اختلافات پدربزرگ و مادر بزرگ ها
با ورود زوجین به سنین میانسالی کم کم شرایط جسمانی و روحی شان متفاوت می‌شود.گاهی این تفاوت یعنی بالارفتن اختلافات!
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۲۴ ]
بخشش را به کودکان یاد بدهید
هرچند که معمولا گفته می‌شود کودکان زود فراموش می‌کنند و قهر و آشتی آن‌ها دوامی ندارد، اما این مساله در واقع به شخصیت و روحیه کودکان ربط دارد. همچنین آنچه کودک در خانواده می‌آموزد در انتخاب اینکه آیا باید ببخشد یا نه تاثیر گذار است.
۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۸:۳۷
[ تعداد بازدید : ۲۶ ]
5 روش روحیه دادن به سالمندان
در این مقاله روش هایی مطرح شده که به کمک آنها می توان به سالمندان روحیه داد و آنها را به انجام کارهای مختلف تشویق کرد.
۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
[ تعداد بازدید : ۱۰۷ ]
چگونه در لحظات سخت زندگی انرژی بگیریم؟
گاهی اوقات احساس می کنیم زندگی خیلی پیچیده شده و هر چی تلاش می کنیم به اون چیزی که میخوایم نمی رسیم. تو این شرایط سخت تنها راهی که میتونه مفید باشه اینه که دنبال تجربیات جدید باشیم.
۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
[ تعداد بازدید : ۵۷ ]
شما هم از 28ترفند خانواده موفق استفاده کنید!
شما می‌توانید با انجام برخی کارها و خوردن مواد غذایی سالم استحکام خانوادگی خود را بالا ببرید.در اینجا به چند نمونه از این عادت‌های خوب خانوادگی اشاره می‌کنیم.
۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
[ تعداد بازدید : ۳۷ ]
طول عمر با لبخند

همه ما همیشه از دیدن افراد خوش رو که همیشه لبخند می زنند؛ احساس شادی می کنیم.لبخند زدن آثار مثبت زیادی هم بــرای فرد و هم اطرافیان وی دارد. آیا می دانستید که با همین کار ساده یعنی لبخند زدن ۷ سال به عمر خود می افزایید.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
[ تعداد بازدید : ۵۳ ]
خانواده سالم را بشناسید/ ۱۷ عادت یک خانواده سالم و موفق
وقتی اعضای یک خانواده با هم هستند، نیازی به وسایل الکتریکی ندارند. خانواده‌های سالم و موفق وقتی کنار هم هستند، سعی می‌کنند با گوش دادن به حرف‌های یکدیگر با هم در تعامل باشند. این کار از نگاه کردن گوشی در حضور دیگر اعضای خانواده بهتر است. پدرها و مادرها می‌توانند با پیش کشیدن موضوعات جذاب برای اعضای خانواده آنها را به یک گفتگوی جذاب و چالش‌برانگیز دعوت کنند.
۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۶
[ تعداد بازدید : ۷۷ ]
راه بدست آوردن آرامش و موفقیت در زندگی
آرامش که گاهی اوقات رضایت هم نامیده می شود، وقتی به وجود می آید که فرد شرایط فعلی اش را کاملا خوب یا رضایت بخش توصیف کند. برای مثال، افراد وقتی که با شرایط شان احساس هماهنگی و راحتی دارند، هیجان آرامش را تجربه می کنند. احساس آرامش سبب می شود که فرد برای درک شرایط فعلی و یکپارچه سازی آن با ارزش های جدید تمایل پیدا کند.
۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۳۹
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
توقعاتی که نباید از کسی داشته باشیم!
بزرگترین ناامیدی‌های ما در زندگی معمولا نتیجه‌ توقعات نابجای ماست. که این موضوع مخصوصا در روابط و تعاملات ما با دیگران، پر رنگ‌تر هم می‌شود. تعدیل انتظارات از دیگران، تا حدود زیادی از ناکامی‌های بیخود و رنج‌های بی‌موردمان خواهد کاست، هم در زندگی خودمان و هم در زندگی دیگران. همچنین می‌توانیم روی چیزهایی که واقعا با ارزش و مهم هستند بیشتر متمرکز شویم.
۰۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
[ تعداد بازدید : ۳۱۵ ]
۲۰ قانون زندگی که باید به یاد داشته باشید
برای زندگی قوانین نوشته و نانوشته ای وجود دارد که هر کس با اطلاع از آن ها می توانید زندگی بهتر، کارامد تر و البته پر بهره تری داشته باشد. از میان این قوانین البته بسیاری نمی توانند برای همه شرایط و همه شخصیت ها و افراد مفید باشند اما برخی دیگر عمومیت بیشتری دارند که ۲۰ قانون از این دست قوانین می پردازیم.
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
اگر این نشانه‌ها را دارید اعتماد به نفس‌تان پایین است
آیا تا به حال فردی را دیده اید که جمله ای را به زبان بیاورد و بلافاصله بارها بابت گفتن آن عذرخواهی کند؟ چنین افرادی بدون شک دچار کمبود اعتماد به نفس هستند. بعضی از جملاتی که به زبان می‌آورید درجه اعتماد به نفس‌تان را نشان می‌دهند.
۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۰
[ تعداد بازدید : ۴۸ ]
گذر زندگی بدون زندگی
10 سال قبل پدر من به بیماری سختی مبتلا شد و شش ماه بعد فوت کرد، از آن زمان همیشه ذهنم درگیر این قضیه است که پدرم چگونه زندگی کرد؟ یا باید چطوری زندگی می کرد؟
۰۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱۲۰ ]
ملعون یا خوشبخت؟
خانم‌ها نوعا در برخوردهای اجتماعی خیلی مراعات کرده و عفت کلام را رعایت می‌کنند ولی بعضا در مشاوره‌ها دیده می‌شود که این خانم محترم و مودبی که در برخوردهای اجتماعی خیلی باکلاس برخورد می‌کند متأسفانه در درگیری‌های خانوادگی خیلی بددهن است و توهین‌های آشکاری به همسرش می‌کند.
۰۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۵۱
[ تعداد بازدید : ۹۳ ]
تکرار این جملات تاکیدی، جادو می کند
مثبت اندیش بودن یکی از راههای نجات بشر در این دنیای بی رحم است. زمانی که ما احساس شکست یا ناراحتی می کنیم، به دنبال راهی برای فرار از افکار منفی هستیم. در این شرایط ،گاهی برخی جمله ها زندگی ما را از این رو به آن رو می کنند.
۰۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
[ تعداد بازدید : ۱۰۹ ]
احساس غم و فقدان درحالی‌که از عزیز خود مراقبت می‌کنید
این نوع از غم می‌تواند همان آسیبی را برساند که غم پس از مرگ عزیز به سراغ فرد می‌آید. گاهی از اوقات، این احساس غم می‌تواند احساس فقدان پس از مرگ را آسان‌تر سازد، اما همواره این‌گونه نیست.
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
[ تعداد بازدید : ۶۵ ]
اگر می‌خواهید شاد باشید، این ۱۰ عادت را ترک کنید
شاید لازم باشد از یک سری از عادت‌ها دست برداریم تا شادتر باشیم. اما بیشتر افراد فکر می‌کنند برای شادتر بودن حتما باید چیزی به زندگی‌شان اضافه شود. کلید اصلی شاد بودن در واقع رها کردن یک سری از نگرش‌ها و رفتارهاست.
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
[ تعداد بازدید : ۲۲۲ ]
تأثیر باورنکردنی بازی‌های رایانه‌ای بر سالمندان
به گفته کارشناسان، بازی‌های فکری رایانه‌ای برای درمان و بهبود وضعیت افسردگی در سالمندان بیشتر از درمان‌های معمولی موثر است.
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۲۲
[ تعداد بازدید : ۹۳ ]
چند راهکار بهبود رابطه همسران بعد از بازنشستگی
آیا هرگز با شریک زندگی‌تان در مورد زندگی بعد از بازنشستگی صحبت کرده‌اید؟ آیا به توافق رسیده‌اید که بعد از آن چگونه باید اوقات خود را بگذرانید؟ آیا بازنشستگی در ذهن هر دوی شما معنای یکسانی دارد؟ آیا می‌خواهید در برنامه زندگی روزانه خود تغییری ایجاد کنید؟
۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
[ تعداد بازدید : ۱۸۲ ]
کلید خوشبختی در پیری
با بالا رفتن سن، دوست‌هایی که فرد نگاه می‌دارد اثر بزرگتری روی سلامت و ‏حس خوشحالی او می‌گذارند.‏
۰۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۹:۳۸
[ تعداد بازدید : ۱۵۹ ]
گاهی به مسیر بچه هایمان شک کنیم +عکس
عکس نوشت، شرحی است بر یک عکس؛ این بار عکسی از مسابقه دو نوزادان در آمریکا، سبب ساز بیان یک نکته تربیتی شده است.
۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴
[ تعداد بازدید : ۱۷۰ ]
نقش جوانان ایرانی در مبارزه با فساد و تهاجم فرهنگی چیست؟
نگرش قدسی اسلام، نوید بخش نوعی زندگی در سایه ایمان و معرفت است که با روحیه نشاط، تکاپو، پویایی و سازندگی نسل جوان سازگارتر است.
۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۷
[ تعداد بازدید : ۱۴۹ ]
۱۰ اشتباه آخر هفته‌ای
آخر هفته فرصتی برای استراحت است که همه ما برای رسیدن آن لحظه شماری می‌کنیم اما شاید تعجب کنید اگر بدانید که آخر هفته هم می‌تواند برای سلامت مضر باشد.
۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
[ تعداد بازدید : ۱۲۷ ]
پیرمردها را جدی بگیریم / به برخی صداها پول ندهیم
عکس نوشت، شرحی است بر یک عکس؛ اینبار تصویر دلربای یک پیرمرد، از آینده ما حکایت ها دارد.
۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
[ تعداد بازدید : ۲۱۴ ]
سرتان را به عقب نچرخانید!
همیشه در گذشته سیر می کنیم،نگران آینده ایم و شاکی از زمان حال! این عادت بیشتر انسانهاست که حسرت روزهای گذشته را می‌خورند و از آن روز‌ها و لحظه ها به نیکی و خوبی یاد می‌کنند و از زمان حال گله وشکایت دارند البته در این میان هم هستند کسانی که گذشته‌ی خوبی ندارند و حتی به روزهای گذشته شان به دیده انزجار می‌نگرند.
۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
[ تعداد بازدید : ۲۸۴ ]
مفهوم خانواده سالم
مفهوم خانواده سالم همچون شخصیت سالم تامل برانگیز است. با شخصیت سالم مفاهیمی همچون سلامت روان تداعی می‌شود و با خانواده سالم مولفه‌هایی نظیر پیوندهای محکم میان اعضا، ارتباطات انسانی پویا و بالنده و هدف‌ها و آرمان‌های مشترک به ذهن آدمی خطور می‌کند. اما به راستی خانواده سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟
۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
[ تعداد بازدید : ۱۴۸ ]
چگونه با غم از دست‌دادن والدین کنار بیایید؟
اندوه از دست‌ دادن در بزرگسالی بسیار سخت است. حساسیت افراد بزرگسال در مواجهه با مرگ عزیزان‌ به ویژه والدین بسیار بالاست‎.‎
۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
[ تعداد بازدید : ۹۴ ]
بدون پول هم شاد باشید!
