چطور در میانسالی و پیری زود از پا نیفتید؟
هیچ چیز در زندگی انسان مهم‌تر از سلامتی و داشتن احساس خوب نیست. شما در هر سن و سالی که باشید همواره خواهان سلامتی و نشاط هستید. این چیزی نیست که با سفید شدن موها و افزایش سن از بین برود.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۳۷
[ تعداد بازدید : ۲,۱۵۱ ]
تفریح درمانی بر میزان عزت نفس و کیفیت زندگی سالمندان چه تاثیری دارد؟
افزایش سن در سالمندان با افت کیفیت زندگی و از دست دادن عزت نفس همراه است. تفریح درمانی یکی از انواع خدمات توانبخشی محسوب میشود که با هدف دستیابی به مهارتهای اجتماعی در افراد صورت میپذیرد.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
[ تعداد بازدید : ۱۶۹ ]
خانواده یا دوستان، کدام یک عمر را زیاد می کنند؟
خانواده یا دوستان؟ کدام یک در بهبود شرایط جسمانی ما مؤثر هستند؟ کدام یک می توانند به عنوان یک اهرم پیش گیرنده مانع از ابتلا به برخی بیماری ها شوند؟ در نهایت وجود کدام یک از آنها موجب عمر طولانی تر ما می شود؟
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۱۱
[ تعداد بازدید : ۷۷۹ ]
​چرا وقت گذرانی با خانواده اهمیت دارد؟
هر چه سن شما بیشتر شود متوجه می شوید که عمر به سرعت در حال سپری شدن است. به همین دلیل وقت گذرانی با خانواده یکی از لذت بخش ترین کار هایی است که در دنیای شلوغ امروز نباید به دست فراموشی سپرده شود.
۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۹:۲۵
[ تعداد بازدید : ۲,۳۲۶ ]
سرتان را به عقب نچرخانید!
همیشه در گذشته سیر می کنیم،نگران آینده ایم و شاکی از زمان حال! این عادت بیشتر انسانهاست که حسرت روزهای گذشته را می‌خورند و از آن روز‌ها و لحظه ها به نیکی و خوبی یاد می‌کنند و از زمان حال گله وشکایت دارند البته در این میان هم هستند کسانی که گذشته‌ی خوبی ندارند و حتی به روزهای گذشته شان به دیده انزجار می‌نگرند.
۰۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱,۴۷۵ ]
چگونه با آدم‌های سخت بهتر کنار بیاییم؟
آدم‌های سخت انواع گوناگونی دارند. وسواسی‌ها، یکدنده‌ها، کمال گراها، آن‌هایی که روحیه‌ی تهاجمی دارند، بدبین‌ها و شکاک‌ها همگی جزو آدم‌های سخت هستند. اما یادتان نرود که هر آدم سختی گاهی می‌تواند غیرقابل تحمل شود و شما می‌توانید با استفاده از کلماتی ساده، جلوی سوء تفاهم‌ها و شروع رفتار‌های منفی این افراد را بگیرید.
۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
[ تعداد بازدید : ۶۴۲ ]
اختلالی به نام «سندرم شوهر بازنشسته»!
آیا می‌دانستید اختلالی به نام «سندرم شوهر بازنشسته» هم وجود دارد؟ این سندرم، زنان خانه داری را تحت تاثیر قرار می‌دهد که شوهران‌شان بازنشسته شده و حالا هر روز در خانه هستند. خیلی از این خانم‌ها دچار احساس خستگی و فرسودگی، تحریک پذیری عصبی و بینهایت افسرده می‌شوند.
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۹:۳۷
[ تعداد بازدید : ۱,۳۱۵ ]
تنهایی، از مهم‌ترین مسائل سالمندان است
کافی است واژه سالمندی را جست‌وجو کنید تا عکس‌هایی که به دست می‌آورید، تصاویر تعدادی پیرزن و پیرمرد باشند که روی نیمکت‌های پارک نشسته‌اند. به احتمال زیاد، در این تصویرها عصا هم دیده می‌شود، اما این یک تصویر کلی است و گویای تمام ماجرا نیست؛ امروزه سالمندی به یک پدیده تازه و بررسی‌شدنی در جامعه ایران تبدیل شده است؛ پدیده‌ای که تا دیروز با تصویرهای کلیشه‌ای تعریف و تمام می‌شد، اما امروز، رویارویی با تعداد درخور توجهی از سالمندان، تصویر تازه‌ای را طلب می‌کند. درهرحال، به نظر می‌رسد هنوز در این بحث صحبت‌ها تازه است، بررسی‌های زیادی انجام نشده و زیرساخت‌های جامعه برای رسیدگی به این پدیده مهیا نیست.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
[ تعداد بازدید : ۱,۳۱۶ ]
آیا چهل سالگی برای زنان شروع یک زوال است؟‎
برای بسیاری از زنان چهل سالگی آغاز دوران تنهایی و افسردگی است؛ این گروه از زنان زندگی خود را در سراشیبی احساس می کنند و بسیاری از لذت ها را برای خودشان حرام می دانند. حال سؤال اینجاست که تصوراتی از این دست تا چه حد صحت دارد؟
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
[ تعداد بازدید : ۲,۸۱۴ ]
 بحران میانسالی در مردان، علائم و عوارض آن
۰۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
[ تعداد بازدید : ۱,۳۱۲ ]
چرا با غریبه‌ها مهربان‌تر از دوستانمان هستیم؟
رفتار‌های ما با افراد گوناگون، متفاوت است و ممکن است نسبت به این تفاوت رفتار‌ها آگاه نباشیم. مطالعات علمی نشان می‌دهند مکانیسم‌های پنهانی وجود دارند که اساسا، آنچه می‌گوییم و رفتار می‌کنیم را «کنترل» می‌کنند. دانشمندان می‌گویند علت اینکه چرا رفتار‌های ما بسته به آدم‌های اطراف‌مان، متغیر است را کشف کرده‌اند.
