ماجرای خانم صفایی معلم باصفای آستارایی
معلمی در آموزش های مجازی به دانش آموزانش، به جای کلمه «آنلاین» از «آیلاند» استفاده کرده بود.همین موضوع بازیچه دست برخی از هنرمندان و بلاگرها شد و دابسمش های زیادی نیز ساختند.خبر اخراج این معلم هم منتشر شد که وزیر آموزش و پرورش تکذیب کرد.
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
[ تعداد بازدید : ۵۱۵ ]
کدام کسب وکارها از «تعویق اقساط وام» بهره مند می شوند؟
بانک مرکزی با انتشار بیانیه‌ای، مصادیق کسب و کارهایی که از سه ماه تعویق اقساط وام‌هایشان بهره‌مند خواهند شد را به طور رسمی اعلام کرد.
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۴۵۸ ]
نیت خیر یک بازنشسته سیرجانی مرهمی بر دردهای 250 معلول
علیرضا افشار یکی از بازنشستگان مجتمع مس سرچشمه است که با نیت خیر خود موسسه خیریه میلاد نور زیدآباد را راه‌اندازی کرده و 210 معلول را زیرپوشش دارد.
۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
[ تعداد بازدید : ۴۳۴ ]
جان دادن به فلزها توسط بازنشسته همدانی
«علی‌اصغر فریدنیا»، پیرمرد قصه ما که از جوانی در حرفه «در و پنجره‌سازی» مشغول بود، بلافاصله بعد از بازنشستگی به دل شهر می‌زند و نام هنر او را جذب می‌کند، حالا او خالق آثار حجمی از ترکیب فلز و شیشه شده و توانسته ایده‌های ناب و دلربایی را پرورش دهد.
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
[ تعداد بازدید : ۶۲۸ ]
11 گام برای به حداکثر رساندن توانایی هایتان
به حداکثر رساندن توانایی و استفاده از آن در کار و زندگی راز مهم موفقیت افراد بزرگ است ، برای انکه قدرتمند تر پیش بروید از همین جا آغاز کنید
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
[ تعداد بازدید : ۲,۰۷۱ ]
بیمه مشاغل خانگی چگونه است و چه مزایایی دارد؟
مشاغل خانگی به آن دسته از فعالیت هایی گفته می‌شود که توسط عضو یا اعضای خانواده در فضای مسکونی به عنوان یک کسب و کار بدون مزاحمت و ایجاد اخلال در آرامش واحدهای مسکونی دیگر انجام می‌شود.
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۹:۱۸
[ تعداد بازدید : ۷۷۲ ]
توصیه های مفید برای مادران شاغل
کارتان آسان نیست؛ از ناسازگاری های صبحگاهی کودکی که به موقع به مدرسه نمی رسد تا ترافیکی که با وجود همه بدوبدو کردن هایتان نمی گذارد به موقع سر کار حاضر شوید، همه می توانند انگیزه تان برای پیشرفت کردن را کم کنند.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
[ تعداد بازدید : ۱,۹۲۲ ]
​10 نکته برای دستیابی به آنچه که در زندگی می خواهید!
راه اندازی یک تجارت جدید آسان نیست. شما باید از برخی کارهای معمولی و عادی دست بکشید تا به یک مقوله ناشناخته و غیرقابل پیش بینی بپردازید. بسیاری از موارد، ما را از پیشرفت و جهش باز می دارند، چیزهایی مانند ترس و ناامنی. ولی یک چیز بالاتر از همه اینها است و آن چیزی جز انگیزه نیست.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
[ تعداد بازدید : ۸۳۵ ]
اشتغالزایی ۵۰۰ نفره برای بانوان یک روستا
سراغ صحبت با بانوی سخت‌کوشی رفتم که تصمیم گرفت عطای شغل کارمندی را به لقایش ببخشد و خود را بازنشسته کند و قدم به عرصه تولید بگذارد.
۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
[ تعداد بازدید : ۱,۴۴۳ ]
نگذاریم توانایی های سالمندان به هدر رود
برای همه ما نادیده گرفته شدن توانایی های جوانان نوعی تراژدی است ولی این چیزی است که نسل گذشته به طور روزمره تجربه می کنند.