تا به حال چقدر برای شادبودن یا شادتر بودن پول خرج کرده اید؟ چقدر هزینه کرده اید تا با سفر رفتن، خرید کردن، انتخاب یک ماشین جدید، رفتن به یک رستوران لوکس و... خودتان یا اطرافیانتان را خوشحال کنید؟ نتیجه هم گرفته اید؟ قطعا جوابتان مثبت است ولی تا کی می شود برای شادبودن به مادیات تکیه کرد؟ اصلا مگر قرار است همیشه شادبودن را بخریم؟
۰۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
[ تعداد بازدید : ۱۴۱ ]
اعتماد به نفس خود را زیاد کنید
سوت شروع زندگی واقعی که زده می شود،یکی می خواهد پزشک و مهندس شود، دیگری می خواهد نویسنده و شاعر و مترجم باشد،آن یکی می خواهد تصویرگری و نقاشی کند، می خواهد خیاطی یاد بگیرد، می خواهد فوتبالیست و بسکتبالیست و والیبالیست شود و… اما چرا بعضی ها هیچی نمی شوند یا آنچه می خواهند نمی شوند؟
۰۷ تیر ۱۳۹۶ - ۸:۴۷
[ تعداد بازدید : ۱۲۹ ]
روح سالمندان با خاطرات تازه می‌شود
خاطره گویی می‌تواند روح سالمند را تازه کند و او را ببرد به سال‌های جوانی. سالمند در خاطراتش قهرمان داستان خود است و هر خاطره تصویری است که او را مستقل، دارای کنترل و توانا نشان می‌دهد
۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
[ تعداد بازدید : ۱۱۱ ]
با این 20 نکته همیشه جوان بمانید
من آدم نسبتا سالمی هستم و هرکس من را می بیند سن من را کمتر از آنچه واقعا هست حدس می زند، علت این مسئله کاملا مشخص است؛ من تمام توصیه هایی را که به بیمارانم می کنم ، خودم هم به کار میبرم. در واقع نکات زیر مواردی است که من همه آنها را خودم در زندگی ام به کار گرفته ام و مطمئن هستم در زندگی شما هم بسیار تاثیر خواهند گذاشت.
۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۵۶ ]
جامعه، خانواده و حفظ کرامت بازنشستگان
بازنشستگی دوره ای از زندگی است که اگر عمری باقی بود همه ما آن را تجربه می کنیم، دوره ای که به لحاظ سالمندی تفاوت های اساسی با دوره جوانی دارد این تفاوت ها هم از نظر نیازها و هم از جنبه پذیرش در جامعه و خانواده نمایان می شود.
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
[ تعداد بازدید : ۲۲۹ ]
​ فواید غذاخوردن دورهمی با خانواده
طبق نتایج یک تحقیق، غذاخوردن به طور منظم همراه با خانواده به پیوند خانوادگی و ایجاد روابط خوب بین اعضای خانواده کمک می کند.
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
[ تعداد بازدید : ۱۷۳ ]
۵ قانون روانشناسی که زندگی را برایتان ساده‌تر ‌می‌کند
درک روانشناسی خودمان و دیگرانی که اطراف ما زندگی می‌کنند نقش مهمی در خوشبختی ما بازی می‌کند.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۳۸
[ تعداد بازدید : ۱۳۴ ]
برای حل دعواهای زناشویی این جمله اعجاب‌انگیز را بگویید
وقتی می‌خواهید تلافی چیزی را سر کسی درآورید، از خودتان بپرسید، «به راستی ارزشش را دارد؟» این پرسش در آرامش بخشیدن به محیط خانه‌ی شما اعجاز می‌کند.
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۳۷
[ تعداد بازدید : ۱۳۱ ]
لباس پوشیدن در دوران پیشکسوتی (بازنشستگی) به چه صورت باید باشد؟
یکی از مسائلی که همواره برای نگارنده سوال ایجادمی نمود این است که چرا بعضی از عزیزان بازنشسته،با ورود به دوران بازنشستگی، دست از خود شسته و دیگرنه تنها به لباس پوشیدن خود توجه نمی کنند، بلکه بیشتراز آن نیز به خود نیز بی توجه هستند.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
[ تعداد بازدید : ۲۰۶ ]
حمایت خانواده منجر به کاهش ریسک زوال عقل در سالمندان می شود
طبق نتایج یک تحقیق جدید، کیفیت رابطه افراد با فرزندان بزرگسال و همسرشان بر احتمال ابتلا به زوال عقل تاثیر می گذارد.
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۰۹
[ تعداد بازدید : ۱۴۹ ]
خانواده یا دوستان، کدام یک عمر را زیاد می کنند؟
خانواده یا دوستان؟ کدام یک در بهبود شرایط جسمانی ما مؤثر هستند؟ کدام یک می توانند به عنوان یک اهرم پیش گیرنده مانع از ابتلا به برخی بیماری ها شوند؟ در نهایت وجود کدام یک از آنها موجب عمر طولانی تر ما می شود؟
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
[ تعداد بازدید : ۶۰ ]
9 دروغ زیرکانه ای که همه ما به خودمان می‌گوییم
دروغ‌های که باور می‌کنیم به حقایقی بدل می‌شوند که با آن‌ها زندگی می‌کنیم‎
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۲
[ تعداد بازدید : ۱۴۵ ]
تفاوت قهر خانم‌ها و آقایان! کدام فراموش کارترند؟
سوء تفاهم، قهر و جدایی بخش جدایی‌ناپذیر روابط اجتماعی محسوب می‌شود اما مکانیسم قهر و آشتی در زنان و مردان کاملاً متفاوت است.
۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱۰۷ ]
تکریم عملی بزرگترها جایگزین نصیحت شود
خانواده ها باید تکریم عملی از بزرگترها و سالمندان را جایگزین نصیحت به فرزندان کنند.
۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۲۶ ]
رفتارهای ممنوعه در شبکه های اجتماعی برای متاهل ها
شما به عنوان یک فرد متاهل، هر چقدر هم که رابطه محکمی با همسرتان داشته باشید، باز هم ممکن است که با اشتباهی تمام آنچه ساخته بودید، یکباره فرو ریزد. رابطه عاطفی شکننده است به همین دلیل نباید نسبت به آن بی توجه بود.
۱۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
[ تعداد بازدید : ۸۹ ]
این اتفاق سبز برای خانواده‌های ایرانی کهنه نمی‌شود
بهار نزدیکیِ خاطر آدمی است به آدمی و چه کسی نمی‌داند چه رنج بزرگی است آدمی بدون آدمی. هزار سال هم که بگذرد، هزار بار هم که تکرار شود بیرون زدن جوانه از خاک و به شکوفه نشستن درخت و چرخیدن ماهی دور تنگ، این تکرار کلیشه نمی‌شود. بشود هم قشنگ‌ترین کلیشه‌ٔ عالم است.
۰۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
[ تعداد بازدید : ۹۲ ]
در ایام نوروز تعطیلاتی شاد را برای سالمندان تدارک ببینید
قدرشناسی یکی از برترین صفات انسان است که البته هر کسی این صفت شایسته را ندارد! عده ای نسبت به والدین خودبسیار بی مسئولیت هستند اما برعکس عده ای دیگر همیشه نسبت به ایشان احساس مسئولیت می کنند. تعطیلات از جمله مناسب ترین زمان هایی است که شما می توانید اوقاتی شاد را برای والدین خود و سالمندان فراهم کنید. با دکتر سلام همراه باشید.
۰۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
[ تعداد بازدید : ۸۷ ]
در سفر با پدربزرگ و مادربزرگ ها این موارد را رعایت کنید
سالمندان گنجینه هایی گرانقیمت در خانواده‌ها هستند، یکی از راه‌های شادی بخش و روحیه دهنده همراهی با آن‌ها در مسافرت‌ها است، اما باید راهکارهایی را رعایت کنید تا این مسافرت با کمترین مشکل و استرس همراه باشد.
۰۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۱۳
[ تعداد بازدید : ۸۶ ]
برنامه بریزیم رؤیا نبافیم! چگونه به قول‌و‌قرارهای‌ خود پایبند بمانیم؟
برنامه‌ریزی کردن برای سال جدید یکی از دغدغه‌های مهم بسیاری از ما در آغاز سال است. اول هر سال، تصمیم می‌گیریم که به انسانی متفاوت تبدیل شویم و زندگی دیگری را شروع کنیم و همه چیز را تغییر دهیم، ولی متأسفانه این تصمیم‌های خوشحال‌کننده، یک روز یا یک هفته یا یک ماه بیشتر طول نمی‌کشد و به‌زودی، می‌بینیم در میانه‌ی سالی هستیم که تفاوت جدی با سال‌های قبل ندارد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
[ تعداد بازدید : ۱۳۰ ]
راهکارهایی برای یکسال زندگی خوب
برای اینکه سالی شاد و پر خاطره داشته باشید توجه تان به خودتان و همسرتان بیشتر شود
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۲۷ ]
هفت سین سلامتی
با نگاهی کوتاه به محتویات مواد غذایی اصلی سفره عید می توان با اطمینان بیان کرد که اکثر مواد غذایی مورد استفاده در این سفره سرشار از مواد معدنی و ویتامین هایی است که ضمن تقویت سیستم دفاعی بدن، جسم انسان را در بلندمدت در مقابل خطرات ابتلا به بیماری های سخت و مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی – عروقی محافظت می کند.
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۴۷
[ تعداد بازدید : ۱۰۰ ]
روابط خانوادگی  فقط ۱۵ دقیقه مکالمه در روز!
​پای خاطرات مادر پدرها و بزرگترها که می نشینی، همیشه حرف از دور همنشینی هاست. حلقه ای از اعضای خانواده که سیر تا پیاز آنچه در آن روز اتفاق افتاده را برای هم تعریف می کنند، اما این روزها جدیدترین آمارها نشان می دهد که اعضای خانواده های ایرانی در طول روز تنها 15 دقیقه مکالمه می کنند و این یعنی بی خبری و مرگ روابط خانوادگی.
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
[ تعداد بازدید : ۱۷۹ ]
۶ گزینه متفاوت برای گذران روزهای عید
دوره اصلی افسردگی دقیقا در همین قسمت از تعطیلات شروع می‌شود. وقتی تعطیلات توی سرازیری می‌افتد، هر روز دقیق‌تر نگاهتان به لیست مورد نظر می‌افتد و آهی از سر حسرت می‌کشید. حسرت بابت اینکه شما هیچ وقت در زندگی به جایی نخواهید رسید...
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۱۰
[ تعداد بازدید : ۱۰۲ ]
تعطیلات را هدر ندهیم!
​کاش لپ‌تاپ را هم با خودش برده بود! شاید آن موقع دکوراسیون این خانه تغییری می‌کرد.
