا ساعت 10 صبح همه ماست ها به فروش رفته است.
۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
[ تعداد بازدید : ۸۱ ]
ایجاد منحصر بفردترین باغ وحش کشور توسط یک مهندس حامی حیوانات
افسانه خانه مادربزرگ را همه شنیده‌اند؛ خانه‌ای که در یک شب بارانی و ترسناک حیوانات اهلی و وحشی به آنجا پناه برده‌اند.
۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]
زنان، خانواد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه، اشتغال
د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر تمامی جوامع، روز به روز بر تعد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زنان شاغل افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه می‌شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. شاغل بود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن زنان، منافاتی با ازد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌واج و زند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گی خانواد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گی ند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.
۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۹:۲۸
[ تعداد بازدید : ۸۶ ]
با گپ و گفت بانوی خیّر محله هلال احمر که درس ایثار می دهد/ یک لبخند ، سهم ما از کار خیر
انسیه اسماعیلی- دست به خیر است و از هر فرصت و بهانه‌ای برای کمک به دیگران استفاده می‌کند. نرگس دشمیر، بانوی خیّر هم‌محله‌ای است که حدود ۴۰ سال سن دارد و ۲۰ سال آموزگاری در...
۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
[ تعداد بازدید : ۸۹ ]
بر زندگی خانوادگی کار زیاد چه زیانهایی دارد؟
زیاد کار کردن گونه ای اعتیاد تلقى شده و به زندگى خانوادگى آسیب جبران ناپذیری وارد مى‌سازد و به همین دلیل جزو آسیب‌هاى اجتماعى محسوب می شود. در بسیاری از کشورها شرکتهایی براى کمک به انسانهایی که دچار این مشکلات هستند ایجاد شده است. در این مؤسسات افرادى که به پرکارى مفرط عادت کرده‌اند دور هم جمع شده و گروه درمانى مى‌شوند. این افراد تجربیات خود را با یکدیگر در میان مى‌گذارند و با تبادل نظر به یکدیگر براى حل مشکل کمک مى‌کنند.
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
سفر به دوره صفوی در (خانه صفا)
به گزارش پایتخت به نقل از مهر «هیچ کجا خانه‌ خود آدم نمی‌شود» اینجا مصداق ندارد. با اینکه اینجا یک اقامتگاه است ولی سعی نشده شبیه هتل‌ها و اقامتگاه‌های دیگر باشد. «علی محسنی» و همسرش «نسترن سعادتی» تمام تلاش‌شان را کرده‌اند تا کسی که پایش را به این خانه می‌گذارد، صفا و صمیمیت را احساس کند.
۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱۱۱ ]
دیدار با پزشکی که یک روز در هفته بیماران را رایگان معاینه می‌کند/ آرزو می‌کنم روزی بیکار شوم!
انسان که باشی عشق به کمک کردن و دستگیری از نیازمندان جای مخصوصی در ته دلت دارد و مرتب دنبال بهانه‌ می‌گردی تا باری را از دوش محرومی ‌برداری و دست نیازمندی را بگیری. ما این عشق را در مطب پزشکی در منطقه دیدیم که در آن بیماران معاینه رایگان می‌شدند.
۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵
[ تعداد بازدید : ۹۹ ]
توصیه های مفید برای مادران شاغل
کارتان آسان نیست؛ از ناسازگاری های صبحگاهی کودکی که به موقع به مدرسه نمی رسد تا ترافیکی که با وجود همه بدوبدو کردن هایتان نمی گذارد به موقع سر کار حاضر شوید، همه می توانند انگیزه تان برای پیشرفت کردن را کم کنند.
۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۶
[ تعداد بازدید : ۱۳۱ ]
زنان شاغل و چالشی به نام تبعیض در دستمزد
"تفاوت میان شرایط شغلی زنان و مردان در حوزه‌های کاری چند وجهی و متعدد است. اگر به بحث دستمزدها بخواهم اشاره کنم، باید از تفاوت بعضاً دو برابری صحبت کنم.
۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱۰۱ ]
درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره
کارآفرین‌میلیارد دلاری ایران کارش را از دستفروشی و درآمد روزانه ٣‌هزار تومان شروع کرده است. او تنها ٣٨‌سال دارد و درآمدزایی چشمگیرش با یک اتفاق معجزه‌آسا استارت خورده است.