۰۴ آبان ۱۳۹۸ - ۹:۴۵
[ تعداد بازدید : ۱,۳۵۸ ]
چگونه مورد احترام دیگران باشیم؟
به عنوان یک جوان خیلی ناراحت کننده است که به همه احترام بگذارید، اما خودتان همان احترام را دریافت نکنید. این ناراحتی قابل درک است، اما دلایلی وجود دارد که چرا در چنین وضعیتی قرار می‌گیرید.
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
[ تعداد بازدید : ۱,۶۲۶ ]
با این رفتار‌ها فریاد می‌زنید که آدم خوبی نیستید
حتما شما هم دیده‌اید افرادی هستند که رفتار‌های بی‌ادبانه یا ناپسندی دارند و ترجیح داده‌اید کمترین تماس را با آن‌ها داشته باشید. چیزی که این افراد ممکن است ندانند این است که رفتار‌های ناپسند، تاثیر ماندگار بر اطرافیان دارند.
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
[ تعداد بازدید : ۱,۴۴۸ ]
یک ثانیه از لذت فوری تا ملال فوری
قطعاً برای شما هم پیش‌آمده است که در پیاده‌روهای شهر و به‌ویژه در مقابل اسباب‌بازی‌فروشی‌ها و یا سوپرمارکت‌ها کودکانی را دیده باشید که جیغ می‌زنند؛ پایشان را بر زمین می‌کوبند و از والدین می‌خواهند که چیزی را برایشان بخرند.
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
[ تعداد بازدید : ۱,۸۳۷ ]
چرا مشاجره میان همسران میانسال و کهنسال بیشتر است؟
هنگامی که مردان و زنان به سن میانسالی و دوران بازنشستگی می‌رسند تهدید هویتی برای آنها به وجود می‌آید، این امر به آن معناست که آنها که تا دیروز سوال «من کیستم» را با شغل خود پاسخ می‌دادند در این زمان جوابی برای آن ندارند.
۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
[ تعداد بازدید : ۱,۸۶۵ ]
سندرم آشیانه خالی
چقدر سخت است جدا شدن از فرزندانی که یک عمر به آنها عشق ورزیده‌ای و آنها را با هر سختی اما با محبت پدرانه و مادرانه تربیت کرده‌ای! اما بالاخره روز جدا شدن از آنها فرا می‌رسد...
۰۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۹:۲۰
[ تعداد بازدید : ۲,۲۳۲ ]
مفهوم خانواده سالم
مفهوم خانواده سالم همچون شخصیت سالم تامل برانگیز است. با شخصیت سالم مفاهیمی همچون سلامت روان تداعی می‌شود و با خانواده سالم مولفه‌هایی نظیر پیوندهای محکم میان اعضا، ارتباطات انسانی پویا و بالنده و هدف‌ها و آرمان‌های مشترک به ذهن آدمی خطور می‌کند. اما به راستی خانواده سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟
۰۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
[ تعداد بازدید : ۴,۸۰۰ ]
گاهی سرپیری باید معرکه گرفت
هنگامی که انسان پا به عرصه کهنسالی می‌گذارد، رنگ و بوی زندگی کمی کم‌رنگتر و سردتر خواهد شد و دیگر خبری از آن شادابی دوران جوانی نیست. نمی‌توان به راحتی دوید، غذاهای مورد علاقه را با ولع و لذت خورد و حتی موهای سر نشان از گذر چندین سال می‌دهد.
۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲
[ تعداد بازدید : ۱,۶۶۶ ]
​سایه سالمندان از سرمان کم‌ نشود
سالمندان امروز از منزلت اجتماعی هم سن و سال‌هایشان در گذشته برخوردار نیستند
تحولات اجتماعی و تغییر کارکرد خانواده در سال‌های اخیر سبب شده جایگاه سالمندان در خانواده و حتی جامعه نیز تغییر کند.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
[ تعداد بازدید : ۳,۲۱۹ ]
اگر می‌خواهید شاد باشید، این ۱۰ عادت را ترک کنید
شاید لازم باشد از یک سری از عادت‌ها دست برداریم تا شادتر باشیم. اما بیشتر افراد فکر می‌کنند برای شادتر بودن حتما باید چیزی به زندگی‌شان اضافه شود. کلید اصلی شاد بودن در واقع رها کردن یک سری از نگرش‌ها و رفتارهاست.
۲۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
[ تعداد بازدید : ۲,۲۴۰ ]
چند راهکار بهبود رابطه همسران بعد از بازنشستگی
آیا هرگز با شریک زندگی‌تان در مورد زندگی بعد از بازنشستگی صحبت کرده‌اید؟ آیا به توافق رسیده‌اید که بعد از آن چگونه باید اوقات خود را بگذرانید؟ آیا بازنشستگی در ذهن هر دوی شما معنای یکسانی دارد؟ آیا می‌خواهید در برنامه زندگی روزانه خود تغییری ایجاد کنید؟
۲۴ تیر ۱۳۹۸ - ۹:۲۳
[ تعداد بازدید : ۳,۴۴۱ ]
چرا زنان قوی از درون شکننده‌اند؟
زمانی که ما با زنان قوی روبه‌رو می‌شویم، فکر می‌کنیم که آن‌ها اعتمادبه‎نفس بالایی دارند. یک شغل مناسب، یک خانواده دوست داشتنی، رابطه عاطفی سالم، سلامتی و ...، اما پشت همین لبخند و روحیه بالا، زنانی با دل‌های شکسته قرار دارند. اما چرا؟
۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
[ تعداد بازدید : ۲,۰۰۰ ]
نقش خاطره گویی در کاهش احساس تنهایی سالمندان
مرضیه صبحانی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی با بیان اینکه خاطره گویی در دوران سالمندی به کاهش احساس تنهایی در دوران سالمندی کمک می کند، گفت: خاطره گویی یک روش روان شناختی و در واقع، نوعی فراخوانی گذشته است و می تواند برای افراد سالمند جذاب باشد.