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۲۲
[ تعداد بازدید : ۱,۴۱۵ ]
مردی که با این پنج اصل مهم از ثروتمندترین افراد جهان است !
او ششمین نفر در لیست ثروتمندترین افرادجهان است؛ عده ای ستایشش می کنند و عده ای رفتارهای اقتصادی اش را مورد انتقاد قرار می دهند و گروهی دیگر از او نفرت دارند. با این حال احتماال عده زیادی نمی دانند که چطور کارلوس اسلیم ثروتمندترین مرد جهان شده است.
۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۹:۱۵
[ تعداد بازدید : ۲,۳۹۸ ]
چگونه ٢٠ دقیقه در روز به یادگیری زبان دوم اختصاص دهیم؟
اگر همیشه به خاطر مشغله‌های کاری یا فعالیت‌های زیاد زندگی فرصت کافی برای رفتن به آموزشگاه‌های زبان را ندارید، بهتر است به روش‌های خودآموزی روی بیاورید.
۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۱۰
[ تعداد بازدید : ۳,۱۹۹ ]
ورق زدن زندگی یک کارآفرین
در همه دنیا مرسوم است که زندگی افراد موفق را به صورت فیلم یا کتاب به نمایش می‌گذارند. زندگی چنین افرادی علاوه بر جذابیت‌ داستان گونه‌ای که دارد شامل درس‌هایی می‌شود که می‌تواند راهنمای دیگران در تصمیم‌گیری‌ها و حرکت در مسیر موفقیت باشد. کارآفرینان، سیاست‌مداران بزرگ، ورزشکاران حرفه‌ای، هنرمندان و فعالان شناخته شده امور مختلف اجتماعی همه و همه داستان‌هایی برای روایت و درس‌هایی برای آموختن دارند.
۱۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
[ تعداد بازدید : ۱,۷۰۳ ]
راههای ساده برای ایجاد انگیزه
اگر بی‌حوصله‌اید و انگیزه کاری را ندارید، تصور کنید که سرشار از انگیزه‌اید. حسن این کار در این است که به محض شروع، آرام آرام احساس می‌کنید که شور و علاقه، حقیقتا در وجود شما زنده شده است.
۰۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
[ تعداد بازدید : ۱,۸۳۸ ]
چگونه یک کسب‌وکار خانگی موفق داشته باشیم؟
آیا شما از آن دسته افرادی هستید که اجاره‌ی یک فضای اداری و استخدام نیروی کار را مانع بهره‌وری می‌دانید؟ ترجیح می‌دهید کسب و کار خود را داشته باشید و از منزل خود به تنهایی و یا به همراه یک شریک آن را اداره کنید؟
اگر جواب شما مثبت است، شما تنها نیستید
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
[ تعداد بازدید : ۲,۹۵۷ ]
مادربزرگی که «ناگهان در 86 سالگی» نقاش شد
​رأفت صراف مادربزرگ86ساله‌ای است که برای راحت سپری کردن دوره درمانش اتفاقی دست به قلم می‌شود و اتفاقی به معجزه نقاشی پی می‌برد. نمایشگاه نقاشی او این روز‌ها در گالری گلستان درحال برگزاری است.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
[ تعداد بازدید : ۲,۸۴۵ ]
موفقیت از آ نچه فکر می کنید، به شما نزدیک تر است
در یکی از ادارات، یک روز وقتی کارمندان به محل کار خود رسیدند، اطلاعیۀ بزرگی را در تابلو اعلانات دیدند که روی آن نوشته شده بود: «دیروز فردی که مانع پیشرفت شما در این اداره بود، درگذشت.
۰۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۸
[ تعداد بازدید : ۳,۵۲۵ ]
در خانه پول پارو کنید + عکس
آیا می‌خواهید در خانه راحت بنشینید و بدون هیچ هزینه یا مزاحمتی برای خودتان کسب و کاری راه بیندازید و پول خوبی هم در بیاورید، این شغل‌ها را امتحان کنید!