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۸
[ تعداد بازدید : ۱۱۴ ]
نکاتی در حفظ و نگهداری ازدواج و عشق و محبت در خانواده
در حفظ و نگهداری کیان عشق و خانواده عواملی بسیار مهم دخالت دارند که دانستن آن برای زوجهای جوان و نیز مسن ترها بسیار مهم است که در اینجا به ذکر آن می پردازیم.
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
[ تعداد بازدید : ۱۴۰ ]
چرا خانواده تلگرامی یک خانواده منزوی است؟
مادر و پدرم معتاد تلگرام و اینستاگرام است. با فامیل یک گروه تلگرامی دارند که شب و روز با هم در آنجا چت می‌کنند. وقت گذرانی در شبکه‌های اجتماعی آنقدر وسوسه انگیز شده که شاید حتی فرصتی در نیمه‌های شب هم پیدا نشود که پای درد دل فرزندان خود بنشینند.
۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۸
[ تعداد بازدید : ۱۵۸ ]
12 ویژگی‌ خانواده منسجم و پایدار
واقعیت جامعه امروز این است که مشکلات خانوادگی در دنیا امروز با گسترش نیاز های فردی و اجتماعی زیاد شده است و افراد بیشتر فردگرا شده اند. به نوعی تحمل و صبر کافی برای رفع مشکلات ندارند و بنیان خانواده به دلیل فرد گرایی سست شده است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴
[ تعداد بازدید : ۱۴۶ ]
برنامه ریزی برای یک عید به یاد ماندنی
اگر امسال هم برای گذراندن تعطیلات عید با همسرتان احساس مخالفت می کنید، سعی کنید این بار با همسرتان برنامه ای شاد و لذت بخش داشته باشید. فعالیت مفرح و سرگرم کننده ای که..
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۴۲
[ تعداد بازدید : ۱۲۲ ]
وقتی ‌عزیزترین آدم‌زندگی ‌به آلزایمر مبتلا می‌شود، باید چه‌کنیم؟
آلزایمر که عمدتا گریبانگیر افراد مسن خانواده می‌شود، در دل خود لحظات سخت و طاقت‌فرسایی دارد.
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۳۲
[ تعداد بازدید : ۱۰۹ ]
چگونه یکدیگررا بهتر درک کنیم ؟
تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا بعضى افراد مجذوب شما نمى شوند؟ و گاهى احساس تنهایى مى کنید؟
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
[ تعداد بازدید : ۱۶۹ ]
نقش تربیتی والدین در حفظ حرمت سالمندان
در طول تاریخ افراد زیادی در دوران سالمندی نبوغ خود را ظاهر ساخته اند، مثلا گوته اثر جاودانه خود را در 82 سالگی به اتمام رساند. سوفوکل نمایشنامه ادیپ شهریار را در هفتاد سالگی کامل کرد و مهاتما گاندی در اواخر هفتاد سالگی نهضت سیاسی جدیدی را به راه انداخت. اصطلاح پیر خردمند از همین جریانات شکل گرفته است....
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۲۶
[ تعداد بازدید : ۲۲۶ ]
خوشرویی مهم‌ترین عامل صمیمیت در خانواده
در این جا سخن از مهم‌ترین عامل تعادل در خانواده یعنی، مسرت زندگی و خوشرویی است که گویی تمام جنبه‌های حیات انسانی را در خود متبلور می‌کند.
۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵
[ تعداد بازدید : ۱۸۴ ]
زندگی با طعم وایبر و واتس آپ
تکنولوژی آمده است. خوب یا بد، کمتر کسی را می‌توانی پیدا کنی که تلفن همراهش دستش نباشد و سروکله و تمام حواسش در آن نباشد! در مهمانی‌ها، در کوچه و خیابان، سر میز شام و ناهار و خلاصه همه‌جا، این مهمان ناخوانده حضور دارد.
۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۶
[ تعداد بازدید : ۱۶۵ ]
ده‌ها راه برای گذراندن روزهای خوب با خانواده
حیاط خانه پدربزرگ یا دایی و عمو، فضای خوبی است برای گذراندن یک روز خوب دور هم «وقت نداریم... پول نداریم... ماشین نداریم... یه روز تعطیل بمونیم خونه... و در یک کلمه حال نداریم!» این‌ها بهانه‌هایی هستند که معمولاً افرادی که بلد نیستند اوقات فراغت خود را خوب و خوش بگذرانند، تحویل خانواده و اطرافیانشان می‌دهند.
۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۷
[ تعداد بازدید : ۲۰۸ ]
آیا زندگی‌تان بر وفق‌مراد است؟/ این ۱۵نشانه‌ را جدی بگیرید
باید با واقعیت‌ها روبه‌رو شد. برای همه آدم‌ها پیش می‌آید که گاهی احساس کنند در زندگی سقوط کرده‌اند. حالا این احساس ممکن است به دلیل از دست دادن شغل باشد، شکست در زندگی شخصی یا مردود شدن در یک امتحان و یا هر دلیل دیگری که گاهی باعث بروز حس سرخوردگی در زندگی می‌شود.
۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱۵۳ ]
خشونت های خانگی را به 1480 اطلاع دهید
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: زنان ، کودکان، سالمندان و حتی مردان نیز می توانند خشونت های خانگی را به تلفن صدای مشاور با شماره 1480 اطلاع دهند و از کارشناسان این مرکز کمک بگیرند.