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
[ تعداد بازدید : ۱,۸۹۸ ]
"احساس تنهایی در دوران سالمندی و نقش خاطره گویی در کاهش آن"
از نظر روانشناسان اگزیستانسیالیسم (هستی گرایی)، انسان در خلوت خود با دو نوع تنهایی بنیادی روبرو است. این روانشناسان این دو تنهایی را تنهایی روزمره و تنهایی هستی‌شناسی می‌نامند، تنهایی روزمره بیشتر امری شخصی است و درواقع رنجی است که فرد به دلیل جدا شدن از دیگران متحمل می‌شود، این نوع تنهایی در اغلب اوقات از مواردی شامل: ترس از برقراری رابطه با دیگران، حس موردتوجه و علاقه دیگران نبودن و احساس مطرود شدن توسط اطرافیان را در برمی‌گیرد و به نظر همه ما کم و بیش یکی از این موارد را تاکنون در زندگی خود تجربه کرده‌ایم. به همین خاطر است که مهارت ارتباط مؤثر یکی از مهارت¬های ضروری زندگی می باشد و به ما می¬آموزد که چگونه با دیگران رابطه صمیمانه پایدار و باثبات برقرار کنیم.
۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۲
[ تعداد بازدید : ۲,۲۳۰ ]
با انجام این کارها در سال 98 حال و هوایتان از این رو به آن رو می‌شود!
هیچ چیز بدتر از ادامه دادن یک اختلاف، قهر، جدایی وسوء تفاهم در سال جاری و انتقال آن به سال نو نیست. اگر با فردی از دوستان دچار اختلاف شده‌اید، بهترین زمان برای برطرف کردن قهر و جدایی و آشتی است.
۰۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
[ تعداد بازدید : ۲,۲۲۷ ]
۹ اعتراف حال خوب کن!
در زندگی همه ما عوامل زیادی وجود دارند که باعث بروز تنش، درد و رنج در درون مان می شوند و ما به جای آن که خودمان را از شر این عوامل خلاص کنیم، مصرانه در درون مان حفظ شان می کنیم و گاهی آن ها را بخشی از قسمت و تقدیر خودمان می دانیم.
۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
[ تعداد بازدید : ۲,۱۸۱ ]
تفاوت‌های مهم سبک زندگی ۲۰ سالگی با ۳۰ زندگی
تفاوت سبک زندگی در قبل و بعد از ۳۰ سالگی برای بسیاری قابل لمس است. بحران ۳۰ سالگی واژه‌ای است که شاید بار‌ها آن را شنیده ایم، اما واقعا این بحران چگونه است؟ اگر دوست دارید که تفاوت زندگی در دهه ۲۰ سالگی را با ۳۰ سالگی بدانید.
۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۷:۳۹
[ تعداد بازدید : ۱,۶۱۵ ]
چگونه اجازه ندهیم کسی اعصابمان را خرد کند؟
مشاوره خانواده گفت: برای اینکه کنترل اعصابمان را دست بگیریم باید دقت کنیم رفتار ما چه بازخوردی در آینده دارد.
۰۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۳
[ تعداد بازدید : ۲,۳۵۱ ]
7 نشانه ای که فرد نیاز به مشاوره روانشناسی دارد
ما با راهنمایی مشاوران این حوزه دریافتیم که این علائم چه هستند. به خودتان آموزش دهید تا بتوانید از افراد مهم زندگی تان مراقبت کنید و آنها را به آرامی به سمت درمان هدایت کنید.
۰۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
[ تعداد بازدید : ۲,۱۷۲ ]
۱۳ دلیل خوب برای رها کردن شبکه‌های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی مجازی سرگرمی خوبی هستند و البته مثل یک هیولا وقت‌مان را می‌بلعند! دیگر نیازی به گفتن نیست که رسانه‌های اجتماعی بسیار اعتیادآورند. در این مطلب برای‌تان می‌گوییم وقتی ارتباط خود را با این فضا‌ها قطع می‌کنید، حتی برای مدتی کوتاه، چه اتفاق‌هایی می‌افتد.
۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۹:۴۵
[ تعداد بازدید : ۱,۷۵۳ ]
ارتباط و نقش آن در ایجاد درآمد و موفقیت های فردی
امروز می خواهم در مورد یکی از ابرازهای مهمی که می تواند درایجاد موقعیت های بهترو افزایش درآمد هر شخصی نقش اساسی داشته باشد صحبت کنم
۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۸:۳۸
[ تعداد بازدید : ۲,۱۵۳ ]
اعتدال و تدبیر در خانواده
مهم تر از «تشکیل خانواده » داشتن خانواده ای سالم و پایدار ، استوار ، پاک و عاطفی و داشتن همسر همدل و همزبان وهمراه وهمدرد است. هسته اولیه یک خانواده سالم و مطلوب ؛ ازهمان آغاز ازدواج ، با خانواده دیگر شکل می گیرد.
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۸:۵۳
[ تعداد بازدید : ۲,۴۰۶ ]
همسرتان باید جذب خانواده‌تان شود
هدف از ازدواج، کسب آرامش ماندگار است و مسلما افراد زمانی‌که تصمیم می‌گیرند ازدواج کنند هدفشان داشتن آرامش است. لازم است برای ایجاد و حفظ آرامش و سلامت روان از نقاط قوت و ضعف روابط بین زوج‌ها مطلع باشیم.
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
[ تعداد بازدید : ۱,۴۸۱ ]
تاثیر و نقش افراد سالمند در خانواده
می دانیم که پیری فرآیندی است که متوقف نمی شود و فقط با داشتن زندگی سالم و مراقبت های صحیح می توان دوران سالمندی را به دورانی لذت بخش و مطلوب و همراه با سلامت تبدیل نمود.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
[ تعداد بازدید : ۲,۸۵۵ ]
خانواده، چگونه با یک فرد بازنشسته رفتار کند؟
امکان حضور وی در جمع‌های دوستانه و همسالان را فراهم آورید. زیرا این افراد به دلیل اینکه در برهه مشترکی از عمر خود قرار دارند علایق مشترکی نیز خواهند داشت.همچنین خاطراتی دارند که شاید شنیدن آن برای من و شما چندان جذاب نباشد در حالی که نقل چنین خاطره‌هایی برای سایر همسالان‌شان می‌تواند به موضوعی قابل بحث تبدیل شود که ساعت‌ها آنان را با ابراز نظرهای خود و دیگران سرگرم کند.