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
[ تعداد بازدید : ۹,۸۲۸ ]
یازده اقدام کلیدی برای افزایش بهره وری
۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۸:۲۹
[ تعداد بازدید : ۳,۱۲۹ ]
۳۳ راهکار برای کاهش هزینه‌های زندگی
چگونه می‌توانیم بدون تغییر محسوس در شیوه زندگی از هزینه‌هایمان کم کنیم؟
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
[ تعداد بازدید : ۳,۰۷۵ ]
شغل های پردرآمد برای زنان
بسیاری از خانم ها در زمان انتخاب شغل و یا رشته ی تحصیلی باید ملاک هایی را مد نظر بگیرند که بازخورد خوبی در جامعه و کشورمان داشته باشد و طبق آن معیارها آینده خود را رقم بزنند.
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۶
[ تعداد بازدید : ۲,۳۵۲ ]
خانه آرامش دوزی/ ماجرای کسب و کار یک مادر و دختر
ریحانه و مادرش چگونه توانستند برای ده‌ها زن سرپرست خانوار اشتغال‌زایی کنند؟/ گلدوزی، اینستاگرام و باقی قضایا!
۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
[ تعداد بازدید : ۱۶,۱۸۷ ]
بی‌بی عروسک‌ساز،کارآفرین نود ساله
شاید قصه بی بی حاضر امیدواری را شنیده باشید. مادربزرگی مهربان که حالا یک جورهایی مادربزرگ بسیاری از شهروندان ایرانی شده است. کسی که با عروسک هایش دل از همه کودکان می برد...
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
[ تعداد بازدید : ۱,۷۵۲ ]
در این کشور طلا ریخته‌اند، کسی جمع نمی‌کند
علی‌اصغر جهانگیری کارآفرین برتر کشور و یک ایده‌پرداز و تولیدکننده باذوق است که تا به حال صدها کارخانه در سراسر ایران تاسیس کرده است و خیلی صفات اینچنینی دیگر دارد اما این تعریف درستی از مردی نیست که از نزدیک او را شناختم.
۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
[ تعداد بازدید : ۲,۳۷۴ ]
کارآفرینی دختر مراغه‌ای از دل سنگ‌
در سال‌های اخیر و با ورود نیروهای جوان تحصیل‌کرده به بازار اشتغال و با توجه به آمار بالای بیکاری در کشور، اهمیت کارآفرینی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است؛ به‌طوری که مسؤولان دولتی یکی از مهم‌ترین راه‌های کاهش آمار بیکاری را کارآفرینی و اشتغال‌زایی جوانان برای خود می‌دانند. در این میان، برخی از جوانان نیز به این کار علاقه نشان دادند و از راه آزمون و خطا مسیر کارآفرینی را در پیش گرفتند.
۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۹:۱۹
[ تعداد بازدید : ۳,۷۹۵ ]
حکایت زنی که نانش را از دل سنگ درمی‌آورد
زن کارآفرین البرزی با تراش سنگ و تولید ظروف سنگی و سنگ‌های زینتی امرار معاش می‌کند.
۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۵
[ تعداد بازدید : ۲,۲۱۱ ]
لزوم گسترش فرهنگ مهارت آموزی در بین خانواده ها
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه هدف اصلی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را تربیت نیروی کار مورد نیازدر بخش‌های مختلف جامعه و افزایش توانایی‌ نیروی جوان و متخصص عنوان کرد.
۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
[ تعداد بازدید : ۲,۶۹۹ ]
اشتغالزایی یک زن کارآفرین برای 6 نفر با سرمایه اولیه 500 هزار تومان
یک زن کارآفرین در کرمان توانست با سرمایه اندک ولی با همت و پشتکار فراوان به موفقیت‌های چشمگیری در عرصه مشاغل خانگی دست یابد.
۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
[ تعداد بازدید : ۳,۳۴۶ ]
شرایط کسب و کارهای خانگی
امروزه کسب‌ و کارهای کوچک و متوسط به عنوان موتور رشد اقتصادی در سرتاسر جهان (هم در کشورهای صنعتی پیشرفته و همین‌طور در کشورهای در حال توسعه) شناخته می‌شوند و یکی از مهم‌ترین رسالت‌های آن‌ها کاهش فقر از طریق ایجاد شغل است.
۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
[ تعداد بازدید : ۳,۵۴۲ ]
درباره طرح حمایت از توسعه مشاغل خانگی
دورنما و جزئیات طرحی که قرار است 20 هزار شغل خانگی ایجاد کند
۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
[ تعداد بازدید : ۲,۲۶۲ ]
7 شغل پُردرآمد در ایران
حداقل دستمزد کارگران حدود 930 هزار تومان است اما داشتن یک شغل پردرآمد مطمئنا خواسته همه افراد جامعه است البته به دست آوردن مشاغل پردرآمد کار چندان راحتی هم نیست.
۰۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
[ تعداد بازدید : ۹۲۷ ]
بازنشستگی و کارآفرینی با پرورش مرغ بومی
جناب آقای افشین معلم بازنشته ای که بعد از سالها فعالیت بازهم دست به فعالیت زده و برای یک نفر هم اشتغال زایی کرده است و به گفته ی خودش ازین شغل بسیار لذت میبرد و قصد توسعه و ایجاد سالن های بیشتر پرورش مرغ بومی را هم دارد و خواستار مساعدت مسئولین
۰۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
[ تعداد بازدید : ۱,۸۳۸ ]
«فرشته‌»ای که زندگی زنان روستا را تغییر داد
یکی از زنان روستای «میوان» در استان کرمانشاه با بهره‌گیری از گیوه‌بافی کسب و کار مناسبی را برای زنان این روستا فراهم کرده‌ است. کارآفرینی او با استفاده از صنایع دستی حتی به مرحله صادرات رسیده و باعث تحول در زندگی مردم این روستا شده‌ است.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۴۳
[ تعداد بازدید : ۱,۳۳۲ ]
درمکتب تو همیشه شاگردم من/معلم و شاگردی که در یک روز بازنشسته شدند

صدای هیاهوی دانش‌آموزان از فاصله دور به گوش می‌رسد. کمی جلوتر که می‌رویم مدرسه‌ای است که در آن ۲ نفر غرق شده‌اند در خاطرات سال‌های دور.
۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۱
[ تعداد بازدید : ۱,۱۶۶ ]
کسب روزی حلال بسیار سخت است!
درآمد زیاد الزاماً به معنی داشتن برکت زیاد هم نیست.
این روزها گذران زندگی و تأمین معاش برای اکثر افراد جامعه سخت شده است؛ گاهی این سختی کار را به جایی می‌رساند که افرادی بخواهند یک‌شبه ره صدساله را طی کنند و از هر ​راهی شده درآمد کسب کنند.
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
[ تعداد بازدید : ۱,۱۱۷ ]
اهدای سرمایه عمر بازنشسته نهاوندی برای دانش آموزان بی بضاعت
خانواده مرحومه «محبوبه بحیرایی»، از بازنشستگان فرهنگی شهرستان نهاوند در عملی خداپسندانه ۲۰ میلیون تومان سرمایه بیمه عمر وی را برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت اهدا کرد.
۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
[ تعداد بازدید : ۵۶۳ ]
آسیبی که متوجه شب کارهاست!
طبق نتایج یک مطالعه، شیفت کاری شبانه ممکن است مانع از توانایی فرد در ترمیم آسیب DNA ناشی از فرایندهای عادی سلولی شود.
۰۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
[ تعداد بازدید : ۶۵۵ ]
افسردگی مردان به دلیل بیکاری و راههای درمان آن
متاسفانه مردان بیکار نسبت به مردان شاغل از افسردگی بیشتری رنج می برند و سلامت روان آن ها در خطر است به گونه ای که با بیکار بودن دچار اختلالات روانی خواهند شد .
۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
[ تعداد بازدید : ۸۹۲ ]
از کرج تا قلب اروپا
سیده ناهید حسینی سال 1346 در یک خانواده انقلابی در تهران به دنیا آمد، او فرزند سوم خانواده هشت نفره سیف الدین حسینی است که یکی از صادر کنندگان نمونه فرش و مربیان تراز اول کشور است
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
[ تعداد بازدید : ۶۲۶ ]
معامله با خدا کرده‌ام
از زمانی که با مدرک دندانپزشکی به کشور برگشت، خودش را وقف خدمت به نیازمندان کرد تا گوشه‌ای از مشکلاتشان را حل کند.
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
[ تعداد بازدید : ۸۵۷ ]
من وارث بستنی«اکبرمشتی» هستم
معروف‌ترین بستنی پایتخت مغازه کوچکی‌ست در حوالی میدان تجریش تهران که بیش از 70 سال قدمت دارد. به بهانه بازگشایی دوباره بستنی اکبرمشتی بعد از یکسال به مشهورترین بستنی فروشی تهران سر زدیم.
۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵
[ تعداد بازدید : ۱,۶۲۵ ]
5 اشتباه بزرگ در پیدا کردن کار
پیدا کردن کار یکی از بزرگترین مشکلات هر انسانی است. اگر می خواهید در پیدا کردن کار به مشکلی بر نخورید از این 5 اشتباه دوری کنید.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶
[ تعداد بازدید : ۵۹۵ ]
کار آفرینی برای 30 زن با گلیم و جاجیم بافی
بانوی کارآفرین سمنانی با تلاش و پشت کار خود توانست کارآفرین 30 بانوی دیگر در تولید بافت گلیم و جاجیم شود.
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۹
[ تعداد بازدید : ۲,۱۶۹ ]
۱۶ علامتی که نشان می‌دهد باید از کارتان استعفا دهید
اگر تا بحال در گوگل جستجو کرده‌اید که «آیا باید از کارم استعفا دهم؟»، احتمالاً وقتش است که به این موضوع جدی فکر کنید.
۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
[ تعداد بازدید : ۵۴۲ ]
به تعطیلات دل بدهید، باعث پیشرفت‌تان در کار می‌شود!
تا به حال برایتان پیش آمده که تعطیلات را پشت میز در محل کارتان بگذرانید صرفا به این دلیل که رییس خود را تحت تاثیر این همه سختکوشی قرار بدهید؟ اگر چنین بوده یا برای آینده چنین تصمیمی دارید باید بدانید اغراق در این کار یک اشتباه محض است.
۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۱
[ تعداد بازدید : ۳۹۷ ]
چگونه در زیر زمین منزل قارچ پرورش دهیم، بازاریابی کنیم و پول به جیب بزنیم
طبق آمار سازمان خواربار کشاورزی ملل متحد (فائو)، تولید سالانه قارچ جهان در مجموع هفت میلیون و 700 هزار تن است که از این میزان، پنج میلیون تن مربوط به کشور چین، 761 هزار تن ایتالیا، 390 هزار تن آمریکا، 304 هزار تن هلند، 148 هزار تن اسپانیا، 115 هزار تن فرانسه است و ایران با تولید 90 هزار تن قارچ در سال، رتبه پنجم را در جهان دارد.
۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
[ تعداد بازدید : ۲,۷۴۳ ]
از رُزهای سیاه و سفید تا ماست بندی آقای کاظمی / یک روز کار نکنم، بیمار می شوم
سالانه 70 تن ماست تولید می کنم و سود حاصل از آن بیش از 50 میلیون تومان در سال است. 17 سال است که هفته ای یک بار خودم ماست ها را با نیسان از خمین به تهران می آورم و می فروشم. گوشه خیابان، جا و مشتری های ثابتی دارم، 7 صبح که می رسم تهران تا ساعت 10 صبح همه ماست ها به فروش رفته است.
۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
[ تعداد بازدید : ۵۱۹ ]
ایجاد منحصر بفردترین باغ وحش کشور توسط یک مهندس حامی حیوانات
افسانه خانه مادربزرگ را همه شنیده‌اند؛ خانه‌ای که در یک شب بارانی و ترسناک حیوانات اهلی و وحشی به آنجا پناه برده‌اند.
۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
[ تعداد بازدید : ۴۸۰ ]
زنان، خانواد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه، اشتغال
د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر تمامی جوامع، روز به روز بر تعد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زنان شاغل افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه می‌شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. شاغل بود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن زنان، منافاتی با ازد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌واج و زند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گی خانواد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گی ند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.
۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۹:۲۸
[ تعداد بازدید : ۲,۲۶۲ ]
با گپ و گفت بانوی خیّر محله هلال احمر که درس ایثار می دهد/ یک لبخند ، سهم ما از کار خیر
انسیه اسماعیلی- دست به خیر است و از هر فرصت و بهانه‌ای برای کمک به دیگران استفاده می‌کند. نرگس دشمیر، بانوی خیّر هم‌محله‌ای است که حدود ۴۰ سال سن دارد و ۲۰ سال آموزگاری در...
۳۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶
[ تعداد بازدید : ۲,۲۲۶ ]
بر زندگی خانوادگی کار زیاد چه زیانهایی دارد؟
زیاد کار کردن گونه ای اعتیاد تلقى شده و به زندگى خانوادگى آسیب جبران ناپذیری وارد مى‌سازد و به همین دلیل جزو آسیب‌هاى اجتماعى محسوب می شود. در بسیاری از کشورها شرکتهایی براى کمک به انسانهایی که دچار این مشکلات هستند ایجاد شده است. در این مؤسسات افرادى که به پرکارى مفرط عادت کرده‌اند دور هم جمع شده و گروه درمانى مى‌شوند. این افراد تجربیات خود را با یکدیگر در میان مى‌گذارند و با تبادل نظر به یکدیگر براى حل مشکل کمک مى‌کنند.
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
[ تعداد بازدید : ۴۱۳ ]
سفر به دوره صفوی در (خانه صفا)
به گزارش پایتخت به نقل از مهر «هیچ کجا خانه‌ خود آدم نمی‌شود» اینجا مصداق ندارد. با اینکه اینجا یک اقامتگاه است ولی سعی نشده شبیه هتل‌ها و اقامتگاه‌های دیگر باشد. «علی محسنی» و همسرش «نسترن سعادتی» تمام تلاش‌شان را کرده‌اند تا کسی که پایش را به این خانه می‌گذارد، صفا و صمیمیت را احساس کند.
۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱,۰۷۹ ]
دیدار با پزشکی که یک روز در هفته بیماران را رایگان معاینه می‌کند/ آرزو می‌کنم روزی بیکار شوم!
انسان که باشی عشق به کمک کردن و دستگیری از نیازمندان جای مخصوصی در ته دلت دارد و مرتب دنبال بهانه‌ می‌گردی تا باری را از دوش محرومی ‌برداری و دست نیازمندی را بگیری. ما این عشق را در مطب پزشکی در منطقه دیدیم که در آن بیماران معاینه رایگان می‌شدند.
۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵
[ تعداد بازدید : ۷۱۱ ]
زنان شاغل و چالشی به نام تبعیض در دستمزد
"تفاوت میان شرایط شغلی زنان و مردان در حوزه‌های کاری چند وجهی و متعدد است. اگر به بحث دستمزدها بخواهم اشاره کنم، باید از تفاوت بعضاً دو برابری صحبت کنم.
۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۰
[ تعداد بازدید : ۶۳۹ ]
درآمد میلیاردی مرد روستایی از هتل بی‌ستاره
کارآفرین‌میلیارد دلاری ایران کارش را از دستفروشی و درآمد روزانه ٣‌هزار تومان شروع کرده است. او تنها ٣٨‌سال دارد و درآمدزایی چشمگیرش با یک اتفاق معجزه‌آسا استارت خورده است.
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
[ تعداد بازدید : ۶۱۸ ]
به زندگی مان معنا ببخشیم
همه ما دوست داریم در این دنیا رد خوبی از خود به جا بگذاریم. اما واقعا چند نفر از ما می توانند چنین کاری را انجام دهند؟ در این مقاله برایتان چند راهکار ارائه نموده‌ایم.