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
[ تعداد بازدید : ۱۶۵ ]
مـهـارت بیاموز بیکار نمی‌مانی
وقتی پس از ورشکستگی کارگاه کوچکش، شروع به ادامه تحصیل کرد کمتر کسی فکر می‌کرد در راهی که پیش گرفته موفق شود. تا جایی که بتواند آموزشگاهی را تأسیس و چندین نفر در آن مشغول کار شوند. اما واقعیت این است که این مرد ۳۸ ساله، کسی است که از مشکلات نترسید و با عزم و اراده‌ای مثال‌زدنی‌کاری کرد...
۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳
[ تعداد بازدید : ۱۰۹ ]
چگونه با پرورش «گل‌وگیاه» پولدار شویم؟
مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.
۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
[ تعداد بازدید : ۱۲۶ ]
فرانشیز چیست؟
فرانشیز یک شبکه ارتباطی بین کسب و کارهای مستقل کوچک می باشد که به هر یک از این کسب و کار های کوچک اجازه می دهد که تحت یک نام تجاری مشترک و یک هویت فعالیت کنند
۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
[ تعداد بازدید : ۱۶۱ ]
هم کار زیاد و هم بیکاری هر دو مضرند!
استرس ناشی از بیکاری ممکن است کارکرد دستگاه ایمنی را افراد سالم را دچار اختلال کند، اما یافتن شغل هم می‌تواند دوباره قدرت دفاعی بدن را بازگرداند از سوی دیگر اضافه کاری‌های ممتد خطر ابتلا به حملات و بیماری های قلبی را به شدت افزایش می‌دهد
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
[ تعداد بازدید : ۱۳۷ ]
گفتن جمله‌ی «فقط همین یک بار» نشان‌دهنده علاقه شما به انجام دادن کاری احمقانه است
حتی فکرِ گفتن، یا فکر کردن به جمله خطرناک «فقط همین یک بار» را نکنید اغلب وقتی که این جمله بیان می‌شود یعنی اینکه شما می‌دانید دارید کاری را انجام میدهید که نباید بدهید
۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
آشنایی با انواع مشاغل خانگی
مشاغل خانگی این روزها در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد اگر برای شما هم پیش آمده که از کار کردن برای دیگران خسته شده اید و دلتان می خواهد کاری هرچند کوچک برای خودتان داشته باشید و در پیدا کردن کار در منزل یا کارهای خانگی پردرآمد مصر هستید پیشنهاد میکنیم ابتدا لیست مشاغل خانگی را مطالعه فرمائید.
۰۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
[ تعداد بازدید : ۱۵۳ ]
شغل های پردآمد برای خانم های ایرانی!
البته در این مشاغل هیچ ترتیب آماری وجود ندارد؛ همه چیز نسبی است و به توانایی های شما بستگی دارد.این روزها داشتن شغلی پر درآمد دغدغه فکری بسیاری از خانم ها شده است. یک شغل خوب و پردرآمد که با روحیه شما سازگار باشد، نه تنها باعث بالا رفتن استقلال مالی است بلکه از لحاظ روانی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود. بدون شک برای رسیدن به هر حرفه و شغلی باید مسیری را طی کنیم، پس بهتر است قدم در راهی بگذاریم که می دانیم هدفی طلایی انتظار ما را می کشد.
۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
[ تعداد بازدید : ۱۳۸ ]
خانواده تان را ثروتمند کنید!
یکی از آسیب هایی که همیشه خانواده ها را رنج می دهد جور نبودن دخل وخرج آنان است که برخی از آن مربوط به کم بودن در آمد است که نمی توان آنرا انکار کرد اما جالب است بدانید افرادی که درآمد کمی هم ندارند در اکثر موارد از این موضوع رنج می برند
۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۵
[ تعداد بازدید : ۲۸۲ ]
زنانه زندگی کنید
موضوع اشتغال زنان نه تنها در جامعه ما، بلکه در سطح جهان، مسئله مهم و قابل توجهی است. مهمترین مسئله ای که درباره اشتغال زنان در جریان توسعه باید مورد توجه قرار دهیم وجود نقش های متعددی است که زنان باید به عنوان “همسر” و “مادر” به عهده گیرند و به صورت سنتی به آن عمل کنند که گاه با نقش های جدیدتر آنان به عنوان فرد شاغل در خارج از خانه در تعارض است.
۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۲
[ تعداد بازدید : ۲۵۵ ]
زنان ،قربانیان دنیای مدرن
چالش بی هویتی یکی از آثار و نتایج ناشی از جهانی شدن به شمار می‌آید و شاید بتوان گفت ایدئولوژی جهانی شدن بزرگ‌ترین تهدید برای هویت بشر بخصوص جامعه زنان می‌باشد
۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰
[ تعداد بازدید : ۲۵۵ ]