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
[ تعداد بازدید : ۴,۲۵۷ ]
زبان بدن گویاتر از کلام / تاثیر کلام تان را چند برابر کنید
بعضی افراد، گویی سحری در گفتارشان است. وقتی کلامی جاری می‌کنند، بسیار تاثیر گذارند و بسرعت دیگران را همدل و همراه می‌کنند. برخی‌ها هم نمی‌توانند بدرستی ارتباط برقرار کنند و بسیار با مشکل کج‌فهمی دیگران مواجه می‌شوند.
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
[ تعداد بازدید : ۱,۵۳۵ ]
کدام زبان‌های خارجی را برای داشتن آینده‌ای بهتر به کودکان‌تان بیاموزید؟
دانستن زبان خارجی برای اقتصاد یک کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. یادگیری زبان خارجی، نه تنها توانایی‌های مغزی کودکان را افزایش می‌دهد بلکه آن‌‌ها را با فرهنگ کشورهای دیگر و نظرات و عقاید متفاوت آشنا می‌کند.
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
[ تعداد بازدید : ۱,۴۴۳ ]
خانواده؛ نیازمند کیف اضطراری
با توجه به این که در کلانشهرها پس از وقوع بلایای طبیعی همچون زلزله، کمک‌رسانی فوری نیست و امکان دارد از چند ساعت تا حتی چند روز به طول انجامد، خانواده‌ها باید ‌مدتی فقط به امکانات و ذخایر خود شامل خوراک، آب و سایر ملزوماتی که از قبل تهیه کرده‌اند اتکا کنند که بهتر است این ملزومات به میزانی باشد که حداقل تا سه روز، تامین‌کننده نیاز افراد خانواده باشد.
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۸:۲۹
[ تعداد بازدید : ۱,۸۱۲ ]
چگونه از ابتدا اعتماد به نفس خود را بسازیم
خیلی از ماها ممکن است با کمبود اعتماد به نفس مواجه باشیم و این امر مانع پیشرفت ما در زندگی شود. برای آشنایی با روش‌های افزایش آن در ادامه با ما همراه باشید.
۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
[ تعداد بازدید : ۱,۷۴۱ ]
علل شیوع خودشیفتگی در فرزندان امروزی
افراد خودشیفته نیاز مفرطی به تحسین شدن دارند لذا ممکن است به صورت دائمی به این موضوع اشتغال ذهنی داشته باشند که تا چه اندازه کارهای خود را خوب و درست انجام می دهند و تا چه اندازه دیگران نظر مساعدی نسبت به آن ها دارند.
۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
[ تعداد بازدید : ۱,۹۰۱ ]
ارتباط با خانواده در دوران بازنشستگی
چرا عزیزان بازنشسته نمی توانند با خانواده ارتباط برقرار نمایند؟چرا با مداخله در کار افراد خانواده، ارتباط با آنان را دچار اختلال می نمایند؟ما در این مقاله سعی داریم این موضوع را مورد بحث و بررسی قرار دهیم.
۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۱
[ تعداد بازدید : ۲,۷۶۵ ]
این 2 ویژگی‌ شخصیتی طول عمر را افزایش می‌دهد
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که "سرسختی" و "خوش‌بینی" دو ویژگی کلیدی اثرگذار بر افزایش طول عمر هستند.
۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۳۶
[ تعداد بازدید : ۱,۸۳۹ ]
خلوت گزینی را کنار بگذار! گوشی را کنار بگذار!
البته که پاییز فقط سرد بود و باران چندانی با خود برایمان نیاورد که انگیزه پیدا کنیم و یورش ببریم به اینستاگرام و عکس بارش باران در شهر، پارک و دشت و بیابان را به اشتراک بگذاریم و بنویسیم: وای چه هوای دو نفره‌ای ! و بعضی‌ها هم برایمان کامنت بگذارند که نه بابا، هوا چند نفره است از دو نفره گذشته و یک آدم با ذوق هم پیدا شود و بنویسد: با همه مردم شهر باید زیر باران رفت !
۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۱۸
[ تعداد بازدید : ۱,۶۳۲ ]
کودک باشید تا بزرگسالی براتون ساده تر بشه
وقتی بچه بودید بی صبرانه می خواستید بزرگ بشید. روزایی رو تصور می کردید که پر از آزادی بود، بدون اینکه کسی بگه چکار کنید، هیچ تکلیفی برای انجام دادن نداشتید و می تونستید هرچقدر می خواید تلویزیون ببینید.
۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
[ تعداد بازدید : ۸۶۰ ]
چرا وقتی تنها هستم حتما باید رادیو یا تلویزیون روشن باشد؟
از تنها ماندن با خودتان وحشت دارید؟ یا بدنبال عوامل خارجی هستید تا صداها و سئوالات درونتان را خاموش کنید؟ برای پیدا کردن آرامش باید حواستان را پرت کنید؟
۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۸
[ تعداد بازدید : ۱,۵۲۵ ]
13 نکته در مورد پیری که هیچ کس به شما نمی گوید!
با بالا رفتن سن، در افراد تغییرات جسمی و روحی ایجاد می شود و این امر کاملا طبیعی است. در این مقاله نکاتی را مطرح می کنیم که افراد با پا گذاشتن به سن، کم کم آنها را تجربه خواهند کرد.
۲۹ آبان ۱۳۹۶ - ۹:۴۱
[ تعداد بازدید : ۲,۳۶۹ ]
گفتن این جملات پس از ۴۰ سالگی، ممنوع!