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
[ تعداد بازدید : ۵۵۱ ]
مـهـارت بیاموز بیکار نمی‌مانی
وقتی پس از ورشکستگی کارگاه کوچکش، شروع به ادامه تحصیل کرد کمتر کسی فکر می‌کرد در راهی که پیش گرفته موفق شود. تا جایی که بتواند آموزشگاهی را تأسیس و چندین نفر در آن مشغول کار شوند. اما واقعیت این است که این مرد ۳۸ ساله، کسی است که از مشکلات نترسید و با عزم و اراده‌ای مثال‌زدنی‌کاری کرد...
۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳
[ تعداد بازدید : ۶۸۷ ]
چگونه با پرورش «گل‌وگیاه» پولدار شویم؟
مشاغل زیادی هستند که ما آن‌ها را به درستی نمی‌شناسیم. آدم‌های زیادی هم هستند که هنوز جویای شغل مناسب هستند. مجله مهر شما را با برخی از این مشاغل آشنا می‌کند.
۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۲
[ تعداد بازدید : ۹۴۷ ]
فرانشیز چیست؟
فرانشیز یک شبکه ارتباطی بین کسب و کارهای مستقل کوچک می باشد که به هر یک از این کسب و کار های کوچک اجازه می دهد که تحت یک نام تجاری مشترک و یک هویت فعالیت کنند
۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۱
[ تعداد بازدید : ۶۸۴ ]
هم کار زیاد و هم بیکاری هر دو مضرند!
استرس ناشی از بیکاری ممکن است کارکرد دستگاه ایمنی را افراد سالم را دچار اختلال کند، اما یافتن شغل هم می‌تواند دوباره قدرت دفاعی بدن را بازگرداند از سوی دیگر اضافه کاری‌های ممتد خطر ابتلا به حملات و بیماری های قلبی را به شدت افزایش می‌دهد
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۹
[ تعداد بازدید : ۵۸۶ ]
گفتن جمله‌ی «فقط همین یک بار» نشان‌دهنده علاقه شما به انجام دادن کاری احمقانه است
حتی فکرِ گفتن، یا فکر کردن به جمله خطرناک «فقط همین یک بار» را نکنید اغلب وقتی که این جمله بیان می‌شود یعنی اینکه شما می‌دانید دارید کاری را انجام میدهید که نباید بدهید
۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
[ تعداد بازدید : ۳۸۸ ]
آشنایی با انواع مشاغل خانگی
مشاغل خانگی این روزها در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد اگر برای شما هم پیش آمده که از کار کردن برای دیگران خسته شده اید و دلتان می خواهد کاری هرچند کوچک برای خودتان داشته باشید و در پیدا کردن کار در منزل یا کارهای خانگی پردرآمد مصر هستید پیشنهاد میکنیم ابتدا لیست مشاغل خانگی را مطالعه فرمائید.
۰۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
[ تعداد بازدید : ۲,۰۶۰ ]
شغل های پردآمد برای خانم های ایرانی!
البته در این مشاغل هیچ ترتیب آماری وجود ندارد؛ همه چیز نسبی است و به توانایی های شما بستگی دارد.این روزها داشتن شغلی پر درآمد دغدغه فکری بسیاری از خانم ها شده است. یک شغل خوب و پردرآمد که با روحیه شما سازگار باشد، نه تنها باعث بالا رفتن استقلال مالی است بلکه از لحاظ روانی باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود. بدون شک برای رسیدن به هر حرفه و شغلی باید مسیری را طی کنیم، پس بهتر است قدم در راهی بگذاریم که می دانیم هدفی طلایی انتظار ما را می کشد.
۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
[ تعداد بازدید : ۱,۱۶۲ ]
زنان ،قربانیان دنیای مدرن
چالش بی هویتی یکی از آثار و نتایج ناشی از جهانی شدن به شمار می‌آید و شاید بتوان گفت ایدئولوژی جهانی شدن بزرگ‌ترین تهدید برای هویت بشر بخصوص جامعه زنان می‌باشد
۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰
[ تعداد بازدید : ۸۶۵ ]
برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.