به نام خدا

معرفی پورتال پایش

www.payesh8523.ir

هرچه باشد  بازنشستگی امری اجتناب ناپذیر است و در نتیجه اثرات و عوارض آن به خصوص اثرات استرس زای آن نیز حتمی است.  مشاوره قبل از بازنشستگی ،  بازنشستگی گام به گام یا تدریجی که در بعضی از کشورها اجرا می شود از جمله راهکارهای مقابله با استرس در هنگام و به خصوص پس از بازنشستگی می باشد.

شرکت در کارهای خیر و داوطلبانه ، راهنمائی برای کارآفرینی و راه اندازی بنگاه های کسب و کار،  مشاوره برای  پروژه ها، تشکیل انجمنهای علمی، تشکیل تیمهای ورزشی ، سفرهای دسته جمعی، گردهمایی خانوادگی ،شرکت در فعالیتهای اجتماعی- فرهنگی، شرکت در کلاسهای هنری  و فراهم نمودن امکاناتی برای درج مطالب و نگارش علمی، ثبت تجارب و خاطرات بازنشستگان جهت انتقال به جوانان، آگاهی از رژیم های غذایی مناسب ، کنترل وضعیت جسمی-روانی از طریق اطلاعات و مشاوره های پزشکی، روان شناختی و رعایت موارد ایمنی در خانه و بیرون از خانه، از جمله موارد مهمی است که موجب کاهش استرس و افزایش نشاط بازنشستگان می شود.

برای این منظور و با توجه به توسعه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی صندوق بازنشستگی کشوری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود مبادرت به طراحی و پیاده سازی پورتال پایش با آدرس(www.payesh8523.ir) و کانال سروش ( sapp.ir@payesh8523 ) نموده است.

پایش مخفف کلمه های پاکی ،ایمان،یاری و شادی،عنوان بستر الکترونیکی جامعی است  که با هدف تعمیم و فراهم آوردن فرصتی برای مشارکت گسترده و تعاملات چند سویه بازنشستگان سراسر کشور و استفاده از تجارب ارزشمند و خرد جمعی آنان با موضوعات مختلفی همچون اشتغال تا بازنشستگی، تغذیه در بازنشستگی ،ورزش در بازنشستگی ، پیشگیری از آلزایمر، مهارت آموزی بازنشستگان،سلامت جسم و روان ،مشاوره حقوقی بازنشستگان (محب)،مشاوره طبی بازنشستگان(مطب)،سفر، خانواده، اخلاق و معنویات،گل و گلخانه ،خنده و سرگرمی ،آلبوم عکس  و فیلم های مرتبط ودهها موضوع و مطلب آموزشی,علمی و تحقیقاتی و مطالبی که جنبه تفننی و سرگرمی دارد، طراحی شده است. 

پرسشنامه طلایی در این پورتال خود آزمونی است که هم بازنشستگان و هم افرادی که در آستانه بازنشستگی قرار دارند را مورد آزمون قرار می دهد وهمانطور که اشاره گردید فرصت ها و تهدیدات در پیش روی پاسخ دهنده گان را تا حدودی اشکار می سازد.

بانک اطلاعات تخصصی و مهارتی که برای بازنشستگان در این پورتال پیش بینی شده فرصت مناسبی است تا تجارب ارزشمند عزیزان بازنشسته به متقاضیان و بنگاه های کسب و کار معرفی گردد.

پورتال پایش همچنین فرصتی فراهم آورده تا آثار علمی ، هنری و تحقیقاتی بازنشستگان فرهیخته با دسته بندی موضوعی به نام خود فرهیختگان در معرض مشاهده بازدید کنندگان پورتال قرار گیرد.

 

manager@payesh8523.ir                                                                

 

 

 عکس

 


 
برای دریافت فایل الکترونیکی مجله ثمر به صورت pdf در کادر زیر آدرس ایمیل خود را وارد کنید.