زمانی که وارد دهه 40 سالگی زندگی مان می شویم، احساس می کنیم که دوران جوانی خود را پشت سر گذاشته ایم، به همین دلیل خود را از بسیاری کارها محروم می کنیم. اما هیچ قانونی برای بایدها و نبایدهای ما وجود ندارد. ما از این که وارد مرحله جدیدی از زندگی مان شده ایم، نه تنها نباید خودمان را محدود کنیم، بلکه باید با خوشحالی تمام از این که یک شمع دیگر را نیز فوت می کنیم خوشحال باشیم.
۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۲۵
[ تعداد بازدید : ۲,۳۱۵ ]
اختلافات پدربزرگ و مادر بزرگ ها
با ورود زوجین به سنین میانسالی کم کم شرایط جسمانی و روحی شان متفاوت می‌شود.گاهی این تفاوت یعنی بالارفتن اختلافات!
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱,۶۶۴ ]
بخشش را به کودکان یاد بدهید
هرچند که معمولا گفته می‌شود کودکان زود فراموش می‌کنند و قهر و آشتی آن‌ها دوامی ندارد، اما این مساله در واقع به شخصیت و روحیه کودکان ربط دارد. همچنین آنچه کودک در خانواده می‌آموزد در انتخاب اینکه آیا باید ببخشد یا نه تاثیر گذار است.
۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۳۷
[ تعداد بازدید : ۸۳۵ ]
5 روش روحیه دادن به سالمندان
در این مقاله روش هایی مطرح شده که به کمک آنها می توان به سالمندان روحیه داد و آنها را به انجام کارهای مختلف تشویق کرد.
۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
[ تعداد بازدید : ۱,۲۴۵ ]
چگونه در لحظات سخت زندگی انرژی بگیریم؟
گاهی اوقات احساس می کنیم زندگی خیلی پیچیده شده و هر چی تلاش می کنیم به اون چیزی که میخوایم نمی رسیم. تو این شرایط سخت تنها راهی که میتونه مفید باشه اینه که دنبال تجربیات جدید باشیم.
۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
[ تعداد بازدید : ۱,۵۱۷ ]
شما هم از 28ترفند خانواده موفق استفاده کنید!
شما می‌توانید با انجام برخی کارها و خوردن مواد غذایی سالم استحکام خانوادگی خود را بالا ببرید.در اینجا به چند نمونه از این عادت‌های خوب خانوادگی اشاره می‌کنیم.
۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
[ تعداد بازدید : ۱,۷۳۶ ]
طول عمر با لبخند

همه ما همیشه از دیدن افراد خوش رو که همیشه لبخند می زنند؛ احساس شادی می کنیم.لبخند زدن آثار مثبت زیادی هم بــرای فرد و هم اطرافیان وی دارد. آیا می دانستید که با همین کار ساده یعنی لبخند زدن ۷ سال به عمر خود می افزایید.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
[ تعداد بازدید : ۸۴۱ ]
خانواده سالم را بشناسید/ ۱۷ عادت یک خانواده سالم و موفق
وقتی اعضای یک خانواده با هم هستند، نیازی به وسایل الکتریکی ندارند. خانواده‌های سالم و موفق وقتی کنار هم هستند، سعی می‌کنند با گوش دادن به حرف‌های یکدیگر با هم در تعامل باشند. این کار از نگاه کردن گوشی در حضور دیگر اعضای خانواده بهتر است. پدرها و مادرها می‌توانند با پیش کشیدن موضوعات جذاب برای اعضای خانواده آنها را به یک گفتگوی جذاب و چالش‌برانگیز دعوت کنند.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۶
[ تعداد بازدید : ۱,۹۷۷ ]
راه بدست آوردن آرامش و موفقیت در زندگی
آرامش که گاهی اوقات رضایت هم نامیده می شود، وقتی به وجود می آید که فرد شرایط فعلی اش را کاملا خوب یا رضایت بخش توصیف کند. برای مثال، افراد وقتی که با شرایط شان احساس هماهنگی و راحتی دارند، هیجان آرامش را تجربه می کنند. احساس آرامش سبب می شود که فرد برای درک شرایط فعلی و یکپارچه سازی آن با ارزش های جدید تمایل پیدا کند.
۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۹
[ تعداد بازدید : ۲,۳۲۰ ]
توقعاتی که نباید از کسی داشته باشیم!
بزرگترین ناامیدی‌های ما در زندگی معمولا نتیجه‌ توقعات نابجای ماست. که این موضوع مخصوصا در روابط و تعاملات ما با دیگران، پر رنگ‌تر هم می‌شود. تعدیل انتظارات از دیگران، تا حدود زیادی از ناکامی‌های بیخود و رنج‌های بی‌موردمان خواهد کاست، هم در زندگی خودمان و هم در زندگی دیگران. همچنین می‌توانیم روی چیزهایی که واقعا با ارزش و مهم هستند بیشتر متمرکز شویم.
۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
[ تعداد بازدید : ۱,۳۳۰ ]
۲۰ قانون زندگی که باید به یاد داشته باشید
برای زندگی قوانین نوشته و نانوشته ای وجود دارد که هر کس با اطلاع از آن ها می توانید زندگی بهتر، کارامد تر و البته پر بهره تری داشته باشد. از میان این قوانین البته بسیاری نمی توانند برای همه شرایط و همه شخصیت ها و افراد مفید باشند اما برخی دیگر عمومیت بیشتری دارند که ۲۰ قانون از این دست قوانین می پردازیم.
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
[ تعداد بازدید : ۱,۱۳۱ ]
اگر این نشانه‌ها را دارید اعتماد به نفس‌تان پایین است
آیا تا به حال فردی را دیده اید که جمله ای را به زبان بیاورد و بلافاصله بارها بابت گفتن آن عذرخواهی کند؟ چنین افرادی بدون شک دچار کمبود اعتماد به نفس هستند. بعضی از جملاتی که به زبان می‌آورید درجه اعتماد به نفس‌تان را نشان می‌دهند.