۲۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۷
[ تعداد بازدید : ۹۸ ]
جر و بحث با همسرتان شما را دچار این بیماری‌ها می‌کند
بر اساس این گزارش، در زوج‌ها، خصوصا در شوهرهایی که هنگام جر و بحث سرشار از خشم و عصبانیت می‌شدند، نسبت به زوج‌هایی که آرامش بیشتری داشتند، خطر بروز علائم عروقی مانند درد سینه یا فشار خون بالا در سنین بالاتر بیشتر دیده شد.
۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸
[ تعداد بازدید : ۱۶۲ ]
خانواده، چگونه با یک فرد بازنشسته رفتار کند؟
امکان حضور وی در جمع‌های دوستانه و همسالان را فراهم آورید. زیرا این افراد به دلیل اینکه در برهه مشترکی از عمر خود قرار دارند علایق مشترکی نیز خواهند داشت.همچنین خاطراتی دارند که شاید شنیدن آن برای من و شما چندان جذاب نباشد در حالی که نقل چنین خاطره‌هایی برای سایر همسالان‌شان می‌تواند به موضوعی قابل بحث تبدیل شود که ساعت‌ها آنان را با ابراز نظرهای خود و دیگران سرگرم کند.
۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۲
[ تعداد بازدید : ۷۶۷ ]
بحران میانسالی؛ بحران رابطه با همسر
خریدن لباس‌های گران‌قیمت، تصمیم‌های بزرگ برای خرید یک ماشین یا خانه بهتر، انتقادهای شدید و ناگهانی از رابطه، تمایل به برقراری رابطه با آدم‌های متفاوت و جدید، تمایل شدید برای تغییر ظاهر و عمل جراحی و بوتاکس؛ این رفتارها در میانسالی به چه معناست؟اینها می‌توانند نشانه‌های بحران میانسالی باشند.
۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱۴۱ ]
خطرناک ترین جمله دنیا: من همینم که هستم!
چرا فکر می کنیم در جایی که قرار داریم، بهترین جای دنیاست یا آن چه داریم، کافی ست و دیگر نیازی به تلاش بیشتر نداریم یا آن چه که می دانیم، می تواند ما را به سرمنزل مقصود برساند.
۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵
[ تعداد بازدید : ۱۷۵ ]
تلاش شبکه‌های ماهواره‌ای برای تبدیل مادران به زنان بی‌عفت /از مادر ایرانی یک زن بی عفت می سازیم!
مهم‌ترین هدف شبکه‌های ماهواره‌ای، هدف قرار دادن خانواده‌هاست. این شبکه‌ها برای تمام اعضای خانواده، برنامه تولید و پخش می‌کند.
۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۹:۵۳
[ تعداد بازدید : ۹۴ ]
رمز پیروزی در زندگی
تصور کنید به تنهایی وارد یک اتاق تاریک می شوید. هیچ چیز را در گوشه و کنار اتاق نمی بینید و نمی توانید حدس بزنید که در قدم بعدی چه اشیایی در مقابل تان قرار خواهد گرفت.
۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۸:۴۲
[ تعداد بازدید : ۱۲۴ ]
سه الگوی ارتباطی مخرب در زندگی زناشویی
۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱
[ تعداد بازدید : ۱۳۴ ]
40 سالگی؛ شادترین سن برای مردها
تحقیقاتی که به تازگی در آمریکا انجام شده نشان می‌دهد 40 سالگی شادترین سن برای مردان است در حالی که زنان در سن 38 سالگی شادی بیشتری را تجربه می‌کنند چون در این سن و سال سلامت بیشتر، اندام متناسب‌تر و روابط دوستانه موثری دارند.
۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۹:۵۶
[ تعداد بازدید : ۱۲۱ ]
با این ترفندها بنای زندگی‌ تان را بسازید
تنها عشق ورزیدن به همسر و فرزندان برای داشتن یک خانواده شاد و خوشبخت کافی نیست، بلکه باید مهارت های زندگی خانوادگی را نیز یاد بگیرید و در خانواده خود اجرا کنید تا معنای واقعی خوشبختی را لمس کنید.
۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
[ تعداد بازدید : ۱۰۲ ]
اگر این 5 ویژگی در شخصیت شما وجود دارد، همسر خوبی نیستید/ زن و شوهرهای سمی!
برخی افراد (زن یا مرد) ویژگی هایی دارند که به عنوان یک همسر، طرف مقابل را آزار می دهند. روانشناسان به این دسته از افراد همسران سمی می گویند. زن و شوهر سمی در عین داشتن علاقه، به دلیل ویژگی های اخلاقی نامناسب خود را به یک همسر بد و غیرقابل تحمل تبدیل می سازند.
۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
[ تعداد بازدید : ۱۰۲ ]
۷ عادت برای داشتن روابط بهتر
شادی از پیش ساخته نیست بلکه با اقدامات خودتان به دست می آید. خوشبختی را می توانید با چیزهای کوچک و بزرگ زیادی لمس کنید. انجام شغلی که به آن علاقه دارید یا یک سرگرمی دوست داشتنی و یا بودن در جهان طبیعت می تواند احساس خوشبختی را به شما القا کند. بخش بزرگی از خوشبختی از روابط ما در زندگی مان سرچشمه می گیرد. البته بستگی دارد که ما این روابط را چگونه در زندگی مان رشد دهیم.
۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳
[ تعداد بازدید : ۱۳۶ ]
خوشبختی با حضور فرزند در خانواده
خانواده های ایرانی اکثرا به فرزندآوری علاقه ای ندارند و تمایلی به داشتن فرزند در خود نمی بینند روانشناسان و مشاورین خانواده حضور بچه در خانواده را عاملی برای تحکیم روابط زوجین و خوشبخت شدن زوجین می دانند شرایط مناسب روحی مادر و پدر در زمینه تربیت فرزندان چگونه باید باشد.
۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱۳۴ ]
تیپ زدن در دوران سالمندی
پدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها الگوهای خانواده‌اند. پیر شدن مجوزی برای رها کردن سر و شکل خود و نامرتب بودن نیست.
۲۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۰
[ تعداد بازدید : ۱۲۵ ]
رفیق بازی دامنگیر زوجین / رفیق بازی آفت زندگی مشترک
رفیق بازی یا رابطه بیش از اندازه با دوستان یکی از آفات زندگی مشترک است که لطمه‌های جبران ناپذیری را به زندگی زوجین وارد می‌کند.
۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۴
[ تعداد بازدید : ۱۰۳ ]
باید و نبایدهای روابط خانوادگی
گاهی زندگی خانودگی ما هیچ عیبی ندارد؛ هیچ عیبی غیر از این که خودمان بلد نیستیم در گفتار و رفتارمان محبت جاری کنیم و زندگی را تمام قد با خانواده به اشتراک بگذاریم. ما عادت کرده‌ایم، بیش از هر چیز دیگر، خشم و حسرت را به اشتراک بگذاریم؛ مثل حمید که بلد نیست محبت کند، بلد نیست به روی همسرش لبخند بزند و بچه‌هایش را در آغوش بگیرد. یاد نگرفته که می‌توان گاه دست برشانه همسر گذاشت به محبت و گاه می‌شود نگاه مهربان و تحسین‌برانگیز به او انداخت، حتی در حضور کودکان. کودکان از کجا باید یاد بگیرند با همسر آینده خود مهربانی کنند؟ حمید خودش هم نمی‌داند. او هم یاد نگرفته است.
۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۸
[ تعداد بازدید : ۱۳۱ ]
در دهه چهارم زندگی این کارها را کنار بگذارید
در مطالعه ای که اخیرا انجام شده، از افراد در مورد کارهایی که در دهه چهارم زندگی شان انجام نداده اند و از عدم انجام آنها احساس پشیمانی می کنند، جویا شده اند. مواردی که در این نوشته آنها را برمی شماریم، از جمله مهم ترین این ندامت های هستند که در میان افراد و به صورت مشترک وجود داشتند.
۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
[ تعداد بازدید : ۱۹۱ ]
خانواده جایی برای تمرین کسی را بیشتر ازخود دوست داشتن/ نفس معنوی خانواده درگرو دوری از جدال
وقتی زندگی را تبدیل به یک معامله کنی طبیعتاً باید حقش را هم بگیری و مجبوری جدال کنی که این از اساس اشکال دارد. باید بدانیم خانواده جایی برای تمرین کسی را از خود بیشتر دوست داشتن است، خانواده جای جدال نیست.
۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰
[ تعداد بازدید : ۱۵۸ ]
خطر در کمین جوانان تنها/ چرا بی میلی جوانان به همنشینی با خانواده فزونی گرفته است؟
بی میلی و فقدان انگیزه کافی در میان برخی جوانان و نوجوانان برای همنشینی با خانواده،معاشرت و مشارکت در دید و بازدیدها یا مسافرت های خانوادگی از مشکلاتی است که برخی از خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می کنند.
۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۵۴
[ تعداد بازدید : ۱۵۲ ]
پیامدهای گفت و گوی خصمانه میان زوجین
جر و بحث و صحبت های تند زناشویی را کاهش دهید و اجازه ندهید گفتگوی جنجالی و توام با حس ستیز و انتقام در بین شما ردو بدل شود سعی کنید صمیمیت خود را حفظ کنید
۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۳۸ ]
یک روز تعطیل در کنار خانواده
برخی از افراد هم به سفرهای یکروزه می پردازند که این نوع سفرها هم لذت بخش است.
۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳
[ تعداد بازدید : ۱۶۴ ]
تک فرزندی با روان فرزند شما چه کار می‌کند؟
بچه‌هایی که تک فرزند بودند، به دلیل اینکه خواهر یا برادری نداشتند که رقابت کردن سالم را با او تمرین و تجربه کنند با مشکلاتی در زمینه پذیرش واقعیت‌های زندگی روبه رو شدند.
۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۷
[ تعداد بازدید : ۱۵۲ ]
ارزش زندگی
روزی استادی یک برگه چک تضمین‌شده چند میلیونی را در دست گرفت و به شاگردان خود نشان داد و گفت: چه کسی این چک را می‌خواهد؟ همه دست‌ها بالا رفت. او آن چک را مچاله کرد و دوباره آن را به شاگردانش نشان داد و گفت: چه کسی این را می‌خواهد؟ باز هم همه دست‌ها بالا رفت.
۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۸
[ تعداد بازدید : ۲۰۹ ]
راز احساس جوانی
راز زیبایی جوانی چیست؟ بی شک خواهید گفت برتری های جسمانی که فراهم آورنده ی لذایذ و خوشی های گوناگون است. این هست، اما نه فقط همین. همه دوست دارند از این برتری ها و جذابیت های ظاهری برخوردار شوند، اما جذابیت دیگر جوانی در چیست؟
۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۷
[ تعداد بازدید : ۲۰۰ ]
تفاوت پدر و مادر معمولی و دانا چیست؟/فیلم
۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲
[ تعداد بازدید : ۱۹۲ ]
رازهایی که خانواده را از هم می پاشد
رازداری نه تنها از ویژگی‌های مثبت اخلاقی به حساب می‌آید که حتی می‌تواند زندگی فردی و اجتماعی انسان را نیز تغییر دهد؛ تغییرات مثبتی که فقط به دلیل حفظ راز دیگران، برای فرد ایجاد می‌شود.
۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۴
[ تعداد بازدید : ۱۸۵ ]
استفاده از انگشتان برای شمارش، مغز را قوی تر می کند‎
آیا شما هم جزء والدینی هستید که فرزندانتان را از شمردن با انگشت بر حذر می دارید؟ فکر می کنید استفاده از انگشت نشانه ضعف است؟ شما هم دوست دارید فرزندتان مسائل ریاضی بدون کمک از انگشتانش حل کند.
۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱۹۳ ]
مادران وابسته به تلگرام چه بلایی سر فرزندانشان می‌آورند؟
یک روانشناس و مشاور خانواده گفت: اعتیاد والدین و بخصوص مادران به اینترنت بار روانی زیادی برای خانواده بهمراه دارد تا جایی که می‌تواند بنیان خانواده را نابود کند.
۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۵۷
[ تعداد بازدید : ۱۵۶ ]
به این دلایل کودک خود را از موبایل و تبلت دور نگه دارید
دستگاه های قابل حمل مانند گوشی هوشمند موجب محدود شدن حرکت در کودکان می شوند و این شرایط می تواند تاخیر در رشد را به همراه داشته باشد زیرا تحرک توانایی های یادگیری و توجه را بهبود می بخشد.
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰
[ تعداد بازدید : ۱۰۸ ]
به زندگی مان معنا ببخشیم
همه ما دوست داریم در این دنیا رد خوبی از خود به جا بگذاریم. اما واقعا چند نفر از ما می توانند چنین کاری را انجام دهند؟ در این مقاله برایتان چند راهکار ارائه نموده‌ایم.
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
[ تعداد بازدید : ۱۷۳ ]
چگونه با ورشکستگی و بیکاری همسرمان برخورد کنیم؟
فشار روانی، استرس و تحمل تنش‌های بسیار، عدم رضایت از خویشتن، احساس خود‌کم‌بینی و بی‌ارزشی کردن، ناامیدی، حس تنهایی و طرد شدن، مورد سرزنش و تحقیر قرار گرفتن، آلوده شدن به اعتیاد و جدایی از‌جمله پیامدهای منفی بیکاری بر مرد خانه است.
۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷
[ تعداد بازدید : ۱۳۲ ]
معتادهای فضای مجازی چند نفرند؟ + اینفوگرافی
فضای مجازی همان طور که میتواند مفید باشد و با توجه به اینفوگرافی های قبلی که برای کاربران قرار دادیم میتواند موجب کارآفرینی و رونق کسب و کار و ... باشد اما میتوان موجب اعتیاد انسان به خود نیز بشود.نوعی اعتیاد روانی که کم از اعتیاد به مواد مخدر هم ندارد و میتواند خسارات جبان ناپذیری را هم در روابط اجتماعی و شخصی به همراه داشته باشد.
۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
[ تعداد بازدید : ۱۰۶ ]
اجازه دهید سالمندان سر پیری معرکه گیری کنند
خانم … زن ۶۲ ساله ای است که نزدیک به ۱۰ سال است همسر خود را از دست داده و از این که روز ها و گاهی هفته هایی را مجبور است به تنهایی بگذراند، ابراز ناراحتی می کند.
۰۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
[ تعداد بازدید : ۲۰۵ ]
کی می خواد 120 ساله بشه؟
سالمندان در طی سالها زندگی تغییرات زیادی را پشت سر گذاشته‌اند، تحولات بسیاری را تجربه کرده‌اند، در یک کلام آنها زندگی را چشیده‌اند. آیا تجربه این همه تغییر و تحول، شایسته تقدیر نیست؟ آیا زمان آن نرسیده است که باورهای اشتباه را کنار بگذاریم و سالمندانمان را از نو بنگریم؟
۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۸
[ تعداد بازدید : ۲۰۶ ]
مراقب باشید،محبوب بمانید!
اگر افرادی که با آن ها صحبت می کنید دیگر علاقه ای به صحبت های شما ندارند، شاید تغییری در آن ها صورت گرفته باشد یا شاید موضوعات مورد علاقه شما محدود تر شده باشند.
۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳
[ تعداد بازدید : ۱۴۲ ]
رهاشدگی مجازی؛ اعتیادی مدرن و ویرانگر/ مسئولیتی که از خود سلب می کنید
کارشناسان معتقدند رهاشدگی در کوچه ها و همبازی با دیگر کودکان به مراتب از رهاشدگی در فضای مجازی برای این گروه کم خطرتر است.
۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۴
[ تعداد بازدید : ۹۴ ]
چرا مشاجره میان همسران میانسال و کهنسال بیشتر است؟
هنگامی که مردان و زنان به سن میانسالی و دوران بازنشستگی می‌رسند تهدید هویتی برای آنها به وجود می‌آید، این امر به آن معناست که آنها که تا دیروز سوال «من کیستم» را با شغل خود پاسخ می‌دادند در این زمان جوابی برای آن ندارند.
۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶
[ تعداد بازدید : ۲۵۴ ]
تبلت با مغز کودک شما چه می‌کند؟
آموزش الکترونیکی و بازی‌ها اصلا برای کودکان در سنین پایین مناسب نیست. در واقع می‌توان گفت که کودکان هنگام کار با وسایل الکترونیکی هیچ چیزی نمی‌آموزند.
۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱
[ تعداد بازدید : ۱۱۴ ]
زندگی شاد تا آخرین نفس
مطمئن باشید آنها ته دلشان می خواهد بدانند که این تلفن همراه و کامپیوتر چه دارد که همه این گونه مات و مبهوتشان می شوند!
۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲
[ تعداد بازدید : ۱۷۵ ]

تلگرام