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۰
[ تعداد بازدید : ۱,۲۰۷ ]
گذر زندگی بدون زندگی
10 سال قبل پدر من به بیماری سختی مبتلا شد و شش ماه بعد فوت کرد، از آن زمان همیشه ذهنم درگیر این قضیه است که پدرم چگونه زندگی کرد؟ یا باید چطوری زندگی می کرد؟
۰۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۱۰
[ تعداد بازدید : ۹۹۷ ]
ملعون یا خوشبخت؟
خانم‌ها نوعا در برخوردهای اجتماعی خیلی مراعات کرده و عفت کلام را رعایت می‌کنند ولی بعضا در مشاوره‌ها دیده می‌شود که این خانم محترم و مودبی که در برخوردهای اجتماعی خیلی باکلاس برخورد می‌کند متأسفانه در درگیری‌های خانوادگی خیلی بددهن است و توهین‌های آشکاری به همسرش می‌کند.
۰۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۵۱
[ تعداد بازدید : ۶۵۸ ]
تکرار این جملات تاکیدی، جادو می کند
مثبت اندیش بودن یکی از راههای نجات بشر در این دنیای بی رحم است. زمانی که ما احساس شکست یا ناراحتی می کنیم، به دنبال راهی برای فرار از افکار منفی هستیم. در این شرایط ،گاهی برخی جمله ها زندگی ما را از این رو به آن رو می کنند.
۰۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
[ تعداد بازدید : ۸۹۲ ]
احساس غم و فقدان درحالی‌که از عزیز خود مراقبت می‌کنید
این نوع از غم می‌تواند همان آسیبی را برساند که غم پس از مرگ عزیز به سراغ فرد می‌آید. گاهی از اوقات، این احساس غم می‌تواند احساس فقدان پس از مرگ را آسان‌تر سازد، اما همواره این‌گونه نیست.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
[ تعداد بازدید : ۵۶۰ ]
تأثیر باورنکردنی بازی‌های رایانه‌ای بر سالمندان
به گفته کارشناسان، بازی‌های فکری رایانه‌ای برای درمان و بهبود وضعیت افسردگی در سالمندان بیشتر از درمان‌های معمولی موثر است.
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۲۲
[ تعداد بازدید : ۴۷۳ ]
گاهی به مسیر بچه هایمان شک کنیم +عکس
عکس نوشت، شرحی است بر یک عکس؛ این بار عکسی از مسابقه دو نوزادان در آمریکا، سبب ساز بیان یک نکته تربیتی شده است.
۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
[ تعداد بازدید : ۸۰۴ ]
نقش جوانان ایرانی در مبارزه با فساد و تهاجم فرهنگی چیست؟
نگرش قدسی اسلام، نوید بخش نوعی زندگی در سایه ایمان و معرفت است که با روحیه نشاط، تکاپو، پویایی و سازندگی نسل جوان سازگارتر است.
۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
[ تعداد بازدید : ۳,۰۷۹ ]
۱۰ اشتباه آخر هفته‌ای
آخر هفته فرصتی برای استراحت است که همه ما برای رسیدن آن لحظه شماری می‌کنیم اما شاید تعجب کنید اگر بدانید که آخر هفته هم می‌تواند برای سلامت مضر باشد.
۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
[ تعداد بازدید : ۷۸۷ ]
پیرمردها را جدی بگیریم / به برخی صداها پول ندهیم
عکس نوشت، شرحی است بر یک عکس؛ اینبار تصویر دلربای یک پیرمرد، از آینده ما حکایت ها دارد.
۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
[ تعداد بازدید : ۶۶۲ ]
چگونه با غم از دست‌دادن والدین کنار بیایید؟
اندوه از دست‌ دادن در بزرگسالی بسیار سخت است. حساسیت افراد بزرگسال در مواجهه با مرگ عزیزان‌ به ویژه والدین بسیار بالاست‎.‎
۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
[ تعداد بازدید : ۵۷۷ ]
بدون پول هم شاد باشید!
تا به حال چقدر برای شادبودن یا شادتر بودن پول خرج کرده اید؟ چقدر هزینه کرده اید تا با سفر رفتن، خرید کردن، انتخاب یک ماشین جدید، رفتن به یک رستوران لوکس و... خودتان یا اطرافیانتان را خوشحال کنید؟ نتیجه هم گرفته اید؟ قطعا جوابتان مثبت است ولی تا کی می شود برای شادبودن به مادیات تکیه کرد؟ اصلا مگر قرار است همیشه شادبودن را بخریم؟
۰۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
[ تعداد بازدید : ۲,۳۸۳ ]
اعتماد به نفس خود را زیاد کنید
سوت شروع زندگی واقعی که زده می شود،یکی می خواهد پزشک و مهندس شود، دیگری می خواهد نویسنده و شاعر و مترجم باشد،آن یکی می خواهد تصویرگری و نقاشی کند، می خواهد خیاطی یاد بگیرد، می خواهد فوتبالیست و بسکتبالیست و والیبالیست شود و… اما چرا بعضی ها هیچی نمی شوند یا آنچه می خواهند نمی شوند؟
۰۷ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۴۷
[ تعداد بازدید : ۶۶۲ ]
روح سالمندان با خاطرات تازه می‌شود
خاطره گویی می‌تواند روح سالمند را تازه کند و او را ببرد به سال‌های جوانی. سالمند در خاطراتش قهرمان داستان خود است و هر خاطره تصویری است که او را مستقل، دارای کنترل و توانا نشان می‌دهد
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
[ تعداد بازدید : ۸۰۵ ]
جامعه، خانواده و حفظ کرامت بازنشستگان
بازنشستگی دوره ای از زندگی است که اگر عمری باقی بود همه ما آن را تجربه می کنیم، دوره ای که به لحاظ سالمندی تفاوت های اساسی با دوره جوانی دارد این تفاوت ها هم از نظر نیازها و هم از جنبه پذیرش در جامعه و خانواده نمایان می شود.
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
[ تعداد بازدید : ۱,۸۱۷ ]
​ فواید غذاخوردن دورهمی با خانواده
طبق نتایج یک تحقیق، غذاخوردن به طور منظم همراه با خانواده به پیوند خانوادگی و ایجاد روابط خوب بین اعضای خانواده کمک می کند.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
[ تعداد بازدید : ۲,۲۹۳ ]
۵ قانون روانشناسی که زندگی را برایتان ساده‌تر ‌می‌کند
درک روانشناسی خودمان و دیگرانی که اطراف ما زندگی می‌کنند نقش مهمی در خوشبختی ما بازی می‌کند.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۳۸
[ تعداد بازدید : ۱,۵۳۴ ]
برای حل دعواهای زناشویی این جمله اعجاب‌انگیز را بگویید
وقتی می‌خواهید تلافی چیزی را سر کسی درآورید، از خودتان بپرسید، «به راستی ارزشش را دارد؟» این پرسش در آرامش بخشیدن به محیط خانه‌ی شما اعجاز می‌کند.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۳۷
[ تعداد بازدید : ۵۶۰ ]
لباس پوشیدن در دوران پیشکسوتی (بازنشستگی) به چه صورت باید باشد؟
یکی از مسائلی که همواره برای نگارنده سوال ایجادمی نمود این است که چرا بعضی از عزیزان بازنشسته،با ورود به دوران بازنشستگی، دست از خود شسته و دیگرنه تنها به لباس پوشیدن خود توجه نمی کنند، بلکه بیشتراز آن نیز به خود نیز بی توجه هستند.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
[ تعداد بازدید : ۲,۲۳۹ ]
حمایت خانواده منجر به کاهش ریسک زوال عقل در سالمندان می شود
طبق نتایج یک تحقیق جدید، کیفیت رابطه افراد با فرزندان بزرگسال و همسرشان بر احتمال ابتلا به زوال عقل تاثیر می گذارد.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۰۹
[ تعداد بازدید : ۶۷۰ ]
9 دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم
دروغ‌های که باور می‌کنیم به حقایقی بدل می‌شوند که با آن‌ها زندگی می‌کنیم‎
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
[ تعداد بازدید : ۸۷۳ ]
تفاوت قهر خانم‌ها و آقایان! کدام فراموش کارترند؟
سوء تفاهم، قهر و جدایی بخش جدایی‌ناپذیر روابط اجتماعی محسوب می‌شود اما مکانیسم قهر و آشتی در زنان و مردان کاملاً متفاوت است.
۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
[ تعداد بازدید : ۴۷۶ ]
تکریم عملی بزرگترها جایگزین نصیحت شود
خانواده ها باید تکریم عملی از بزرگترها و سالمندان را جایگزین نصیحت به فرزندان کنند.
۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید : ۲,۰۷۱ ]
رفتارهای ممنوعه در شبکه های اجتماعی برای متاهل ها
شما به عنوان یک فرد متاهل، هر چقدر هم که رابطه محکمی با همسرتان داشته باشید، باز هم ممکن است که با اشتباهی تمام آنچه ساخته بودید، یکباره فرو ریزد. رابطه عاطفی شکننده است به همین دلیل نباید نسبت به آن بی توجه بود.
۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
[ تعداد بازدید : ۴۴۲ ]
این اتفاق سبز برای خانواده‌های ایرانی کهنه نمی‌شود
بهار نزدیکیِ خاطر آدمی است به آدمی و چه کسی نمی‌داند چه رنج بزرگی است آدمی بدون آدمی. هزار سال هم که بگذرد، هزار بار هم که تکرار شود بیرون زدن جوانه از خاک و به شکوفه نشستن درخت و چرخیدن ماهی دور تنگ، این تکرار کلیشه نمی‌شود. بشود هم قشنگ‌ترین کلیشه‌ٔ عالم است.
۰۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
[ تعداد بازدید : ۵۵۳ ]
در سفر با پدربزرگ و مادربزرگ ها این موارد را رعایت کنید
سالمندان گنجینه هایی گرانقیمت در خانواده‌ها هستند، یکی از راه‌های شادی بخش و روحیه دهنده همراهی با آن‌ها در مسافرت‌ها است، اما باید راهکارهایی را رعایت کنید تا این مسافرت با کمترین مشکل و استرس همراه باشد.
۰۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۱۳
[ تعداد بازدید : ۴۳۴ ]
برنامه بریزیم رؤیا نبافیم! چگونه به قول‌و‌قرارهای‌ خود پایبند بمانیم؟
برنامه‌ریزی کردن برای سال جدید یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از ما در آغاز سال است. اول هر سال، تصمیم می‌گیریم که به انسانی متفاوت تبدیل شویم و زندگی دیگری را شروع کنیم و همه چیز را تغییر دهیم، ولی متأسفانه این تصمیم‌های خوشحال‌کننده، یک روز یا یک هفته یا یک ماه بیشتر طول نمی‌کشد و به‌زودی، می‌بینیم در میانه‌ی سالی هستیم که تفاوت جدی با سال‌های قبل ندارد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
[ تعداد بازدید : ۱,۶۷۰ ]
راهکارهایی برای یکسال زندگی خوب
برای اینکه سالی شاد و پر خاطره داشته باشید توجه تان به خودتان و همسرتان بیشتر شود
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید : ۵۵۱ ]
هفت سین سلامتی
با نگاهی کوتاه به محتویات مواد غذایی اصلی سفره عید می توان با اطمینان بیان کرد که اکثر مواد غذایی مورد استفاده در این سفره سرشار از مواد معدنی و ویتامین هایی است که ضمن تقویت سیستم دفاعی بدن، جسم انسان را در بلندمدت در مقابل خطرات ابتلا به بیماری های سخت و مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی – عروقی محافظت می کند.
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۴۷
[ تعداد بازدید : ۱,۵۷۲ ]
روابط خانوادگی  فقط ۱۵ دقیقه مکالمه در روز!
​پای خاطرات مادر پدرها و بزرگترها که می نشینی، همیشه حرف از دور همنشینی هاست. حلقه ای از اعضای خانواده که سیر تا پیاز آنچه در آن روز اتفاق افتاده را برای هم تعریف می کنند، اما این روزها جدیدترین آمارها نشان می دهد که اعضای خانواده های ایرانی در طول روز تنها 15 دقیقه مکالمه می کنند و این یعنی بی خبری و مرگ روابط خانوادگی.
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
[ تعداد بازدید : ۲,۸۱۹ ]
۶ گزینه متفاوت برای گذران روزهای عید
دوره اصلی افسردگی دقیقا در همین قسمت از تعطیلات شروع می‌شود. وقتی تعطیلات توی سرازیری می‌افتد، هر روز دقیق‌تر نگاهتان به لیست مورد نظر می‌افتد و آهی از سر حسرت می‌کشید. حسرت بابت اینکه شما هیچ وقت در زندگی به جایی نخواهید رسید...
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱,۳۶۷ ]
تعطیلات را هدر ندهیم!
​کاش لپ‌تاپ را هم با خودش برده بود! شاید آن موقع دکوراسیون این خانه تغییری می‌کرد.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۸
[ تعداد بازدید : ۴۵۱ ]
نکاتی در حفظ و نگهداری ازدواج و عشق و محبت در خانواده
در حفظ و نگهداری کیان عشق و خانواده عواملی بسیار مهم دخالت دارند که دانستن آن برای زوجهای جوان و نیز مسن ترها بسیار مهم است که در اینجا به ذکر آن می پردازیم.
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
[ تعداد بازدید : ۱,۹۷۱ ]
چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟
مادر و پدرم معتاد تلگرام و اینستاگرام است. با فامیل یک گروه تلگرامی دارند که شب و روز با هم در آنجا چت می‌کنند. وقت گذرانی در شبکه‌های اجتماعی آنقدر وسوسه انگیز شده که شاید حتی فرصتی در نیمه‌های شب هم پیدا نشود که پای درد دل فرزندان خود بنشینند.
۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸
[ تعداد بازدید : ۵۴۳ ]
12 ویژگی‌ خانواده منسجم و پایدار
واقعیت جامعه امروز این است که مشکلات خانوادگی در دنیا امروز با گسترش نیاز های فردی و اجتماعی زیاد شده است و افراد بیشتر فردگرا شده اند. به نوعی تحمل و صبر کافی برای رفع مشکلات ندارند و بنیان خانواده به دلیل فرد گرایی سست شده است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴
[ تعداد بازدید : ۲,۰۲۷ ]
برنامه ریزی برای یک عید به یاد ماندنی
اگر امسال هم برای گذراندن تعطیلات عید با همسرتان احساس مخالفت می کنید، سعی کنید این بار با همسرتان برنامه ای شاد و لذت بخش داشته باشید. فعالیت مفرح و سرگرم کننده ای که..
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۴۲
[ تعداد بازدید : ۲,۲۲۲ ]
وقتی ‌عزیزترین آدم‌زندگی ‌به آلزایمر مبتلا می‌شود، باید چه‌کنیم؟
آلزایمر که عمدتا گریبانگیر افراد مسن خانواده می‌شود، در دل خود لحظات سخت و طاقت‌فرسایی دارد.
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۳۲
[ تعداد بازدید : ۴۷۴ ]
چگونه یکدیگررا بهتر درک کنیم ؟
تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا بعضى افراد مجذوب شما نمى شوند؟ و گاهى احساس تنهایى مى کنید؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
[ تعداد بازدید : ۲,۲۱۸ ]
نقش تربیتی والدین در حفظ حرمت سالمندان
در طول تاریخ افراد زیادی در دوران سالمندی نبوغ خود را ظاهر ساخته اند، مثلا گوته اثر جاودانه خود را در 82 سالگی به اتمام رساند. سوفوکل نمایشنامه ادیپ شهریار را در هفتاد سالگی کامل کرد و مهاتما گاندی در اواخر هفتاد سالگی نهضت سیاسی جدیدی را به راه انداخت. اصطلاح پیر خردمند از همین جریانات شکل گرفته است....
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۶
[ تعداد بازدید : ۷۴۶ ]
خوشرویی مهم‌ترین عامل صمیمیت در خانواده
در این جا سخن از مهم‌ترین عامل تعادل در خانواده یعنی، مسرت زندگی و خوشرویی است که گویی تمام جنبه‌های حیات انسانی را در خود متبلور می‌کند.
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵
[ تعداد بازدید : ۲,۴۰۵ ]
زندگی با طعم وایبر و واتس آپ
تکنولوژی آمده است. خوب یا بد، کمتر کسی را می‌توانی پیدا کنی که تلفن همراهش دستش نباشد و سروکله و تمام حواسش در آن نباشد! در مهمانی‌ها، در کوچه و خیابان، سر میز شام و ناهار و خلاصه همه‌جا، این مهمان ناخوانده حضور دارد.
۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۶
[ تعداد بازدید : ۲,۲۲۱ ]
ده‌ها راه برای گذراندن روزهای خوب با خانواده
حیاط خانه پدربزرگ یا دایی و عمو، فضای خوبی است برای گذراندن یک روز خوب دور هم «وقت نداریم... پول نداریم... ماشین نداریم... یه روز تعطیل بمونیم خونه... و در یک کلمه حال نداریم!» این‌ها بهانه‌هایی هستند که معمولاً افرادی که بلد نیستند اوقات فراغت خود را خوب و خوش بگذرانند، تحویل خانواده و اطرافیانشان می‌دهند.
۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
[ تعداد بازدید : ۳,۸۸۸ ]
آیا زندگی‌تان بر وفق‌مراد است؟/ این ۱۵نشانه‌ را جدی بگیرید
باید با واقعیت‌ها روبه‌رو شد. برای همه آدم‌ها پیش می‌آید که گاهی احساس کنند در زندگی سقوط کرده‌اند. حالا این احساس ممکن است به دلیل از دست دادن شغل باشد، شکست در زندگی شخصی یا مردود شدن در یک امتحان و یا هر دلیل دیگری که گاهی باعث بروز حس سرخوردگی در زندگی می‌شود.
۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱,۶۲۴ ]
برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.